Bedarbių Palangoje mažėja, bet prašančiųjų kompensacijų – daugėja

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-02
Peržiūrėta
1755
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bedarbių Palangoje mažėja, bet prašančiųjų kompensacijų – daugėja

Nors skelbiama, kad Palangoje gerokai sumažėjo bedarbių, tai neatsispindi Savivaldybės socialinės rūpybos skyriaus statistikoje. Skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė laikraščiui sakė, kad prašančiųjų kompensacijų už šildymą, karštą bei šaltą vandenį,  moksleivių maitinimą daugėja.

Skaičius pakoregavo emigracija
"Bedarbių mažėjimą, o kompensacijų didėjimą galima paaiškinti tik tuo, jog iš Palangos emigravo bei iš būstų išsiregistravo nemažai žmonių", - situaciją komentavo G. Kavarzienė. Socialinės rūpybos skyriaus duomenimis, palyginti su 2010 m. gruodžio mėn., 2011 m. gruodžio mėn. šildymo kompensacijas kurorte gavo per 200 butų šeimininkų daugiau." 2010 m. kompensacijas už šildymą gavo 960 butų šeimininkų, jiems buvo išmokėta beveik 260 tūkst. Lt kompensacijų. 2011 m. jau 1177 būstai
gavo šildymo kompensacijas ir tai biudžetui atsiėjo 157 tūkst. Lt. Suma mažesnė dėl to, jog 2010 m. gruodis buvo šaltesnis. Kompensacijas už karštą vandenį užpernai gavo 736 butų šeimininkai už 33 tūkst. Lt, pernai gruodį šią kompensaciją gavo 939 būstai už atitinkamai 38 tūkst. Lt. Kompensacijos už šaltą vandenį mažesnės: 2010 m. ją gavo 332 butai - 4 tūkst. Lt, o 2011 m. gruodį 374 butai - 3,6 tūkst. Lt.
Nemokamą maitinimą mokyklose užpernai žiemą gavo 538 mokiniai už 30,9 tūkst. Lt, pernai tuo pačiu laikotarpiu - 488 vaikai, kuriems išleista 32,8 tūkst. Lt. Nuo 2012 m. sausio 1 dienos pakito įstatymai, keitėsi šildomo ploto apskaičiavimo, vandens normos. Tai, be abejonės, turės įtakos ir kompensacijų dydžiams, jų skaičiui", - statistiką pateikė G. Kavarzienė. 

Kas gali gauti kompensaciją?
Teisę gauti kompensaciją už būsto šildymą, karštą bei šaltą vandenį turi šeima (vienas gyvenantis asmuo), jeigu: išlaidos už būsto naudingojo ploto, bet ne didesnio už normatyvą, šildymą, atsižvelgiant į energijos ar kuro sąnaudas, bet ne didesnes už normatyvą, viršija 25 procentus skirtumo tarp šeimos pajamų ir 90 procentų valstybės remiamų pajamų šeimai (vienam gyvenančiam asmeniui) dydžio; išlaidos už faktinį šalto vandens bei nuotekų kiekį, bet ne didesnį už nustatytą normatyvą, viršija 2 procentus šeimos (vieno gyvenančio asmens) pajamų; išlaidos už faktinį karšto vandens bei nuotekų kiekį, bet ne didesnį už nustatytą normatyvą, kai karštam vandeniui paruošti naudojama centralizuotai teikiama šiluma, arba išlaidos už nustatytam normatyviniam karšto vandens kiekiui paruošti suvartotą kitą energiją ar kurą viršija 5 procentus šeimos (vieno gyvenančio asmens) pajamų.
Be to, šeima (vienas gyvenantis asmuo) turi atitikti bent vieną Lietuvos Respublikos Piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo  sąlygų dėl teisės kompensacijai už būsto šildymą, karštą bei šaltą vandenį gauti, išskyrus reikalavimą, kad pajamos per mėnesį būtų mažesnės už valstybės remiamas pajamas  šeimai (vienam gyvenančiam asmeniui).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tilto“ straipsnis „Tūkstantmečio mokyklų“ kūrybingumo ugdymo mokymuose Palangos mokytojos turi papasakoti ir apie savo pirmąjį bučinį kitoms tai filmuojant“, kurį paskelbėme balandžio 18-ąją, sulaukė didelio skaitytojų ir kurorto švietimo bendruomenės dėmesio. Tačiau Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Nedzveckienė  užima gynybines pozicijas ir į kritiką nereaguoja....Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad 2018 metais Palangos miesto savivaldybėje buvo 1296 asmenys gaunantys kompensaciją už šildymą 2019 metais – 1231 asmenys, 2020 metais – 1014 asmenys, 2021 sausio-rugsėjo mėnesiais – 944 asmenys.


Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Rekordiškai ilgas šildymo sezonas sujaukė skaičius gyventojų sąskaitose už šilumą ir karštą vandenį, tačiau, vidutiniškai, palangiškiai ir už šildymą, ir už karštą vandenį 2016–2017 metų šildymo sezoną mokėjo mažiau už 1 kWh. Metų pradžioje prie miesto įmonės „Palangos šilumos tinklai“ vairo stojusi Giedrė...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Nors skelbiama, kad Palangoje gerokai sumažėjo bedarbių, tai  neatsispindi Savivaldybės socialinės rūpybos skyriaus statistikoje.  Skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė laikraščiui sakė, kad prašančiųjų  kompensacijų už šildymą, karštą bei šaltą vandenį,  moksleivių  maitinimą daugėja.


Palangiškiai plūsta kompensacijų už šildymą

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 09 | Rubrika: Miestas

Sparčiai artėjantis šildymo sezonas kelia galvos skausmą ne tik palangiškiams suskubusiems pildyti prašymus kompensacijai už šildymą ir karštą vandenį gauti, bet ir socialinės rūpybos skyriaus darbuotojams. Dėl kompensacijų prašančių žmonių antplūdžio specialistai pradėjo vykdyti išankstinę gyventojų registraciją. Miestiečiai su nerimu...


Šiais mokslo metais, lyginant su praėjusias metais, Palangos mokyklos džiaugsis pirmaklasių pagausėjimu. Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vargonienė sakė, kad šiais metais Palangoje planuojama sulaukti šimto penkiasdešimties pirmaklasių, o pernai jų buvo – 135. Palanga formuos vieną papildomą pirmokų klasę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius