„Menų kupetoje“ – ir jaunųjų palangiškių parodos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-05-22
Peržiūrėta
1560
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunieji menininkai „atgaivino“ senovinę spintą.
Jaunieji menininkai „atgaivino“ senovinę spintą.

Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų savo kūrybą turėjo progos pademonstruoti ir jaunieji Palangos kūrėjai.

Pati gausiausia eksponatų, pati spalvingiausia buvo visų Palangos ikimokyklinių ugdymo įstaigų ugdytinių paroda. Lopšelių darželių „Nykštukas“, „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“, „Žilvinas“ jaunųjų kūrėjų, kuriems padėjo jų pedagogės ir tėveliai, darbeliai stebino išmone ir žaismingumu.

Beje, mažiausieji palangiškiai buvo patys aktyviausi „Menų kupetos“ atidarymo šventės dalyviai. Kiekviena ugdymo įstaiga buvo parengusi jaunųjų talentų programas. Darželinukai buvo pasiryžę koncertuoti kad ir iki pat nakties – ir tik šaltokas vakaras kiek atvėsino jų kūrybinį įkarštį.

Atskirą ekspoziciją „Mėlynuoju kambariu“ pavadintoje Vasaros parodų paviljono patalpoje parengė neformalaus judėjimo „Aš esu kultūra“ dalyviai. Čia buvo pristatomos ir šios bene veikliausios ir smagiausios Palangos jaunimo grupės rengti projektai, pristatoma moksleivių kūryba.

Beje, „Aš esu kultūra“ nariai, pasak „Menų kupetos“ parodų organizatorių Vitalio Litvaičio ir Ado Sendrausko, buvo vieni iš aktyviausių pagalbininkų tiek gaivinant Vasaros parodų paviljoną, tiek visą savaitę sutinkant parodas lankančius svečius. Jaunimas ne tik „budėjo“, bet ir čia pat, vidiniame kiemelyje sukurtoje improvizuotoje studijoje kūrė videofilmus.

Itin gražių žodžių ir pagyrimų sulaukė dar vienoje salėje surengta paroda „Palangos jaunimo dailė“, kurioje pristatyti kurorto mokyklų – nuo Pradinės iki Senosios gimnazijos – bei Stasio Vainiūno meno mokyklos ugdytinių darbai. Pastarieji, „Menų kupetos“ lankytojų nuomone, gali papuošti ne vieną labai labai rimtą parodą.

Toje pat salėje eksponuoti ir jaunų menininkų darbai - Konstantino Zubės 2012-iaisia kurtosios „Erdvės transformacijos“ bei Gvido Šedžio „Konservuoti portretai“ ir žaisminga „gyva“ instaliacija: kūrėjas su bendraminčiais „atgaivino“ čia atrastą kažkieno paliktą senovinę spintą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dovilės Tomkutės ir Jūratės Kalvaitienės darbų parodos A. Mončio namuose-muziejuje Palangoje


Spalio 16 dieną Plungės Žirgyno sporto salėje įvyko Plungės miesto vaikų dziudo varžybos „Auksinis ruduo“. Į Plungės sporto ir rekreacijos centro bei Plungės dziudo klubo organizuojamas varžybas susirinko apie 200 jaunųjų sportininkų, tarp jų – ir Palangos kovos menų klubo „Ardonas“ auklėtiniai.


Spalio 15 dieną, penktadienį, Kretingos muziejuje prasideda iki pat gruodžio mėnesio truksiantis menų festivalis “Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo”. Jau septintasis festivalis muziejaus lankytojams padovanos ne vieną puikų rudens vakarą su profesionaliais atlikėjais. Renginių kokybė suteiks pasitenkinimą ir išrankiausiems meno mylėtojams. 


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Balandžio 22d. Šakiuose vykusiame tradiciniame Lietuvos vaikų dziudo čempionate „Pirma kova“ dalyvavo ir Palangos sambo akademijos dziudo komandos auklėtiniai. U-11 amžiaus grupėje – joje buvo leidžiama dalyvauti sportininkams, turintiems baltus bei geltonus diržus– svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo Aleksandras Knieža, kuris visas tris kovas laimėjo...


Gruodžio 16 dieną 15 valandą „Baltijos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis tinklinio turnyras Palanga-Klaipėda jaunųjų tinklininkų žaidimo įgūdžių įsisavinimo


Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų savo kūrybą turėjo progos pademonstruoti ir jaunieji Palangos kūrėjai.


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Nuotraukos iš parodos Palangoje pasieks ir Japoniją

Gintarė Grišmanauskaitė, 2011 04 05 | Rubrika: Kultūra

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje praėjusį pirmadienį žinomo Palangos fotografo Ado Sendrausko iniciatyva miesto gyventojams ir svečiams buvo pristatytos dvi fotografijų parodos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius