Bibliotekoje – tapytojo Prano Griušio paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-07-25
Peržiūrėta
1247
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį antradienį Palangos viešojoje bibliotekos parodų salėje buvo atidaryta Prano Griušio personalinė paroda. Susirinkusius palangiškius sužavėjo žymaus kurorto menininko Juozo Griušio brolio atvežta paroda, kurioje galima išvysti ir šiuolaikinių, ir istorinių detalių.

 

Palangiškių džiaugsmui

Pirmą kartą savo parodą pristatinėjęs Palangoje tapytojas pateikė įvairios tematikos ir įvairių laikotarpių darbus, skirtus patenkinti bet kurio meno mylėtojo skonį. Daugybę personalinių ir bendrųjų parodų įvairiuose Lietuvos miestuose bei užsienio šalyse rengęs menininkas pagaliau savuosius darbus parodė ir Palangos visuomenei, tuo, žinoma, ypatingai nudžiugindamas menui neabejinguosius.

 

Pasiliko Kaune

Gimęs Klaipėdos rajone, tačiau studijuoti išvykęs į Vilnių, į Valstybinį dailės institutą, P.Griušys įgijo tapytojo-pedagogo specialybę, 1982 metais paskirtas dirbti Kaune, VDA Kauno dailės fakultete, ten ir pasiliko. Šiuo metu P.Griušys – profesorius, Vizualaus meno katedros vedėjas, Tapybos studijos vadovas. Savajame patirtimi dalindamasis su studentais, menininkas maloniai savo darbais stebina ir žmones, gebančius pajusti malonumą, analizuojant prieš akis matomus reginius, o tokių reginių tapytojas geba pateikti. Kaip teigė atvykusiojo brolis J.Griušys, pasirinkęs vieną žanrą, jam liko ištikimas, nesiblaškė, tad kuo puikiausiai juo ir žengia. Savo pomėgiu tapyti istorinės tematikos paveikslus, menininkas pasidalina ir su Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojais, jame kabo P.Griušio tapytas paveikslas.

 

Kiekvienas su istorija

„Visi mano paveikslai kažką pasakoja. Tai – tarsi iš atskirų dalių, persipynusių detalių sukurtas reginys“, - savo darbus apibūdino pats tapytojas P.Griušys. Pasak jo, jo paveikslams neįmanoma priskirti vieno žanro, pavyzdžiui, menininko nutapytame imituotame šaldytuve – natiurmortai, kituose galima išvysti ir įsipynusius peizažus.

Nevengdamas pasitelkti tikrovės detalių, jis jas perteikia itin kūrybingai, suteikdamas progą, kaip pats menininkas įvardijo, pažvelgti į kūrinius kiek kitokiu nei eilinio mokesčių mokėtojo žvilgsniu.

 

Tarsi puošmena

P.Griušio paroda ypatingai papuošė bibliotekos parodų salės sienas, tad lankytojų netrūko ir atidarymo metu. Sulaukęs teigiamų įvertinimų, tapytojas nenusivylė susirinkusių žmonių geranoriškumu. „Galbūt tikrųjų įvertinimų tektų pasiklausyti paslapčia“, - pajuokavo P.Griušys, kurio darbų paroda neabejotinai nepaliko abejingo nei vieno žmogaus, turėjusio progą pasigrožėti šiais kūriniais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės II aukšto fojė ketvirtadienį atidaryta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Tai – tradicinis renginių ciklo „Palangos dienos“ renginys, bendrai veiklai suburiantis ne profesionalius menininkus, o kūrybinių gabumų turinčius paprastus kurorto gyventojus.


Išsaugotos šeimos ir giminės relikvijos apie praeities įvykius gali papasakoti įtaigiau, nei atskleidžia iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos. Kovo 11-osios išvakarėse Palangos viešosios bibliotekos skaityklos salėje eksponuojama Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parengta paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. 


Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J....


Palangos viešosios bibliotekos parodų salės erdvė jau antrą kartą pasipuoš žaismingomis, nuotaikingomis ir kiek kandžiomis karikatūromis – čia, Lietuvos karikatūristai kviečia į tradicinę 52-ąją karikatūrų parodą ,,Žmogus“. Paroda kasmet ruošiama Vilniuje balandžio 1-osios proga, tada pasklinda po Lietuvos miestus ir margąjį pasaulį.


 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


Nuo rugpjūčio 17 d. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama legendinio partizano Juozo Lukšos Daumanto 100-osioms gimimo metinėms skirta paroda „Laisvės žvalgas“. 


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje žinomas dailininkas Vidmantas Vaitkevičius į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką atvežė parodą „Lietuva“, kurioje eksponuojami Lietuvos vaizdai, nutapyti ant drobės ar šilko bei įvairi atributika su dailininko kurtais piešiniais. Kadangi...


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Bibliotekoje – tapytojo Prano Griušio paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos viešojoje bibliotekos parodų salėje buvo atidaryta Prano Griušio personalinė paroda. Susirinkusius palangiškius sužavėjo žymaus kurorto menininko Juozo Griušio brolio atvežta paroda, kurioje galima išvysti ir šiuolaikinių, ir istorinių detalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius