Botanikos parkas toliau tęsia darbus – kuriama didelė pridėtinė vertė

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-06-21
Peržiūrėta
459
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Botanikos parkas toliau tęsia darbus – kuriama didelė pridėtinė vertė

Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas projektas „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms”, kurio tikslas - išsaugoti nacionalinės svarbos kultūros paveldo objektą - Palangos dvaro sodybą, kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos ir kitoms viešoms reikmėms skatinant turizmo sezoniškumo mažėjimą.

 

Finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai”.

Projekto veiksmų programos prioriteto priemonė yra viešųjų nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms.

Projektui skirtas finansavimas yra 3 603 455 litų. Projektui „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms” išmokėta lėšų - 1 480 279 litų.

Projekto pirmasis etapas turėjo būti užbaigtas praėjusių metų gegužės 1 dieną, tačiau ES projektą sutrukdė įgyvendinti archeologiniai radiniai.

 „Buvo kasinėjama teritorija, vėliau atėjo šalta žiema, negalėjome tęsti darbų, todėl projekto data buvo nukelta. Šį projektą planuojama užbaigti šių metų gruodžio mėnesį”,- pasakojo laikinasis botanikos parko direktorius Valdas Pakusas.

Nors Palangos miesto Botanikos parkas yra gerai prižiūrimas, kai kurios jo dalys yra sunykusios ar sunaikintos – prarandamas objekto kultūrinis-istorinis, turistinis ir gamtinis patrauklumas. Anot V. Pakuso, Botanikos parko inžineriniai tinklai, takai, želdynai susidėvėję 30-40 procentų, susidėvėję mažosios architektūros formos, apšvietimo tinklai.

 

Jau atlikta nemažai darbų

Laikinas botanikos parko direktorius sakė, jog dabar jau yra padaryta ne mažai darbų.

„Jau dabar yra įrengti Birutės kalno laiptai bei turėklai iš ąžuolo. Dar trūksta vienos aikštelės, kuri taip pat bus netrukus”,- pasakojo V.  Pakusas.

Taip pat šiuo metu vyksta darbai mažajame parteryje.

„Yra tvarkomas fontanas, kai jis bus sutvarkytas, bus aplink apsodinta bukmedžių gyvatvorė. Pagal projektą rangovai yra įsipareigoję augalus apsodinti per birželio mėnesį”,- pasakojo V. Pakusas.

Kuomet bus apsodinti augalai, tarp jų bus pastatytos keturios marmurinės skulptūros pavadinimu „Keturi metų laikai”. Jos yra atvežtos iš užsienio.

Laikinas botanikos parko direktorius pasakojo, kad jau yra sutvarkyti ir senojo tvenkinio du tilteliai.

 „Jie buvo tvarkomi pagal istorinius eskizus. Kokie buvo suprojektuoti senovėje – taip atrodys ir dabar. Jie taip pat pagaminti iš ąžuolo”,- kalbėjo apie padarytus ES projekto darbus V. Pakusas.

Europos Sąjungos projekto uždaviniai buvo pagerinti ir pritaikyti turizmui Palangos botanikos parko istorinės dalies viešąją infrastruktūrą, sukurti kokybišką kultūrinio turizmo infrastruktūrą. Įėjimai į Botanikos parką buvo nepakankamai reprezentatyvūs.

„Buvo neišnaudotas Palangos dvaro sodybos kultūrinis, gamtinis ir rekreacinis potencialas. Projektu siekiama spręsti visą eilę problemų”,- kalbėjo V. Pakusas.

Taip pat jau yra iki galo padaryta keletas mažesnių takų Botanikos parke. „Jau sutvarkytas takelis netoli senojo tvenkinio, takelis nuo gintaro muziejaus į Rytus link ledainės, mažosios Birutėlės takas. Žinoma, dar daug takų nėra sutvarkyta – vyksta darbų procesai”,- pasakojo V. Pakusas.

 

Kuriama didelė pridėtinė vertė

Jis sakė, jog jau dabar lankytojai gali patogiai pasistatyti automobilius. „Trisdešimties vietų automobilių stovėjimo aikštelė jau yra sutvarkyta, todėl lankytojai be jokių problemų gali naudotis aikštele”,- pasakojo V. Pakusas.

Vyras sakė girdėjęs kai kurių lankytojų nusiskundimų, jog pagrindiniai takai yra padengti stambia skalda, kuria yra sudėtinga vaikščioti. „Galiu nuraminti pasakydamas, jog tai dar nėra viršutinis tako paviršius. Tako viršutinė danga bus padengta smulkia skalda, kuria bus patogu ir lengva vaikštinėti”,- pasakojo V. Pakusas.

Siekiant išsaugoti kultūros paveldo objektą - Palangos dvaro sodybą - ir pritaikyti kultūros, turizmo, švietimo, mokslo, meno, edukacijos ir kitoms viešoms reikmėms, sumažinti antropogeninį poveikį, išsaugoti kultūrinę - istorinę vertę, būtina kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus, derinant tarpusavyje gamtosauginius, kultūros paveldo, socialinius, ekonominius ir rekreacinius aspektus.

Įgyvendinus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą prognozuojama didelė objekto pridėtinė nauda: įvažiuojamojo turizmo skatinimas, sezoniškumo problemos mažinimas, aplinkosauginis švietimas, vaikų, jaunimo, suaugusiųjų užimtumo didinimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Artėjančiam NKL sezonui besiruošianti „Palangos Kuršių“ ekipa tęsia komplektacijos darbus ir pasipildė dar dviem naujokais.  


„Man brangūs visi mano projektuoti objektai. Tačiau Palangos kurhauzas – ypatingas: prie jo restauracijos nuo projekto parengimo iki jo realizavimo su pertraukomis dirbau trisdešimt metų“, – "Pajūrio naujienų" žurnalistei Livijai Grajauskienei sakė 2013 metais atstatytos Palangos kurorto simboliu vadinamo kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir...


Kovo 28 dieną, šeštadienį, 12 val. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61) visuomenei bus pristatomas projektas „Palangos istorinės vilos „Anapilis“ restauravimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“.


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Palangos miesto savivaldybės taryba buvo teisi, pernai gruodžio 19-ąją priėmusi sprendimą netvirtinti žemės sklypo J. Basanavičiaus g. 35 detaliojo plano, kuriuo, be čia esančios poilsinės rekonstrukcijos, buvo planuojama nukasti dalį senųjų kopų ir iškirsti dalį čia augančių pušų. Tokį sprendimą penktadienį priėmė Klaipėdos apygardos administracinio teismo kolegija....


Palangos Birutės parke tęsiami restauracijos darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke pradėti projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms, II etapas“ antrojo etapo darbai. Jie vienoje iš gražiausių kurorto erdvių užvirė praėjusią savaitę.


Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas projektas „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms”, kurio tikslas - išsaugoti nacionalinės svarbos kultūros paveldo objektą - Palangos dvaro sodybą, kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos ir kitoms viešoms...


Botanikos parke atkuriamas mažasis parteris

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė parengė projektą „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms“. Pagal šį projektą buvo gautas finansavimas iš Europos Sąjungos, kurio vertė yra 3 603 455 litų.


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius