„Auska“ ir ją juosiantis 21 hektaro plotą užimantis pajūrio pušynas išsaugoti ateities kartoms ir perduoti palangiškiams

Palangos tiltas, 2020-11-11
Peržiūrėta
1601
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Auska“ ir ją juosiantis 21 hektaro plotą užimantis pajūrio pušynas išsaugoti ateities kartoms ir perduoti palangiškiams

Trečiadienį, lapkričio 11 d., darbą baigianti darbą Sauliaus Skvernelio Vyriausybė priėmė Palangai svarbų sprendimą: prie jūros esančią „Auską“ kartu su ją supančia 21 hektaro pušyno teritorija perdavė Palangos miesto savivaldybei. Džiaugdamasis Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus paskelbė tokį įrašą savo Facebook paskyroje: "Esu nuoširdžiai dėkingas Vyriausybei už šiandieninį sprendimą – unikalioje vietoje, prie pat jūros esanti „Auska“ kartu su ją supančia 21 hektaro pušyno teritorija perduota Palangos miesto savivaldybei. Tai reiškia, kad šis turtas atiteko palangiškiams, bus atviras bendruomenei ir tikrai netaps privačia valda ar daugiabučiais namais.
Apie ketinimus privatizuoti „Auską“ iš žiniasklaidos sužinojau rugpjūtį. Perskaitęs šią informaciją, iš karto kreipiausi į Vyriausybę su prašymu šio turto neprivatizuoti, o išsaugoti ateities kartoms. Juk ne paslaptis, kad per keliasdešimt Nepriklausomybės metų jau buvo padaryta ne viena klaida, kai unikaliose vietose esantys pastatai buvo privatizuoti, o vėliau paversti daugiabučiais gyvenamaisiais namais ar privačia valda.
Tikrai nesinorėjo, kad lentelė su užrašu „Privati valda“ atsirastų ir ties aukšta tvora apjusta „Auskos“ teritorija, užimančia pušimis apaugusio 21 hektaro plotą. Todėl labai džiaugiuosi, kad Vyriausybės vadovas, Vyriausybės kanceliarija sureagavo į mūsų prašymą bei argumentus – prieš keletą mėnesių šis objektas buvo išbrauktas iš privatizuojamųjų sąrašo, o šiandien yra visam laikui perduotas palangiškiams.
Kas galėtų įsikurti šioje unikalioje vietoje? Šiuo metu galioja nuomos sutartis, tad dar maždaug pusmetį pastatu naudosi nuomininkas. Per šį laikotarpį Savivaldybė parengs studiją, ir, tardamasi su visuomene, apsispręs, kaip bus panaudotas šis objektas. Yra keletas galimybių: čia galėtų įsikurti Globos namai seneliams, taip pat čia būtų galima organizuoti vaikų ir jaunimo papildomą ugdymą bei edukacines stovyklas, galbūt pastatą panaudoti kultūros poreikiams. Galimybių yra visokių, tačiau jau dabar aišku – 21 hektaro plotą užimantis pajūrio pušynas bus išsaugotas, šioje teritorijoje neiškils daugiabučiai gyvenamieji namai (kaip galėjo atsitikti, jei „Auska“ būtų privatizuota). Norime, kad čia būtų visuomenei atviras objektas, palangiškiams ir aplinkinių rajonų gyventojams sukursiantis darbo vietas.
Esu nuoširdžiai dėkingas Vyriausybei, Vyriausybės vadovui, Vyriausybės kanceliarijai už tai, kad buvo atsižvelgta į visuomenės prašymą."

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo 2024 m. sausio 1 d. perduoti savivaldybėms valdyti patikėjimo teise jų miestų ir miestelių teritorijų ribose esančius valstybinės žemės sklypus ar jų dalis ir žemės sklypais nesuformuotos valstybinės žemės plotus.


Per pandemiją lietuviai ėmė graibstyte graibstyti būstus Palangoje, Šventojoje ir kitose pajūrio vietovėse. Sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“.


SBA ir pajūrio regioninis parkas telkia gyventojus į savanorišką talką, skirtą pajūrio kopų išsaugojimui – „Kopoms reikia tavęs“.


Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje (52 tomai), kurioje kaltinimai dėl didelės vertės UAB „Nidos pušynas“ turto iššvaistymo pareikšti 8 asmenims, priėmė išteisinamąjį nuosprendį.


Trečiadienį, lapkričio 11 d., darbą baigianti darbą Sauliaus Skvernelio Vyriausybė priėmė Palangai svarbų sprendimą: prie jūros esančią „Auską“ kartu su ją supančia 21 hektaro pušyno teritorija perdavė Palangos miesto savivaldybei. Džiaugdamasis Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus paskelbė tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Išasfaltuotas kapines juosiantis keliukas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas

Artėjant Vėlinėms, ties Palangos miesto kapinėmis vyksta kapitalinis aplink kapines vedančio keliuko remontas. Ką tik išasfaltuota kelio danga, šią savaitę planuojama įrengti kelkraščius.


Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros nuomone, savivaldybės sporto ir pramogų infrastruktūros valdymą turi perduoti verslui. Ir tik jam neparodžius tokio noro, jos turi teisę minėtą infrastruktūrą perleisti valdyti savivaldybių įmonėms. Palanga taip pat nenori "atiduoti" baseino privačiam verslui.


Miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį prašydamas Palangos miesto savivaldybei perduoti valstybei priklausantį ir šiuo metu valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomą pastatą, esantį Savivaldybės kieme. Jei Vyriausybės sprendimas bus palankus, šiose patalpose neilgai trukus įsikurs Socialinių...


Kas yra karjera? Ar galima pradėti dėliotis jos planą dar mokykloje? Ar verta tai daryti ir kaip tai daryti, kad teisingai pasirinktum būsimąją profesiją ir pamažu siektum jos planuodamas ir ateities perspektyvas? Į visus šiuo klausimus praėjusį penktadienį projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas bei plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“...


Trečiadienį, Nemirsetoje, buvo paskelbta europinius standartus atitinkančio kempingo statybų pradžia. Būsimųjų pastatų pamatų vietoje Palangos miesto meras Š. Vaitkus bei UAB „Klaipėdos apdaila“ direktorius M. Šlyžius įkasė kapsulę su laišku ateities kartoms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius