Bergene pristatoma Palangos ir Lietuvos fotografija

„Palangos tilto” informacija, 2013-03-14
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Bergene pristatoma Palangos ir Lietuvos fotografija

Bergenas Riugeno saloje (Vokietija) ir Palanga 2011 metais pasirašė Bendradarbiavimo sutartį dėl bendravimo kultūros, sporto ir turizmo srityse. Per trejus metus svečiavosi oficialios delegacijos, lankėsi turistinės grupės, surengta keletas parodų.
Asociacija „Fotobienalė LT“ 2011-2012 m. Bergeno gyventojams eksponavo Ado Sendrausko, Dalios Šukytės, Aldo Žolio ir „Palangos fotoklubo 750“ narių parodas. Bergeno miesto vaizdai buvo pristatyti Bergene, Palangoje, Klaipėdoje, Juodkrantėje ir Briuselyje; padidintos nuotraukos iš albumo „Einblicke. Bergen auf Ruegen“ puošia mūsų miestus jungiantį keltą „Vilnius“. Palangoje buvo pristatytos dailininko Jorg Korkhaus ir fotomenininko Klaus Ender parodos. Bergeno miesto muziejuje buvo eksponuoti kūriniai iš A. Mončio namų-muziejaus, palangiškių dailininkų tapybos, grafikos ir rankdarbių parodos.
Bergeno verlininkas Michael Hermerschmidt inicijavo renginį „Baltic Weeks“, kurio metu kovo 2-17 d. viešbutyje „Hotel Romantic“ bus pristatoma Palangos ir Lietuvos fotografija, tautodailė, kultūros ir kulinarinis paveldas. Renginį organizavo Palangos miesto savivaldybės kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Robertas Trautmanas ir Bergeno savivaldybės tarptautinių ryšių specialistė Monika Krahl.
Fotografijos parodų kuratorius A. Sendrauskas renginyje pristatė Lietuvos fotomenininkų sąjungos narių A. Aleksandravičiaus, S. Žvirgždo, M. Baranausko, G. Skudžinsko, E. Kavaliausko, J. Kalvelio parodą „Lietuvos pajūris“. Ši paroda buvo eksponuota EXPO 2012 Korea. Lietuvos stendas, kuriame didžiąją dalį sudarė fotoparoda „Lietuvos pajūris“ ir palangiškio hab. m.d. archeologo V. Žulkaus filmas „Palanga nuo priešistorinių laikų“, laimėjo EXPO 2012 sidabro medalį.
Paroda suprantama ir artima Riugeno salos ir Bergeno gyventojams. Tarybinių laikų industrializacijos ir gamtos idealizavimas, šiandienos žmonių portretai ir rūke paskendę peizažai, lankytinų vietų žavesys, Raudonojoje knygoje surašyti ir saugomi reti paukščiai, jaunųjų autorių naujų formų kūrybiniai ieškojimai... Lietuviškos fotografijos paroda „Lietuvos pajūris“ 2013 metais pradės kelionę po Vokietiją, taip garsindama mūsų miestų – Palangos ir Bergeno partnerystę.
Renginyje Bergene dalyvavo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narės: viešbučio „Alka“ direktorė Gražina Wagener; Sveikatingumo centro „Energetikas“ vadybininkė Gintautė Matulevičiutė; UAB „Vilnis“ direktorė Stanislova Mažeikienė ir tautodailininkas Albertas Bukauskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Palangoje penktadienį, rugpjūčio 23 d., lankėsi miesto-partnerio iš Latvijos ¬– Jūrmalos – kultūros įstaigų darbuotojų delegacija. Susitikimo su kolegomis palangiškiais metu dalintasi patirtimi, aptarti aktualūs klausimai, bendradarbiavimo galimybės.


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Trečio amžiaus universiteto tarybos nariai, aktyvūs klausytojai, kartu su savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, Švietimo pagalbos tarnybos direktore Vilma Želviene ir TAU kuratore Inga Vaitkiene neseniai lankėsi pavasarėjančioje Rygoje.Čia susitikome su praėjusią vasarą pas mus viešėjusiais Rygos aktyviųjų senjorų aljanso „RASA“ aktyvistais ir...


Palangos paplūdimius su nauja komanda dar tris sezonus, iki 2018 metų rugsėjo, prižiūrės Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas, jau pasirašęs paslaugos teikimo sutartį. Pasibaigus ankstesnei sutarčiai, J. Pirožnikas ilgai svarstė ir dvejojo, ar besiimti šių pareigų: „Darbas išties sunkus, atsakingas, tad, neslėpsiu, buvo minčių nebedalyvauti konkurse....


Palangos pristatymu Maskvoje vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje MITF baigtas kurorto Turizmo informacijos centro (TIC) pavasarinis tarptautinių parodų „maratonas“.


Bergene pristatoma Palangos ir Lietuvos fotografija

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 14 | Rubrika: Kultūra

Bergenas Riugeno saloje (Vokietija) ir Palanga 2011 metais pasirašė Bendradarbiavimo sutartį dėl bendravimo kultūros, sporto ir turizmo srityse. Per trejus metus svečiavosi oficialios delegacijos, lankėsi turistinės grupės, surengta keletas parodų.


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys...


Didelių iečių laužymo dėl koalicijos sutartį pasirašiusių partijų programinių nuostatų derinimo nebuvo – vakar po centro-dešiniųjų partijų koalicijos 2011-2015 metų programa parašus baigė suraityti paskutiniai naujosios savivaldybės Tarybos kadencijos valdančiosios daugumos nariai, kurių, kaip žinia, yra 15. S. Kulikauskienė yra išvykusi, todėl ant partijų suderintos programos prie jau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas