„Bočių“ veiklos jubiliejų įamžino ir paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-08
Peržiūrėta
64
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodos autorė Birutė Mockuvienė papasakojo, kaip ją fotografuoti įkvėpė angelas.

Parodos autorė Birutė Mockuvienė papasakojo, kaip ją fotografuoti įkvėpė angelas.

Savaitgalį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje palangiškė Birutė Mockuvienė pristatė savo fotografijų parodą „Dar sukim ratelį“, skirtą paminėti tautinių šokių ansamblio 55-erių metų veiklos sukaktį. Aktyvios ansamblio narės ir fotografės Birutės atėjo pasveikinti būrys bičiulių, kurių ne vienas fotografijose atrado ir save.

Prasidėjo nuo zundų
„Ne šiaip sau rankose laikau angelą. Jį jau turiu seniai, gaila, jog dovanojęs buvusi šokėja neužrašė datos, kuomet jis pateko į mano rankas. Šis angelas man tarsi primena, jog murmėti nereikia, net ir užrašyta, jog tai beprasmiška, būtina atrasti daug džiaugsmų, esančių visai greta“, – kreipėsi į visus susirinkusius fotografijų parodos autorė.
Ji priminė, jog pirmoji jos personalinė paroda „Bočiai“ buvo pristatyta 2004 metais spalio mėnesį. Pasirodo, Birutė fotografuoti pradėjo Sardinijoje, kuomet kolektyvas dalyvavo ten vykusioje „Europiadoje“. Toji pati šokėja, kuri man padovanojo šį angelą, nuėjo pasirinkti kankorėžių, o ir mes atradome kai ką, ką norėjosi įamžinti – zundą (daugiametės žolės su skiautėtais, standžiais ir dygiais pakraščiais lapais, dažnai melsvo atspalvio). Kitoje kelionėje įsidrąsinau, kilo mintis, jog reikia kurti meną. Taip galiausiai ir prisikaupė nuotraukų, surengiau kartu bendraminte parodą. Ačiū visiems bočiams: kur mes važiuojame, ten visi ieško zundų“, – šypsojosi moteris, pripažinusi, jog šios naujausios jos parodos visgi tikslas buvo ne gamtos įamžinimas, o visų gražiausių „Bočių“ kolektyvo akimirkų.

Išmokti džiaugtis tuo, ką matome
Susirinkusieji negailėjo gerų žodžių parodos autorei. Jie atskleidė, jog Birutė ne tik geba įamžinti gražiausias akimirkas, bet ji turi ir daug kitų talentų.
Netrūko ir klausimų. Žmonės smalsavo, kas gi nutiko Birutės fotoaparatui, su kuriuo ji nuolat sukinėdavosi aplink. Parodos autorė atskleidė, jog jis jau buvo savo darbą atlikęs ir pakankamai susidėvėjęs, leido dar juo pasinaudoti anūkui. Pati fotografė žvalgosi naujo fotoaparato, kuriuo ir toliau galės kurti istoriją.
B. Mockuvienė papasakojo, jog parodą sukurti jai padėjo daug žmonių. Pagrindiniai kuratoriai buvo fotografijos mokyklos „FotoCat“ vadovai Virgilijus ir Alė Jankauskai.
„Labai džiugu, jog esama tokių žmonių, kurie viską fiksuoja, įamžina ir taip palieka ateities kartoms. Mūsų indėlis – labai mažas, palyginti su tuo, ką padarė Birutė. Apskritai džiaugiamės, kad yra „Bočiai“, su pavydu žiūrėjau į jus per veiklos sukakties minėjimą – tiek energijos, tiek aktyvumo... Labai lengva kažką kritikuoti, ieškoti priekabių, taip, kaip dauguma stengiasi perprasti, kaip save magu įvardijęs žmogus mus apgauna, ir tegul apgaudinėja, nesigilinkime. Išmokime džiaugtis tuo, ką matome, tiesiog tai gražu“, – sakė V. Jankauskas.

Patiko patiems „kaltininkams“
Bendruomenės vardu parodos autorę sveikinusi Daina Eimanavičienė taip pat džiaugėsi, jog esama tokių žmonių, kurie kuria istoriją, aktyvia veikla buria aplink save bendraminčius, sekančius geruoju pavyzdžiu. O pati Birutė juokėsi, jog giminaičiai dažnai klausinėja, kiek gi ji žais tenisą ar šoks, juk gali sveikata nebeleisti, tačiau fotografuoti ji galės bet kokiu atveju, jeigu ir kojos nebeklausys.
Džiugiausia parodos atidaryme buvo dalyvauti patiems „Bočių“ kolektyvo nariams. Juk visgi jie – parodos pagrindiniai veidai. Svarbiausia, kad ir patiems jiems patiko, kaip įamžintos jų pagautos emocijos, o tai geriausias fotografo įvertinimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Palangos miesto gyventojai raginami rūpintis savo sveikata ir gera savijauta bei aktyviai dalyvauti nemokamose sveikatinimo veiklose, kurias organizuoja Palangos.visuomenės sveikatos biuras (PVSB), minintis dvejų metų veiklos sukaktį.  PVSB direktorė Miglė Mikalauskaitė pabrėžė, jog pagrindinis Biuro veiklos tikslas – rūpintis savivaldybės gyventojų sveikata, vykdyti visuomenės...


Palanga įamžino Stasio Povilaičio atminimą

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Kultūra

Palangoje gyvenusio žinomo šalies estrados grando Stasio Povilaičio atminimas šeštadienį, birželio 1 dieną, pagaliau buvo įamžintas: atidengta lentelė su dainininko autografu ant Palangos koncertų salės fasado. Savivaldybės konkursą pagerbti maestro atminimą laimėjo architektė Gerda Antanaitytė ir dalininkas-skulptorius Romas Klimavičius, kurie pasiūlė tokią idėją.


Šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia penkių metų jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia 5-rių metų jubiliejų. Šis kolektyvas susikūrė 2014 m. vasario 3 d., ir pirmasis pasirodymas įvyko Kurhauze. Po metų šokių kolektyvas pasivadino „Jūrės“ vardu.


Kūrybinei grupei „Mostas“ šie metai – jubiliejiniai. Ir nors, kaip patys prisimena, mažai kas anuomet tikėjo, kad itin skirtingi menininkai ilgai išsilaikys drauge, jie įrodė, kad yra tvirta šeima. Būtent šis žodis – „šeima“ – ir skambėjo kiekvieno mostiečio lūpose, uždarant ir aptariant Prano Domšaičio...


Savaitgalį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje palangiškė Birutė Mockuvienė pristatė savo fotografijų parodą „Dar sukim ratelį“, skirtą paminėti tautinių šokių ansamblio 55-erių metų veiklos sukaktį. Aktyvios ansamblio narės ir fotografės Birutės atėjo pasveikinti būrys bičiulių, kurių ne vienas fotografijose atrado ir...


Liaudiškų šokių kolektyvas „Bočiai“, švenčiantis 55-erių metų veiklos jubiliejų, šeštadienį palangiškius ir kurorto svečius pakvietė į šventinį koncertą, kuriame pasirodymą surengė ne tik šios šventės „kaltininkai“, bet ir svečiai – Šiaulių „Kalatinis“, Rygos „Bijūnas“...


Memorialinė lenta įamžino Broniaus Uoginto ir jo šeimos atminimą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 19 | Rubrika: Kultūra

Šiais Palangai ypatingais, Lietuvos kultūros sostinės metais minimos šimtosios dailininko, tapytojo Broniaus Uoginto gimimo metinės. Ta proga šeštadienį, rugpjūčio 17 d., buvo pristatytas projektas „Sugrįžtantys laike“, skirtas Broniaus Uoginto atminimui ir kūrybai.


Rytoj, spalio 21-ąją, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys švęs 60-ąjį jubiliejų. „Iš tiesų net keista, jog jau 60 metų. Supranti tik viena, jog laikas eina, eina, o atgal jo nepasuksi“, - atskleidė direktorius, bemaž 30 metų vadovaujantis miesto bibliotekai.


Tarybos veiklos reglamentas dar rengiamas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba kol kas dar neturi naujojo savo veiklos reglamento. Dirbama vadovaujantis senuoju, kuris patvirtintas prieš dvejus metus. Miesto valdžia nusprendė, jog šis svarbus dokumentas taisytinas ir jį  galima tvirtinti tik tinkamai paruoštą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas