„Ąžuoliuke“ – šviečiamoji valandėlė „Svečiuose konteineriukai“

Palangos tiltas, 2015-02-12
Peržiūrėta
1067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtojos
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtojos

Šiandienos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis dažniau gvildenamos gamtosauginės problemos, vis dažniau kalbama apie klimato atšilimą, gamtos pokyčius, kylančius dėl neatsakingos žmogaus veiklos, nesaikingo vartojimo, buitinių atliekų palikimo miškuose bei pakelėse, nerūšiuojamų šiukšlių.
Miškuose ir parkuose išmėtytos šiukšlės ne tik gadina kraštovaizdį, bet ir kelia pavojų laukiniams gyvūnams. Į vandens telkinį įmestas valas, plastikinis tinklelis gėrimui nešioti, pražudo vandens paukščius, stiklo šukės dažnai sužeidžia miško gyvūnus, numestas butelis tampa mirtinais spąstais smulkiems žinduoliams.
Taip teršiame ne tik savo, bet ir savo vaikų planetą. Norisi paklausti, o ką mes darome, kad atitolintume ar išvengtume visam gyvajam pasauliui gresiančios negandos?
Yra daug būdų pakeisti esamą situaciją, tačiau geriausias ir efektyviausias – pradėti nuo savęs bei savo vaikų.
Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, įsisukęs į gamtosauginių mokyklų veiklą ir dalyvaudamas ,,Wrigley“ bendrovės projekte ,,Mažiau šiukšlių“, siekia formuoti vaikų ekologinės kultūros pradmenis ir didesnį dėmesį skirti tėvų ekologiniam švietimui.
Vaikai su ekologija ir aplinkosaugos problemomis supažindinami jau ankstyvajame amžiuje. Šiame amžiaus tarpsnyje vaikai nesugeba suvokti sudėtingų sąvokų, bet galima jiems suteikti bendrąjį supratimą, kas yra ekologija. Darželyje skaitomos įvairios istorijos, pasakos apie gamtos saugojimą, atliekų rūšiavimą, jų perdirbimą. Visus vaikus labai sudomino knygos „Galvočiukės Čiukės ir Rūšiuotuko Tuko nuotykiai“, „Žaliųjų akinių paslaptis“, kuriose kalbama apie kasdieninius įvykius, pateikiami tikri pavyzdžiai, atliekami bandymai, pasitelkiami kūrybiniai žaidimai.
Laukdami Lietuvos gimtadienio, pokalbių metu aiškinomės, kad meilę Tėvynei galime išreikšti ne tik žodžiais, bet ir gerais darbais: turime saugoti savo gamtos turtus, grąžinti ir saugoti mus supančią aplinką. Organizuotoje edukacinėje valandėlėje „Svečiuose konteineriukai“ žaidimų forma siekta skatinti ugdytinius teisingai rūšiuoti šiukšles ne tik darželyje, bet ir namuose. Vaikus grupėse aplankė spalvoti ,,konteineriukai“ (lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtojos: R. Nazarovienė, V. Jašinskienė ir A. Pališaitienė), kurie žaidė su vaikais edukacinius žaidimus, gilino atliekų rūšiavimo įgūdžius ir paliko grupėse dovanų – knygelių ir edukacinių žaidimų gamtosaugine tema bei šiukšlių rūšiavimui grupėse skirtų konteineriukų.
Atsakomybę, šventą pareigą Žemei ir gyvybei turi jausti kiekvienas! Ekologiniu ugdymu turi rūpintis ne tik ikimokyklinės įstaigos ar mokyklų pedagogai, bet ir vaikų tėvai bei visi suaugusieji. Juk tam, kad galėtume gyventi gražiau, švariau, darnoje su gamta, dažniausiai reikia gero noro – mokyti vaikus gyventi ir mokytis iš jų!

Virginija JAŠINSKIENĖ ir Aušra PALIŠAITIENĖ
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmose naujojo „7bet-NKL“ sezono rungtynėse praėjusią savaitę Palangos „Kuršiai“ 82:86 svečiuose nusileido Joniškio „Delikatesui“, o pirmąją sezono pergalę šventė namuose šeštadienį, spalio 9 dieną, prieš Vilkaviškio „Perlą."


Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena. Rugsėjo 3 dienos rytmetį Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai taip pat  paminėjo Baltijos jūros dieną. Grupėse buvo diskutuojama apie  Baltijos jūrą, jos taršos problemas ir pavojus  žmogui, gyvūnijai bei augmenijai. 


Palangos „Kuršiai“ (16-12) paskutinėse VIKINGLOTTO – NKL reguliariojo sezono rungtynėse šeštadienį, vasario 20 d., šventė dramatišką pergalę. Vytauto Buzo auklėtiniai svečiuose 70:68 (16:21, 21:16, 17:18, 16:13) palaužė Šakių „Vytį“ (21-7).


Ketvirtajame kėlinyje 14 taškų deficitą panaikinusi Kauno „Žalgirio-2“ (2-1) ekipa Nacionalinės krepšinio lygos mače svečiuose ketvirtadienį, spalio 22 d., 79:78 (23:25, 16:19, 14:21, 26:13) įveikė Palangos „Kuršius“ (1-1).


Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse praėjusį penktadienį Palangoje „Palanga“ nugalėjo Telšių „Telšius“ 74:67. Galingą spurtą trečiajame kėlinyje surengusi „Palangos“ (6-7) komanda ant bangos baigė pirmąjį Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) ratą. Povilo Šakinio auklėtiniai iškovojo penktą pergalę...


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – ekologinės krypties įstaiga, dalyvaujanti Gamtosauginių mokyklų programoje, „Wrigley“ bendrovės projekte „Mažiau šiukšlių“. Įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų ekologinės kultūros pradmenų ugdymui bei tėvų ekologiniam švietimui. Vaikus grupėse dažnai aplanko spalvoti...


Šiandienos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis dažniau gvildenamos gamtosauginės problemos, vis dažniau kalbama apie klimato atšilimą, gamtos pokyčius, kylančius dėl neatsakingos žmogaus veiklos, nesaikingo vartojimo, buitinių atliekų palikimo miškuose bei pakelėse, nerūšiuojamų šiukšlių.


Kaip ir praėjusią savaitę Palangos krepšininkus šią lydėjo permaininga sėkmė. Namų sienų ir sirgalių palaikymo šįkart „Palangai“ nepadėjo, ir ji penktadienį nusileido „Vilniaus komandai rezultatu 75:68. Tačiau kurorto krepšininkai susikaupė ir šeštadienį išvykoje 73:71 išplėšė pergalę žaisdami prieš...


Žemės diena „Ąžuoliuke“

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Aušra Pališaitienė ir auklėtoja metodininkė Milda Valantinienė, 2013 03 28 | Rubrika: Jūros vaikai

Minėdami žemės dieną darželyje „Ąžuoliukas“ pedagogai organizavo ekologinę savaitę „Švari aplinka – sveikas žmogus“.


LKL: „Lietuvos rytas“ nesunkiai įveikė Palangos ekipą

„Palangos tilto” informacija, 2013 01 31 | Rubrika: Sportas

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas svečiuose Klaipėdoje susitiko su Palangos „Palangos Triobet“ komanda ir nesunkiai įveikė varžovus 87:52 (20:12, 20:9, 21:13, 26:18).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius