„Ąžuoliuko“ darbuotojai ir vaikai dalyvavo priešgaisrinės saugos mokymuose

Palangos tiltas, 2017-11-09
Peržiūrėta
2126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ąžuoliuko“ darbuotojai ir vaikai dalyvavo priešgaisrinės saugos mokymuose

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojos ūkiui RamunėsGadiliauskienės iniciatyva spalio mėnesįbuvo organizuotipriešgaisrinės saugos mokymai, kurių tikslas buvo praktiškai atlikti vaikų ir personalo evakuaciją.
Pratybų metu gaisro židinį imitavo pirmo aukšto Vaikų socialinės globos skyriuje pastebėtas gaisras. Suskambėjęs įspėjamasis pavojaus signalas pranešė visiems apie gaisro pavojų ir buvo pradėta evakuacija bei pranešta ugniagesiams.Evakuacija truko apie 6 minutes. Šios pratybos parodė, jog mokyklos bendruomenė yra organizuota ir kilus pavojui geba vykdyti nurodymus.Po pratybųugniagesiai gelbėtojai apmokė darbuotojus ir vaikus, kaip reikia elgtis gaisro atveju, kaip naudotis gesintuvu, kurį praktiškai išbandė dauguma darbuotojų, kaip saugotis nuo dūmų ar duoti ženklą ugniagesiams gelbėtojams.
Spalio 20 dieną „Boružėlių“ ir „Sraigelių“ grupės vaikai beiauklėtojos D. Vaidžiūnienė ir N. Šiušienėdalyvavo neįprastoje edukacinėje valandėlėje– Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.Viešnagės metu Valstybinės priešgaisrinės priežiūros vyr. inspektorė Sandra Vasiliauskaitė supažindino vaikus su ugniagesio gelbėtojo profesija ir jos darbo specifika: gaisrų gesinimu ir žmonių gelbėjimu. Išsamiai ir įdomiai vaikams papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo kasdienybę,dienotvarkę. Ugdytiniai buvo supažindinti su gaisrine technika, gesinimo ir gelbėjimo priemonėmis. Pademonstruotas filmukas priminė 112 pagalbos telefono numerį bei paaiškino, kaip reikia bendrauti su atsiliepusiu operatoriumi ir kokią informaciją reikia pateikti, kaip elgtis gaisro atveju.Vaikams labiausiai patiko apžiūrėti ugniagesių gelbėtojų automobilius, jų aprangą. Išgirdo, kad per 1 minutę ugniagesys gelbėtojas turi apsirengti ir išvykti į gaisrą. Dovydas buvo nustebintas ugniagesių gelbėtojų draugiškumu: įkėlė ir iškėlė iš automobilio.Edukacinė valandėlė baigėsi: vaikai grįžo į darželį kupini įspūdžių. „Kaip noriu greičiau užaugti ir tapti gaisrininku“, –Beno pasakyta mintis buvo geriausias šios išvykos įvertinimas.
Dėkojame Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams už naudingas, mokančias saugoti save ir kitus edukacines valandėles.

Auklėtojos NiarutėŠIUŠIENĖ, Daiva VAIDŽIŪNIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kurios programoje „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) dalyvaujančios kurorto mokytojos yra pasipiktinusios: Palangos švietimo pagalbos tarnybos ir Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus atrinktuose ir patvirtintuose kūrybingumo ugdymo mokymuose jos buvo raginamos viešai papasakoti apie savo pirmąjį bučinį kitoms mokymų dalyvėms filmuojant kolegės reakciją. Kitu atveju, jaunutė lektorė...


Palangoje policijos darbuotoją iškoneveikusiam ir be saugos diržo vairavusiam vyrui skirta 25 eurų bauda.


Gegužės 27 d. sanatorijoje „Gradiali“ (Vanagupės g. 15, Palanga) Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia tėvus kartu su vaikučiais (4-10 metų) dalyvauti mokymuose ir paskutinį gegužės šeštadienį praleisti prasmingai!


Paskutinę savaitę iki Palangos oro uosto atidarymo atliekami įvairūs aviacijos saugos ir saugumo reikalavimų testavimai, kurie svarbūs orlaivių eismui jau atidarius oro uostą.


Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojos ūkiui RamunėsGadiliauskienės iniciatyva spalio mėnesįbuvo organizuotipriešgaisrinės saugos mokymai, kurių tikslas buvo praktiškai atlikti vaikų ir personalo evakuaciją.


Gruodžio 2 dieną gautas pranešimas iš BPC, kad Ganyklų g. ties 57 numeriu pažymėtu namu nulūžęs medis, atsirėmęs į gatvės apšvietimo stulpą ir į kitą medį, kelia pavojų praeiviams. Atvykusios pajėgos nustatė, kad nulūžusio medžio, atsirėmusio į gatvės apšvietimo stulpą, šakos remiasi į elektros laidus, reikalingi LESTO darbuotojai, kad atjungtų įtampą...


Vaikai įsitraukia į maisto gaminimą nuo pat mažų dienų: smėlio dėžėje kepa pyragus, verda košę, prie stalo sodina ir maitina lėles ir meškiukus. Vėliau mažylius sužavi galimybė prisidėti prie tikrų procesų, vykstančių virtuvėje, nes tai kažkas nauja ir neatrasta. Maisto ruošimas formuoja pirmuosius savarankiškumo įgūdžius, vaikai geba ilgiau išlaikyti...


Trečiadienį Savivaldybės posėdžių salėje įvyko Ekstremalių situacijų komisijos (toliau – ESK) posėdis, kurio tikslas – aptarti


Balandžio 28 d. – Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena, kuria siekiama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad jos būtų saugios ir nekenktų sveikatai. Lygiai taip svarbu, kad ir darbuotojai suvoktų būtinybę patys saugoti save ir laikytis saugaus darbo reikalavimų....


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius