„Bočių“ veiklos jubiliejų įamžino ir paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-08
Peržiūrėta
1153
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodos autorė Birutė Mockuvienė papasakojo, kaip ją fotografuoti įkvėpė angelas.
Parodos autorė Birutė Mockuvienė papasakojo, kaip ją fotografuoti įkvėpė angelas.

Savaitgalį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje palangiškė Birutė Mockuvienė pristatė savo fotografijų parodą „Dar sukim ratelį“, skirtą paminėti tautinių šokių ansamblio 55-erių metų veiklos sukaktį. Aktyvios ansamblio narės ir fotografės Birutės atėjo pasveikinti būrys bičiulių, kurių ne vienas fotografijose atrado ir save.

Prasidėjo nuo zundų
„Ne šiaip sau rankose laikau angelą. Jį jau turiu seniai, gaila, jog dovanojęs buvusi šokėja neužrašė datos, kuomet jis pateko į mano rankas. Šis angelas man tarsi primena, jog murmėti nereikia, net ir užrašyta, jog tai beprasmiška, būtina atrasti daug džiaugsmų, esančių visai greta“, – kreipėsi į visus susirinkusius fotografijų parodos autorė.
Ji priminė, jog pirmoji jos personalinė paroda „Bočiai“ buvo pristatyta 2004 metais spalio mėnesį. Pasirodo, Birutė fotografuoti pradėjo Sardinijoje, kuomet kolektyvas dalyvavo ten vykusioje „Europiadoje“. Toji pati šokėja, kuri man padovanojo šį angelą, nuėjo pasirinkti kankorėžių, o ir mes atradome kai ką, ką norėjosi įamžinti – zundą (daugiametės žolės su skiautėtais, standžiais ir dygiais pakraščiais lapais, dažnai melsvo atspalvio). Kitoje kelionėje įsidrąsinau, kilo mintis, jog reikia kurti meną. Taip galiausiai ir prisikaupė nuotraukų, surengiau kartu bendraminte parodą. Ačiū visiems bočiams: kur mes važiuojame, ten visi ieško zundų“, – šypsojosi moteris, pripažinusi, jog šios naujausios jos parodos visgi tikslas buvo ne gamtos įamžinimas, o visų gražiausių „Bočių“ kolektyvo akimirkų.

Išmokti džiaugtis tuo, ką matome
Susirinkusieji negailėjo gerų žodžių parodos autorei. Jie atskleidė, jog Birutė ne tik geba įamžinti gražiausias akimirkas, bet ji turi ir daug kitų talentų.
Netrūko ir klausimų. Žmonės smalsavo, kas gi nutiko Birutės fotoaparatui, su kuriuo ji nuolat sukinėdavosi aplink. Parodos autorė atskleidė, jog jis jau buvo savo darbą atlikęs ir pakankamai susidėvėjęs, leido dar juo pasinaudoti anūkui. Pati fotografė žvalgosi naujo fotoaparato, kuriuo ir toliau galės kurti istoriją.
B. Mockuvienė papasakojo, jog parodą sukurti jai padėjo daug žmonių. Pagrindiniai kuratoriai buvo fotografijos mokyklos „FotoCat“ vadovai Virgilijus ir Alė Jankauskai.
„Labai džiugu, jog esama tokių žmonių, kurie viską fiksuoja, įamžina ir taip palieka ateities kartoms. Mūsų indėlis – labai mažas, palyginti su tuo, ką padarė Birutė. Apskritai džiaugiamės, kad yra „Bočiai“, su pavydu žiūrėjau į jus per veiklos sukakties minėjimą – tiek energijos, tiek aktyvumo... Labai lengva kažką kritikuoti, ieškoti priekabių, taip, kaip dauguma stengiasi perprasti, kaip save magu įvardijęs žmogus mus apgauna, ir tegul apgaudinėja, nesigilinkime. Išmokime džiaugtis tuo, ką matome, tiesiog tai gražu“, – sakė V. Jankauskas.

Patiko patiems „kaltininkams“
Bendruomenės vardu parodos autorę sveikinusi Daina Eimanavičienė taip pat džiaugėsi, jog esama tokių žmonių, kurie kuria istoriją, aktyvia veikla buria aplink save bendraminčius, sekančius geruoju pavyzdžiu. O pati Birutė juokėsi, jog giminaičiai dažnai klausinėja, kiek gi ji žais tenisą ar šoks, juk gali sveikata nebeleisti, tačiau fotografuoti ji galės bet kokiu atveju, jeigu ir kojos nebeklausys.
Džiugiausia parodos atidaryme buvo dalyvauti patiems „Bočių“ kolektyvo nariams. Juk visgi jie – parodos pagrindiniai veidai. Svarbiausia, kad ir patiems jiems patiko, kaip įamžintos jų pagautos emocijos, o tai geriausias fotografo įvertinimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Kitais metais Palangos senoji gimnazija minės 100 metų jubiliejų. Ši šventė svarbi ne tik Senosios gimnazijos bendruomenei, bet ir visam Palangos miestui. Šioje ugdymo įstaigoje mokosi Palangos jaunimas, savo pasiekimais džiuginantis ir miestą, ir visą Lietuvą. Gimnazijos istorija liudija, kad nuo įsteigimo iš čia kilo ir veržėsi naujos idėjos. Tai mokykla, turinti gilias tradicijas, kurios...


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


Vieni vasarą  užuodžia, kiti pajunta ar pamato, o dar kiti – įgyvendinę savo  svajones, tampa išties laimingais žmonėmis.  Prabėgus pusšimčiui metų, šiandien aš įgyvendinau seniai puoselėtą mintį ir didžiulį norą apsilankyti bočių žemėje ir surasti jų kapavietes. 


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Palanga įamžino Stasio Povilaičio atminimą

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Kultūra

Palangoje gyvenusio žinomo šalies estrados grando Stasio Povilaičio atminimas šeštadienį, birželio 1 dieną, pagaliau buvo įamžintas: atidengta lentelė su dainininko autografu ant Palangos koncertų salės fasado. Savivaldybės konkursą pagerbti maestro atminimą laimėjo architektė Gerda Antanaitytė ir dalininkas-skulptorius Romas Klimavičius, kurie pasiūlė tokią idėją.


Kūrybinei grupei „Mostas“ šie metai – jubiliejiniai. Ir nors, kaip patys prisimena, mažai kas anuomet tikėjo, kad itin skirtingi menininkai ilgai išsilaikys drauge, jie įrodė, kad yra tvirta šeima. Būtent šis žodis – „šeima“ – ir skambėjo kiekvieno mostiečio lūpose, uždarant ir aptariant Prano Domšaičio...


Savaitgalį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje palangiškė Birutė Mockuvienė pristatė savo fotografijų parodą „Dar sukim ratelį“, skirtą paminėti tautinių šokių ansamblio 55-erių metų veiklos sukaktį. Aktyvios ansamblio narės ir fotografės Birutės atėjo pasveikinti būrys bičiulių, kurių ne vienas fotografijose atrado ir...


Liaudiškų šokių kolektyvas „Bočiai“, švenčiantis 55-erių metų veiklos jubiliejų, šeštadienį palangiškius ir kurorto svečius pakvietė į šventinį koncertą, kuriame pasirodymą surengė ne tik šios šventės „kaltininkai“, bet ir svečiai – Šiaulių „Kalatinis“, Rygos „Bijūnas“...


Memorialinė lenta įamžino Broniaus Uoginto ir jo šeimos atminimą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 19 | Rubrika: Kultūra

Šiais Palangai ypatingais, Lietuvos kultūros sostinės metais minimos šimtosios dailininko, tapytojo Broniaus Uoginto gimimo metinės. Ta proga šeštadienį, rugpjūčio 17 d., buvo pristatytas projektas „Sugrįžtantys laike“, skirtas Broniaus Uoginto atminimui ir kūrybai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius