Bibliotekoje – knygos „Pakelti akis“ pristatymas

„Palangos tilto“ informacija, 2010-04-09
Peržiūrėta
1012
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjantį antradienį, balandžio 13-ąją, 18 valandą Viešojoje bibliotekoje bus pristatyta daugelio autorių išpuoselėta ir nuostabių prisiminimų kupina knyga „Pakelti akis“, pasakojanti apie Juknaičių gyvenvietės kūrimąsi ir vystymąsi.

 

Juknaičiai – gyvenvietė Šilutės rajone, 1974 metais gavusi TSRS Garbės diplomą. Žurnalistas Ferdinandas Kauzonas pakalbino daug žmonių, kurie 1965-1990 metais prisidėjo prie Juknaičių tarybinio ūkio kūrimo. Itin susigyvenusi bendruomenė kiekvienais metais susitinkanti paminėti vienokios ar kitokios svarbios progos sumanė sudėti visus prisiminimus į knygą ir taip palikti išsaugotą autentišką istoriją ateinančioms kartoms. Kaip tarė, taip ir padarė. Susidarė bemaž pusšimtis autorių, kurie mielai dalinosi savo išlikusiais prisiminimais ir papasakojo viską, aprėpdami tiek kūrimo sunkumus ir džiaugsmus, tiek puoselėjamas vertybes ir bendras pastangas kuriant grožį.

Nuoširdumu „alsuojantis“ kūrinys kelia ypatingas emocijas, atspindinčias to laikmečio atmosferą. Kaip teigė žurnalistas, knygos sudarytojas F.Kauzonas, ši knyga apie žmones, kurie bandė gyventi ir jau net gyveno kitaip nei buvo gyvenama tada, ir net kitaip nei gyvenama dabar. Visai nuostabių žmonių komandai pavyko nepaisant tarybų valdžios sukurti žmonėms tokį gyvenimą, apie kurį dauguma Tarybų Sąjungos kaimo žmonių nebūtų drįsę net svajoti.

Juknaičių tarybinio ūkio direktorius, visų gerbiamas ir mylimas Zigmantas Dokšas sukūrė ne tarybinį ūkį, o parką. 1996 metais Juknaičiams ir suteiktas gyvenvietės-parko statusas, o kraštovaizdis paskelbtas saugotinu. Be šio žmogaus nei vienas kalbintas žmogus neįsivaizduoja Juknaičių ir visi sutartinai tvirtina, kad be Z.Dokšo, nebūtų ir ypatingųjų Juknaičių. Neeilinė gyvenvietė verta neeilinės knygos, tad ilgai buvo diskutuojama dėl jos pavadinimo. Itin didelę reikšmę skirdamas kultūrai, menui, dvasiniams dalykams Z.Dokšas pagerbdavo būtent tuos gyventojus, kurie nepamiršdavo šių vertybių. Kaip pasakojo gerbiamas Z.Dokšas, jam buvo svarbu, kad žmogus būtų dvasiškai turtingas, nebūtų abejingas menui, nežiūrint tuometinės tarybinės santvarkos. Prisiminimuose kalbama apie tai, kad buvo itin svarbu žmonėms matyti ir pajusti, kaip kuriamas menas, padėti jiems suprasti, jog pasaulis nesibaigia vien žemės darbais ar gyvulių auginimu, tad knygoje neveltui nuskamba frazė „negalėjo lietuvis vien arti“.

Vos atsivertus šią knygą ima atgimti to laikmečio dvasia ir noras susikurti kitokį gyvenimą, o malonūs pokalbiai sukelia itin jautrias emocijas, į kurias pasinerti kviečia visi autoriai, bendrai sukūrę šį leidinį. Pirmoji pažintis su šia knyga laukia jau ateinantį antradienį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J....


Visus, besidominčius tradiciniais lietuviškais amatais ir trokštančius apie juos sužinoti dar daugiau, gruodžio 15 d. (trečiadienį) 15 val. kviečiame į Palangos viešąją biblioteką, kur vyks susitikimas su tautodailę ir tradicinius lietuviškus amatus pristatančiu mamos ir dukros duetu – Odeta Tumėnaite–Bražėniene ir Adele Bražėnaite.


Visą spalio mėnesį Palangos gyventojai ir lankytojai turės progą susipažinti su kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos architektūrinio konkurso dalyvių projektais. Darbai š. m. spalio 1-31 d. eksponuojami Palangos miesto viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga), trečiame aukšte. Lankytojai juos gali apžiūrėti kasdien, išskyrus sekmadieniais, bibliotekos darbo valandomis – 10-19 val....


Rugsėjo 15 d. Palangos viešojoje bibliotekoje miesto bendruomenei pristatyta ilgamečio krašto pedagogo, daugelio palangiškių chemijos mokytojo Algimanto Vincento Želvio autorinė knyga-albumas „Puošybos elementai medinėje Palangos architektūroje”. Leidiniui pratarmę parašė autorius, įvadinį straipsnį „Medinė Palangos architektūra –...


Bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 13 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 5 d. popietę Palangos viešojoje bibliotekoje pristatyta šeštoji poeto Jono Brazdžionio knyga „Tarytum vėstančios žarijos“. Jos puslapiuose – autoriaus brandžios mintys apie žmogaus prasmingą buvimą istorijoje ir kasdienybėje, apie gyvenimo trapumą, grožį ir neblėstančią viltį.


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Pristatyta knyga „Pakelti akis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusio antradienio vakare Palangos viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys žmonių, norinčių pasidžiaugti ir pasveikinti naujos knygos „Pakelti akis“ kūrėjus. Tai knyga, kurioje nuoširdžiais pokalbiais ir atsiminimais atkuriamas Juknaičių gyvenvietės kūrimas ir vystymas. Malonus susitikimas dar kartą sužadino norą prisiminti tai, kas buvo svarbiausia, taip pat padėkoti už...


Bibliotekoje – knygos „Pakelti akis“ pristatymas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Artėjantį antradienį, balandžio 13-ąją, 18 valandą Viešojoje bibliotekoje bus pristatyta daugelio autorių išpuoselėta ir nuostabių prisiminimų kupina knyga „Pakelti akis“, pasakojanti apie Juknaičių gyvenvietės kūrimąsi ir vystymąsi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius