Atsiveria Palanga: didžiausias Lietuvos kurortas pamažu pildosi, nuotaikos optimistinės

Palangos tiltas, 2020-05-11
Peržiūrėta
1107
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo pirmadienio Palangos viešbučiai, svečių namai ir poilsiavietės atsiveria ir vėl galės priimti lankytojus, rašo Aurelija Jašinskienė, 15min.lt žurnalistė. Šešias savaites apgyvendinimo paslaugos didžiausiame Lietuvos kurorte buvo draudžiamos. Jau šiandien į dalį viešbučių sugrįš svečiai, didesnio srauto laukiama savaitgaliui. „Kiekvieną dieną ateinu prie jūros, visą laiką sėdžiu toje pačioje vietoje. Per penkias darbo dienas sudėjus nemačiau tiek žmonių kaip šiandien. Džiaugiasi akys“, – šeštadienį prisėdus ant suolelio prie tilto į jūrą pasakoja vyresnio amžiaus palangiškė. Bendravimo išsiilgusi moteris atvirauja: pati svečių priimti neturi kur, bet džiaugsis, jei suvažiavus poilsiautojams vieną kitą eurą galės uždirbti draugės. „Savaitgalį vos spėju suktis, neatrodo, kad karantinas“, – patikino ir pakalbinta bandelių kepyklėlės pardavėja. Sverdama sausainių maišelį ji pridūrė: dauguma vis tik pageidauja neštis skanėstus laukan ir suvalgyti juos gatvėje arba prie jūros.

Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai renka informaciją apie atsiveriančius viešbučius kurorte. Visas jų sąrašas pateikiamas Palangos TIC svetainėje. Nemažai viešbučių atsivers jau pirmadienį, iki savaitgalio planuoja atsidaryti dar būrys įstaigų. Palangoje savaitgalį netrūko pramogautojų +10 Palangos TIC vadovė Rasa Kmitienė teigė, kad nuolat pildomas sąrašas. „Lankytojai mūsų svetainėje galės matyti, kurie viešbučiai ar svečių namai jau veikia. Taip pat dar yra rezervacijų sistemos, kuriose taip pat galima matyti, kurios įstaigos jau veikia. Dalis dar neatsidaro, nes laukia, kada bus galima teikti SPA paslaugas, kiti šiuo metu atlieka remonto darbus, ruošiasi. Nebus taip, kad išsyk visi ir atsidarys“, – aiškino ji 15min.

R.Kmitienė pasakojo, kad viso karantino metu sulaukiama skambučių iš žmonių su klausimais, kada bus galima atvykti, kokios bus sąlygos. Dauguma skambinusiųjų jau teiravosi apie atostogas liepą ir rugpjūtį. Viešbučio vadovas: „Nuotaikos optimistinės“ „Gyvename optimistinėmis nuotaikomis. Tikimės, kad lietuviai labiau važinės. Sulaukėme nemažai skambučių. Dauguma rezervuojasi savaitgalius. Svečiai, ypač nuolatiniai klientai, mus palaiko. Sako pasiilgę kelionių“, – kalbėjo Palangos viešbučio „Amberton Green Apartments“ vadovas Tomas Vanagas. Tiesa, kol kas aktyvesni lietuviai. Kaimyninių šalių gyventojai skambina ir klausia apie galimybes atvykti vėliau – liepą ar rugpjūtį.

„Amberton Green Apartments“ viešbutyje jau pirmadienį laukiama pirmųjų svečių. Didesnio srauto tikimasi nuo artėjančio penktadienio. Tądien iš prastovų tikimasi susigrąžinti visus darbuotojus. „Dėl maitinimo sąlygų teks prisitaikyti: pusryčiai galės būti pristatomi į kambarį, arba, jei leis orai, terasoje. Žmonės labiau klausinėja apie saugumą, juos domina, kokių priemonių imasi mūsų viešbutis. Tai poilsiautojams labai svarbu“, – aiškino viešbučio vadovas. Anuliacijas keičia rezervacijos „Šiuo metu situacija tokia, kad anuliacijas, kurias matėm karantino pradžioje, keičia rezervacijos. Iš tiesų optimizmas atsirado jau tada, kai išgirdome konkrečią datą, kada galėsime vėl priimti lankytojus“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Pasak jos, nuo pat Motinos dienos pastebima, kaip po kurortą vaikštinėja vis daugiau žmonių: daugiau poilsiautojų paplūdimiuose, pildosi kavinių terasos. Anot I.Valaitienės, viešbučių valdytojams teks prisitaikyti prie naujų taisyklių. „Pusryčiai bus kito formato. Greičiausiai jie turės būti pristatomi į kambarius, nes ne visi viešbučiai turi tokias terasas, kur pavyktų išlaikyti saugius atstumus. Dalis viešbučių neskuba atsidaryti ir lauks, kol bus galima teikti SPA, grožio paslaugas paslaugas“, – teigė pašnekovė. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė I.Valaitienė bendraudama su kolegomis pastebėjo, kad didžioji dalis poilsiautojų pageidauja apsistoti ilgiau nei įprastai – 5-7 paras.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Šis savaitgalis Palangoje išskirtinis – didžiausias šalies kurortas mini grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Įvairiose miesti kertelėse šurmuliuoja šventiniai renginiai, jo dalyvius nukeliantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Iki kovo 31 dienos Vyriausybei pratęsus judėjimo ribojimus 16-oje savivaldybių, pajūryje atsiveria tik Palanga ir Šventoji. Pagal skaičiavimo metodiką, kai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, Klaipėda ir Neringa liko už raudono brūkšnio, tad čia dar neleidžiama verslui imtis turizmo veiklos.


Palangos socialinių paslaugų centro filiale Šventojoje jau juntamos pabaigtuvių nuotaikos – Žuvėdrų gatvėje esančio gydymo paskirties poliklinikos pastato dalies rekonstravimo ir paskirties keitimo darbai jau užbaigti, šiuo metu tvarkoma dokumentacija, vykdomos užbaigimo procedūros. Pastatas bus pritaikytas socialinės priežiūros paslaugoms teikti.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Nuo pirmadienio Palangos viešbučiai, svečių namai ir poilsiavietės atsiveria ir vėl galės priimti lankytojus.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Ilgai lauktame Palangos kempinge tvyro pabaigtuvių nuotaikos – statybos darbai jau baigti, paskelbtas ir konkursas koncesininkui. Vokai su pasiūlymais bus atplėšti lapkritį.


Palangos svajonės turėti tiesioginį skrydį į Londoną pildosi: jau kitų metų balandį iš Palangos oro uosto turėtų kilti lėktuvai į Londoną: regiono savivaldybės sutarė tam skirti pinigų – 400 tūkst. litų naujam maršrutui reklamuoti.


Iš piršto šiukšlių rinkliavos tarifus išlaužusiems politikams akys veriasi pamažu

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Lietuvos Vyriausybės pavyzdžiu Palangos valdžia paknapstomis skuba taisyti savo praėjusių metų pabaigoje pridarytų klaidų. Skirtumas tas, kad šalies valdžia tas klaidas iškepė per kelias naktis, o Palangos savivaldybė iki patvirtinimo atliekų rinkliavos tvarką gromulavo daugiau nei pusmetį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas