Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-06-29
Peržiūrėta
1183
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.

Gražių santykių vaisius
Į Palangą atvykęsPrancūzijos ambasadorius Lietuvoje PhilippeJeantaud ir Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-MarieSanisu Palangos miesto meru Šarūnu Vaitkumi atidarė Prancūzų vasaros kino festivalį. Renginio metu, kaip minėta, taip pat atidaryta garsaus fotografo A.Perlstein fotografijų paroda, eksponuojama pirmą kartą Palangos kurorto muziejuje.
Kaip tikina šio festivalio sumanytojai, šis renginys yra gražių santykių tarp Prancūzijos ambasados Lietuvoje, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Palangos miesto savivaldybės vaisius. Palangos miestui išreiškus didelį susidomėjimą prancūzų kultūra, šiuo renginiu ne tik tęsiami jau pradėti darbai kultūros srityje, bet ir siekiama pritraukti kuo platesnį žiūrovų ratą.
Šios vasaros festivalio šūkis – „Šios visos moterys!“. Iš viso bus parodyti devyni šio šimtmečio filmai, kuriuose bus galima išvysti dešimt nuostabių įvairių kartų moterų, gyvai perteikiančių prancūzų kino įvairovę, turtingumą ir išradingumą.
Visi atrinkti filmai yra nauji. Juose vaizduojamos stiprios, laisvos ir kūrybingos prancūzų kino moterys, nuo NicoleGarcia iki LouaneEmera, AudreyTautou ir SandrineKiberlain. „Nors šių dienų įvykiai gali kartais atitolinti mus nuo kino, šie siūlomi filmai atskleis kertinį moterų vaidmenį šiame ypač populiariame ir šiuolaikiniame mene, – skleidžiant žinia apie festivalį kalbėjo organizatoriai. – Lietuvos žiūrovai galės atrasti ar dar kartą pamatyti filmų veikėjas, kurias įkūnija garsios šių dienų prancūzų kino aktorės“.

Filmuose – svarbiausios vertybės
Kaip teigė Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje P. Jeantaud, labai malonu bendradarbiauti su Palanga, lankytis Kurorto muziejuje ir atvežti gerą prancūzų kiną.
„Skelbiant Prancūzų kino festivalį, malonu pristatyti ir žymaus fotografo A. Perlstein parodą, kurioje taip pat vyrauja akimirkos iš kino pasaulio. Apžiūrėję atpažinsite ir daug žinomų kino žmonių. Džiaugiamės galėdami pristatyti naujus prancūzų filmus, kuriuose vaidina žymios aktorės. Pirmasis filmas, kurį siūlome pažiūrėti, yra komedija, tad filmas tikrai neprailgs. Filmus galėsite žiūrėti iki vasaros pabaigos. Atpažinsite daug ir lietuviams rūpimų vertybių – šeima, laisvė. Malonu, kad kino festivalis vyks būtent Kurorto muziejuje, viloje „Anapilis“, kurioje, kiek teko girdėti, Sofija Tiškevičienė turėjo seanso kambarėlį, tad aplinka bus labai tinkama“, – šypsojosi pristatydamas atvežtus filmus Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje.
Palangos meras Š. Vaitkus visų pirma padėkojo ambasadoriui už tai, kad suvienijo dvi tautas tokiu gražiu renginiu. „Labai gražu, jog festivalio pavadinimas „Palanga – mano meilė“ labai panašus į mūsų miesto šūkį „Myliu Palangą“. Kai kalbėjomės su ambasadoriumi apie tai, kas sieja mūsų šalis, tai neabejotinai yra mūsų Birutės parkas, kurį sukūrė Eduardo Andrė (vienas iškiliausių XIX a. pabaigos prancūzų kraštovaizdžio architektų). Pasvarstėme, kad gal pavyks kitąmet suorganizuoti parodą būtent šiam žmogui pagerbti. Jis Europoje sukūręs apie 100 parkų, ir ne tik Europoje“, – pasidžiaugė bendryste meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Po metų pertraukos prancūziško kino seansai vėl vyks LNDM Palangos gintaro muziejuje bei Palangos kurorto muziejuje sausio 28 d.– vasario 12 d. „Žiemos ekranai“ – tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas festivalis, vykstantis keliolikoje Lietuvos miestų. Siekiama pristatyti naujausias autorinio prancūziško kino tendencijas ir supažindinti žiūrovus su kino istorijoje svarbiais...


Paraplegikams atidarytas patogus takas į pajūrį

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sveikata

Kai šią savaitę daugelis mūsų stebėjosi, kodėl lietuviai turi mažai empatijos, gailesčio – Biržų ir Žiežmarių gyventojai nenori matyti socialinės paskirties objektų savo kaimynystėje, Palanga visiems šalies paraplegikams (žmonėms su mobilumo problemomis dėl nefunkcionalių kojų – aut.) padarė gražią dovaną – antradienį Monciškėse, kur tradiciškai...


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 29 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Kovo 25 dieną Šeduvos gimnazijoje vyko respublikinis prancūziškų dainų festivalis „L‘amour Change le Monde“, kurį organizavo ir rėmė Prancūzų institutas Lietuvoje.


Rugsėjo 20 d., penktadienį, 19 val., „Ramybės“ kultūros centre Palangoje įvyks lietuvių ir prancūzų aktorių bendro spektaklio pagal Antono P. Čechovo pjesę „Ivanovas“ premjera. Spektaklyje vaidins šeši CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai ir septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) II vaidybos magistrantų kurso studentai. Spektaklį...


Tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

Vaikų ir jaunimo animacinio filmo kūrybinės dirbtuvės „Baltija jungia“, 2010 08 17 | Rubrika: Kultūra

Vaikų ir jaunimo animacinio filmo kūrybinės dirbtuvės „Baltija jungia“ 2010 m. rugpjūčio 19-29 d. Palangoje, Klaipėdoje, Nidoje


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius