Auksinių rankų meistras Domas Šemeta

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013-08-22
Peržiūrėta
446
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Domas Šemeta.
Domas Šemeta.

Vietoj iš Palangos vandentiekio įmonės direktoriaus pareigų atleisto Algirdo Čeporiaus pradėjęs dirbti jaunasis Albinas Griškevičius negalėjo susitaikyti su kai kurių nedidelio kolektyvo darbininkų nuolatiniais darbo drausmės pažeidinėjimais, ypač su girtavimais.
Visų betvarkių organizatorių V. M. prisiėjo atleisti. Patikimas direktoriaus pagalbininkas Juozas Vainoras vietoj atleistojo parekomendavo priimti savo žmonos brolį, pasak Juozo, „visų galų meistrą“, Domą Šemetą. Tiesa, Domas gyveno kaime, tačiau nebuvo kolūkietis ir darbui mieste trukdžių negalėjo būti (pagal tuometines partinės ir vykdomosios valdžios direktyvas kolūkiečius įdarbinti miestuose buvo draudžiama, už nuostatos nepaisymą griežtai bausdavo vadovus).
Vandentiekio direktoriaus įsakymu, 1957 metų vasario 8 dieną Domas Šemeta įsidarbina vandentiekyje šaltkalviu. Nuo tada iki pat išėjimo į užtarnautą pensiją su darbu vandentiekyje nesiskyrė, atidirbo jame dvidešimt metų.
D. Šemeta, gimęs 1925 metais, turėjo tik keturių pradžios mokyklos skyrių išsilavinimą ir tikrai „auksines rankas“.
Domas buvo nepaprastai kruopštus, greitai perprasdavo net labai sudėtingus mechanizmus, surasdavo gedimus. Vandentiekio įmonės administracija pastebėjo D. Šemetos nuovoką bei kruopštumą ir iš vandentiekio tinklų šaltkalvio pareigų perkėlė į mechanines dirbtuves, pavesdami patį atsakingiausią darbą – giluminių siurblių remontus ir poremontines jų patikras. Giluminis siurblys – tai pats atsakingiausias vandens tiekimo agregatas, montuojamas gręžinyje daugiau kaip šimto metrų gylyje. Siurblio nuleidimas yra gana brangus ir imlus darbas, todėl turi būti garantija, jog neištiks neplanuoti gedimai.
D. Šemeta buvo pateikęs daug, tada vadintų racionalizatoriniais pasiūlymais, techninių patobulinimų, išties palengvinančių bei patobulinančių technologijas, spartą ar darbo saugą.
Domas buvo nekaprizingo, draugiško charakterio, visada pasiruošęs suteikti pagalbą patarimais ar veiksmais, mėgstamas kolegų ir gerbiamas vadovų.
Iš darbo pensijon išėjo 1985 metais dėl sveikatos sutrikimų, netrukus iškeliavo Amžinybėn.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiek asmenų pernai įdarbino vienas didžiausių Palangos darbdavių – Palangos miesto savivaldybė? O kiek jų perėjo į aukštesnes pareigas Savivaldybėje? O kiek buvo atleista? Palangos miesto savivaldybė nesibaido smalsių žurnalistų smalsių klausimų. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Raimondas Andziulis, Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo...


Perspektyvus jaunasis krepšininkas Vitalijus Kozys – kol kas dar kuklus, nors jau žinantis, koks pergalės skonis. Pasiryžęs tobulėti 18-metis vaikinas krepšinio neketina apleisti ir ateityje, tačiau prisipažįsta, jog stabilumo gyvenime suteiks ir įgyta specialybė, tad Palangos senosios gimnazijos mokinys jau mąsto, kokius egzaminus kitąmet teksią laikyti.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Palangiškiai jau antrą savaitę gyvena Kalėdų laukimo nuotaikomis – kasdien, išskyrus penktadienius ir sekmadienius, iki pat švenčių kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami į Dovanų meistarnę, kur kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną sau brangiems žmonėms.


Dar praėjusių metų rudenį tvirtai žadėjęs palikti politiką savivaldybės Tarybos narys Arvydas Dočkus, laikinai einantis Liberalsąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko pareigas, šiandien prisipažįsta tai paskelbęs per anksti: „Per tuos tris metus pavyko „perkrimsti“ Tarybos darbą, jos „virtuvę“. Lieku politikoje, kad įgyvendinčiau savo planus, ypač sporto...


Auksinių rankų meistras Domas Šemeta

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 08 22 | Rubrika: Miestas

Vietoj iš Palangos vandentiekio įmonės direktoriaus pareigų atleisto Algirdo Čeporiaus pradėjęs dirbti jaunasis Albinas Griškevičius negalėjo susitaikyti su kai kurių nedidelio kolektyvo darbininkų nuolatiniais darbo drausmės pažeidinėjimais, ypač su girtavimais.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Ir prabilo. Nors Vytautas Galdikas prieš dešimt mėnesių iškeliavo amžinybėn, kurorte jis vis dar gerbiamas kaip tradicinės Palangos krašto muzikos puoselėtojas, dailininkas, muzikos instrumentų meistras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius