Būtini darbai namuose ir sodyboje: kaip sklandžiai pasitikti pavasarį?

Palangos tiltas, 2018-03-15
Peržiūrėta
1918
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Būtini darbai namuose ir sodyboje: kaip sklandžiai pasitikti pavasarį?

Atsitraukiant šaltiems orams ir pamažu atkeliaujantpavasariui, palangiškiaiskuba įvertinti žiemospaliktuspadariniussodybose ir vasarnamiuose. Tačiau rūpinantis užmiesčio turtu, reikėtų nepamiršti skirti dėmesio ir butui ar gyvenamajam namui. Kokių darbų svarbu nepraleisti namuose ir sodyboje? Patarimais dalijasi Vida Norkūnienė, „Compensa Vienna Insurance Group“ Klaipėdos skyriaus vadovė.

Šildymo sistema

Pasibaigus šildymo sezonui derėtų nuodugniai patikrinti visą žiemą namuose sėkmingai tarnavusią šildymo sistemą – įjungti, patikrinti visas jungtis, daviklius, nuorinti radiatorius. Pastebėjus, kad sistema veikia ne taip, kaip turėtų, pavyzdžiui, skleidžia neįprastus garsus, mažiau šildo, yra vizualiai matomų pakitimų ar pan., reikėtų reaguoti nedelsiant. Tokiu atveju patariama išsikviesti specialistus, kurie galėtų apžiūrėti sistemą ir nustatyti, ar saugu ją toliau eksploatuoti, ar reikia taisyti pastebėtą gedimą, kad šis nepadarytų didesnės žalos ateityje. Mūsų praktika rodo, kad nedidelių gedimų šalinimas atsieina nuo 500 iki 1000 eurų, o sudėtingesnių – net ir keliasdešimt tūkstančių eurų.

Langai

Po žiemossvarbu atidžiai patikrinti langus, esančius tiek namuose, tiek ir užmiesčio sodyboje. Žiemą, kai skirtingose lango pusėse fiksuojama skirtinga temperatūra, gali įskilti stiklas. Laiku pastebėjus nutikusią žalą galima išvengti namus šaldančio skersvėjo ir susidarančiosdrėgmės nulemto grybelio. Be to, pavasarį, kaip ir rudenį, svarbu sutepti judančias lango dalis. Tai daroma tam, kad vasarą jos nuo karščio neprikeptų, o žiemą neprišaltų. Šiam tikslui tinka silikoninis tepalas, žiemą naudojamas automobilių durelių gumomstepti.

Vamzdynas

Atšilus orams kai kurie rečiau lankomų sodybų ir vasarnamių savininkai pastebi trūkusius vamzdžius ir užlietas patalpas. Tokias žalas dažniausiai fiksuojame, jei ruošiant sodybą žiemai iš vandentiekio ar šildymo sistemos liko neišleistas vanduo. Užšalęs vanduonulemia įskilimus vamzdynuose, o atšildamasgali apgadinti turtą. Todėl aplankyti sodybą ir patikrinti vamzdynų būklę patariama dar neįsivyravus visiškai pavasariškiems orams.

Stogas

Keičiantis sezonams verta patikrinti ir stogo būklę – tai gali padėti išvengti rimtesnių žalų per pavasario liūtis. Pro stogo ar paties pastato konstrukcijas į vidų prasiskverbęs vanduoyraviena dažniausių priežasčių, nulemiančių būsto užliejimus šiltuoju metų laiku. Po liūčių dėl būsto užliejimų besikreipiančių klientų skaičius ūgteli 2-3 kartus, o vidutiniškai jų patiriami nuostoliai siekia bent 400 eurų.

Lauko darbai

Žiemą kiemuoseesantysdideli ir senimedžiai sušąla, todėl kyla grėsmė šakoms nulūžti ir pakenkti gyvenamajam būstui ar šaliaesančioms malkinėms, pirtims, garažams. Tačiau medžių šakos turtą apgadinti gali ir įsismarkavus pavasario audroms. Šiltesnis metų laikas – puikiai tinkamas medžiams genėti, todėl to nepadarius rudenį – reikėtų pasirūpinti pavasarį.

Turto draudimas

Pavojus turtui kyla ne tik žiemą. Šiltuoju metų laiku dažniau išvažiuojame, namai lieka tušti, todėl pagausėja vagysčių, gedimų, kitų nelaimių. Norint apsaugoti turtą ir piniginę, reikėtų apsvarstyti ir draudimo galimybes. Pirmoji – drausti turtą nuo standartinių rizikų: ugnies, gamtos jėgų, vandentiekio avarijų bei vagysčių. Tačiaukartaisnamuose kyla ir kitų rizikų: šildymo sistemos ir inžinerinių tinklų gedimų, stiklų dūžių. Norint apsisaugoti nuo jų praverčia antra draudimo galimybė, suteikianti papildomą apsaugą. Be to, svarbu apdrausti ne tik nekilnojamąjį turtą, bet ir jame esančius daiktus. Atsitikus nelaimei, pavyzdžiui, trūkus vandentiekio vamzdžiui, sugadinamas ne tik būstas, bet ir jame esantysdaiktai. Todėl norint sumažinti nuostolius būstą ir jame esantį turtą patariama drausti visų rizikų draudimu.

Ne gyvybės draudimo bendrovę „Compensa Vienna Insurance Group“ Palangoje galite rasti Vytauto g. 81. Čia jūsų laukia ilgametę patirtį turintys draudimo specialistai, pasiruošę suteikti reikiamas konsultacijas aktualiais ne gyvybės draudimo klausimais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policininkams su kvaišalais įkliuvo prieš vasarą kurorte įsikūręs jaunuolis. Narkotikai rasti ne tik pas jį, bet ir išnuomotame kambaryje.


Palangos oro uoste vykstanti rekonstrukcija artėja prie pabaigos, Vakarų Lietuvos regione jau netrukus keleivius ir orlaivius bus galima priimti pagal naujausius standartus atnaujintame oro uosto aerodrome. Kodėl tai svarbu ne vien Palangai, bet ir visam regionui, ir kokią įtaką sėkmingas oro uosto darbas turi regiono ekonomikai?


Atsitraukiant šaltiems orams ir pamažu atkeliaujantpavasariui, palangiškiaiskuba įvertinti žiemospaliktuspadariniussodybose ir vasarnamiuose. Tačiau rūpinantis užmiesčio turtu, reikėtų nepamiršti skirti dėmesio ir butui ar gyvenamajam namui. Kokių darbų svarbu nepraleisti namuose ir sodyboje? Patarimais dalijasi Vida Norkūnienė, „Compensa Vienna Insurance...


Nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka, sukėlusi nemenką erzelį visuomenėje. Skubėję kuo greičiau sulaukti pažadėtų išmokų, kai kurie tėveliai atsitrenkė tarsi į sieną, nes ėmė strigti sistemos. O štai Palangoje, panašu, tėvai neskuba. Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės...


Nors pavasaris turėtų džiuginti jėgų antplūdžiu, dažnas ima skųstis pablogėjusia savijauta. Daugelį kamuoja nuovargis, mieguistumas, lūžinėjantys nagai ir plaukų galiukai, papilkėjusi veido oda, neaiškios kilmės skausmas, prastėjanti atmintis ir galybė kitų sveikam organizmui nebūdingų simptomų. Pasak medikų, viena dažniausių šių negalavimų priežastis – vitaminų ir...


Šeštadienį nepaisydami skruostus žnaibančio šaltuko į Palangos centrinę aikštę vaikais vedini plūste plūdo palangiškiai ir miesto svečiai. Čia, skambant mažų ir didelių jau seniai nuoširdžiai mylimo kolektyvo „Tele Bim Bam“ dainoms, buvo įžiebta originali eglutė – didžiausiu Kalėdų seniu tituluojama kompozicija, kviečianti pasitikti...


Vitaminai pavasarį: gerti ar negerti?

Parengta pagal balsas.lt, 2013 04 04 | Rubrika: Sveikata

Kodėl pavasarį stinga vitaminų? Nes kaip tik pavasariop išsenka dauguma rudenį ir vasarą kauptų daržovių ir vaisių atsargų. O tos, kurios dar lieka rūsiuose ir sandėliukuose, būna praradusios didesnę dalį organizmui svarbių medžiagų. Vis dėlto neverta nusiminti. Visų pirma todėl, kad įvairių vitaminų esama ne tik sodo gėrybėse, bet ir kituose maisto produktuose.


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 11 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Gyventojų parašai renkami sklandžiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Kaip „Palangos tiltą“ informavo iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus, palangiškių parašų rinkimas organizuoti apklausą dėl sutarties nutraukimo su UAB „Litesko“ tęsiasi.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius