„Bočiai” šventė „Kalatinio” 50 metų gimtadienį
Palangos tautinių šokių ansamblis „Bočiai” buvo pakviesti į Šiaulių tautinių šokių ansamblio „Kalatinis” gimtadienio šventę „50 metų šokio sūkuryje”. Abu ansambliai – tarsi broliai dvyniai. Jie bendraamžiai, abu turi ne tik šokėjų, bet ir instrumentines bei vokalo grupes, dalyvauja įvairiuose festivaliuose, šalies dainų šventėse, konkursuose. 2011 metais respublikiniame liaudiškų šokių konkurse „Pora už poros” abiems ansambliams buvo skirtos pirmosios vietos. „Bočiai” tai laiko didele garbe, nes „Kalatinį” daugelis ansamblių laiko pavyzdžiu. Nors abu ansambliai savo forma ir panašūs, tačiau savo turiniu skiriasi. Jų savitumą ir išskirtinumą lemia skirtingi šalies regionai, dialektas ir atsirandanti tautinių spalvų bei atspalvių įvairovė. Tai ansamblio vadovams ir diktuoja darbo kryptį, pasirenkant kūrinių repertuarą.
Šventiniam koncertui „Kalatinio” šokėjai, net 42 metus vadovaujami gabios baletmeistrės Vandos Verkulienės, paruošė turiningą ir įdomią programą. O, jau 20 metų vadovaujamos Birutės Prokopavičienės dainininkės atliko toli gražu ne kiekvienam ansambliui „įkandamus” kūrinius. Pati vadovė pripažįsta, kad visuose renginiuose pavyksta deramai „sublizgėti”. Ir tai, žinia, ne tuščios pagyros, o atkaklaus ir nepertraukiamo darbo rezultatas. Anot B. Verkulienės, repeticijos, dainų šventės, koncertai tapo kiekvieno dalyvio gyvenimo dalimi. Gal todėl „Kalatinis” visada būna „ant bangos”? 2006 m. jis buvo nominuotas geriausiu tautinių šokių ansambliu šalyje ir buvo apdovanotas „Aukso paukštės” statulėle.
Šalia svečių – tautinių ansamblių iš Šiaulių, Ginkūnų, Radviliškio, Panevėžio, Šakių, Tauragės – Palangos „Bočiai” (vadovė Janina Serapinienė) „Kalatinį” sveikino ne tik šiltu žodžiu, gėlėmis, bet ir trankiu šokiu bei skambia daina (vadovas Rimas Tranauskas).
Po garbių miesto, vyriausybinių organizacijų ir kitų ansamblio gerbėjų sveikinimų, smagioje vakaronėje išryškėjo neginčijama tiesa: šokis ir daina žmones suartina. Gal todėl, kad per pozityvias emocijas gimsta daugiau supratimo ir tolerancijos, taip kyla noras bendrauti, tobulėti?
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Šventiniame koncerte savo pasirodymus publikai dovanojo net 152 laureatais tapusių atlikėjų iš įvairių Lietuvos švietimo įstaigų.
Pirmasis liepos savaitgalis pajūryje eina ramiai – saulėtą šeštadienį kurorto centre buvo galima sutikti nemažai praeivių, o sekmadienį, jau nuo ankstyvo ryto pliaupiant lietui, poilsiautojų gretos menko.
Lietuviškas pajūris galėtų būti tituluojamas stereotipų lobynu: Nida – turtingiesiems, Palanga – siautulingiesiems, Juodkrantė – ramiesiems, o štai Šventoji – taupantiems.
Palangos Socialdemokratai pasirinko
2021 04 28 | Rubrika: Miestas
Šeštadienį (balandžio 24 d.) įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus visuotinis ataskaitinis susirinkimas. Visuotiniame susirinkime socialdemokratai įvertino paskutinių dviejų metų darbą ir išsirinko lyderį.
Artėjant naujiesiems mokslo metams – parama nepasiturinčioms šeimoms
2017 08 17 | Rubrika: Miestas
Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.
Palangos pulsas 3
2015 07 20 | Rubrika: Miestas
Palangoje lankėsi Prancūzijos ambasadorius Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais – mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu bei Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene – susitiko Prancūzijos ambasadorius Philippe Jeantaud bei Prancūzų instituto direktorius Federic Bellido.
Palangos „Bočiai“ pasitiko Naujuosius metus šokiu ir daina
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 12 | Rubrika: Kultūra
„Jau seniai beskambėjo mūsų daina, jau seniai besėdėjom per visą naktį, jau seniai betylėjom ir buvo gerai, jau seniai taip reikėjo vėl susieiti“, – ši Virgio Stakėno daina, kurią dainavo ne tik ansamblis „Atgaiva“, bet ir visi šeštadienio popietę į kavinę „Luiza“ susirinkę Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“...
Palangos Kurhauzas visu grožiu nušvis dar šiais metais 1
„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas
Penktadienį Palangos miesto savivaldybės, valstybinės įmonės „Lietuvos paminklai“ ir UAB „Pamario restauratorius“ atstovai pasirašė sutartį dėl Palangos Kurhauzo pastato mūrinės dalies pritaikymo visuomenės poreikiams darbų. Kurorto meras Šarūnas Vaitkus neabejoja, jog šiandieninės sutarties pasirašymas – didžiulis žingsnis link...
Neteisėtų statybų vykdytojai užnugarį susirado savivaldybės architektūros skyriuje
Linas JEGELEVIČIUS, 2011 05 05 | Rubrika: Miestas
Nors nauja savivaldybės valdžia trimituoja, kad paskelbs žūtbūtinį karą visiems apsileidėliams, nelegalios reklamos ir su valdžia nesuderintų statinių statytojams, bet pastariesiems tokie valdžios grasinantys šūksniai – nė motais. Kaip įsitikino „Palangos tiltas“, pačioje kurorto šerdyje, J. Basanavičiaus gatvėje, šią savaitę kyla mažiausiai trys statiniai, kurių statybos nėra palaiminęs...
