Buvęs mokytojas, pilotas, meras ir Seimo narys Pranas Žeimys be darbo neliks

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-11-18
Peržiūrėta
1909
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pranas Žeimys
Pranas Žeimys

Kai į pirmąjį posėdį susirinko 2016–2020 metų kadencijos Seimas, palangiškiams gerai pažįstami jau buvę jo nariai – konservatorius Pranas Žeimys ir liberalsąjūdiečiams mirksinti Jolita Vaickienė, kuriai rinkimai į Seimą pasibaigė nesėkmingai, patylomis jau dėlioja naują gyvenimą kaip privatūs asmenys – be valdžios ir dėmesio. JOKIO dėmesio. „Deja, tokia Prano (Žeimio – aut.) valia – jo privataus telefono neduoti niekam be jo žinios, – šių eilučių autoriui sakė buvęs P. Žeimio padėjėjas-sekretorius apygardoje ir Palangoje Donatas Elijošius. – Gerbiamas Pranas be darbo nebus – jis ir mokytoju dirbęs, ir lėktuvo pilotu, ir viešąjį administravimą išmano“.
„Jis (Pranas Žeimys – aut.) kadenciją baigė ramiai. Visai kitokia savijauta, matyt, yra tų, kurie nepateko į Seimą dalyvaudami rinkimuose. Žinia, jis juose nedalyvavo. Kiek žinau, jis (P. Žeimys – aut.) nori nors pusę metų gerai pailsėti – jis su žmona ketina grįžti gyventi į Palangą, o tada pažiūrės, ką dirbti, – sakė D. Elijošius. – Natūralu, kad jis pirmiausia darbo ieškos čia“.
Paklaustas, ar buvęs bosas jam užsiminęs, kokios veiklos norėtų jis imtis, D. Elijošius sakė: „Kartą mes apie tai su juo šnekėjome. Pranas pajuokavo, kad išsiims verslo liudijimą ir darys butų remontą. Supratau, kad jis nebijo jokio darbo“.
 

P. Žeimys pokštauja: „Eisiu butų remontuoti“

„Jis (Pranas Žeimys – aut.) kadenciją baigė ramiai. Visai kitokia savijauta, matyt, yra tų, kurie nepateko į Seimą dalyvaudami rinkimuose. Žinia, jis juose nedalyvavo. Kiek žinau, jis (P. Žeimys – aut.) nori nors pusę metų gerai pailsėti – jis su žmona ketina grįžti gyventi į Palangą, o tada pažiūrės, ką dirbti, – sakė D. Elijošius. – Natūralu, kad jis pirmiausia darbo ieškos čia“.

Paklaustas, ar buvęs bosas jam užsiminęs, kokios veiklos norėtų jis imtis, D. Elijošius sakė: „Kartą mes apie tai su juo šnekėjome. Pranas pajuokavo, kad išsiims verslo liudijimą ir darys butų remontą. Supratau, kad jis nebijo jokio darbo“.

Į pastabą, kad P. Žeimys galėtų tikėtis „pagalbos“ dėl darbo iš kurortą valdančių konservatorių, įtakingiausios politinės jėgos ne tik Palangoje, bet ir Kretingoje, D. Elijošius atsakė: „Na, Pranas – sveikas, ne vieną atsakingą darbą dirbęs žmogus. Tikrai jis nėra toks, kad pats negalėtų susirasti darbo“.

Anot pašnekovo, nors darbo Palangoje nėra daug, bet P. Žeimio darbo patirtis – itin didelė: „Jis ir mokytoju (anglų kalbos – aut.) yra buvęs, ir meru buvęs, ir kompiuterijoje labai stipriai nusimano. Jis daugelyje sričių gali dirbti“.

Į sklandančius gandus, kad P. Žeimiui gali būti kuriama darbo vieta, pašnekovas atsakė: „Baikite juokus. Mūsų partija – ne darbo birža. Neturės jis problemos su darbu, patikėkite“.

 

„Jaučiuosi liūdnas, bet ne dėl savęs“

Praėjusią savaitę, kuomet 2012–2016 metų Seimas rinkosi į paskutinįjį posėdį, Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo netekęs E. Elijošius neslėpė, kad yra liūdnas.

„Aišku, kad esu (liūdnas), bet ne dėl savęs. Buvo gerai turėti savo atstovą Seime, jį visi labai gerai pažinojo. Dabar ten bus kitos partijos žmogus, yra kaip yra. O ir man darbas nebuvo itin sunkus, – sakė E. Elijošius, kuris yra ir miesto savivaldybės Tarybos narys, verslininkas. – Kaip padėjėjas- sekretorius uždirbdavau daugiau kaip 500 eurų“.

Anot jo, nebuvo taip, kad būtų galima „sėdėti ir nieko neveikti“.

„Lankytojų buvo, kai kurie jų – nuolatiniai, su savo bėdomis, dažniausiai dėl ūkinių dalykų, kurie siejosi su butų ūkiu, gatvių remontu, sakykime, – pasakojo buvęs P. Žeimio padėjėjas-sekretorius. – Stengdavomės padėti, kiek galėjome“.

Į pastabą, kad kai kurie Seimą palikę parlamentarai pasirūpina ir savo padėjėjais, sekretoriais, D. Elijošius sakė, kad jam tokios pagalbos nereikia.

„Turiu kuo užsiimti. Į gerbiamą Praną nežiūriu kaip į darbo biržą“, – sakė pašnekovas.

 

Susitiks konservatorių sunkiasvoriai

Vienas įtakingiausių kurorto konservatorių, miesto Tarybos narys, Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas praėjusį ketvirtadienį „Palangos tiltui“ sakė, kad jau „artimiausiu metu“ ketinąs susimatyti su P. Žeimiu ir išgirsti apie jo planus iš jo paties lūpų.

Į klausimą, ar turįs jam kokių nors darbinių pasiūlymų, M. Skritulskas atsakė diplomatiškai: „Pirmiausia reikia susitikti ir pakalbėti. Su juo paskutinį kartą kalbėjomės gal prieš tris savaites“.

Išgirdęs klausimą, kurioje srityje P. Žeimys galėtų darbuotis Palangoje, Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius šypsojosi: „Negaliu jums staiga hipotetiškai į tai atsakyti. Reikia pirmiausia jo paties paklausti, kokią jis matąs savo ateitį“.

Kada abu vyrai galėtų šnektelėti „įvairiausiais klausimais“, tarp jų ir dėl darbo, M. Skritulskas sakė, kad tai priklauso nuo P. Žeimio.

„Tikiuosi, kad susitiksime artimiausiu metu“, – sakė.

 

M. Skritulskas: P. Žeimys gali dirbti ir gamybos srityje

Jau kurį laiką palangiškiams svarstant, kad neva P. Žeimiui gali būti ruošiama Skuodo darbo biržos direktoriaus kėdė, M. Skritulskas patikino, kad tokie gandai – laužti iš piršto.

„Ten jau direktorius priimtas ir dirba apie pusmetį. Tai net teoriškai nėra tokios galimybės. Ir be to, nemanau, kad Praną domintų toks darbas“, – sakė pašnekovas.

Palangos miesto Tarybos narys patikino kurorto visuomenę, kad P. Žeimiui darbo vieta nebus specialiai kuriama.

„To, manau, nebus daroma, nes to negalime daryti. Dar apskritai neaišku kol kas, kur jis save mato, – pabrėžė M. Skritulskas. – Bet žmogus su tokia darbine patirtimi kaip Pranas, galėtų sėkmingai dirbti vadovaujamą darbą. Juolab, kad Pranas turi inžinerinį išsilavinimą, tad jis gali darbuotis ir gamybiniuose procesuose“.

Vakar pirmajame naujos kadencijos Seimo posėdyje dalyvavęs ir priesaiką davęs Antanas Vinkus, išrinktas į Parlamentą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, „Palangos tiltui“ sakė, kad jaučiasi „labai sujaudintas“.

„Jaučiu didelį žmonių pasitikėjimą ir jaučiu ypatingai didelę atsakomybę. Sieksiu pateisinti visas viltis, kurias deda į mane kretingiškiai ir palangiškiai, taip pat šventojiškiai“, – sakė A. Vinkus.

 

Turės įvykdyti finansines prievoles

Po nesėkmės Seimo rinkimuose, TS-LKD atstovas Vaidotas Bacevičius duoną užsidirbs iš advokatūros.

„Dirbsiu advokatu advokato Lino Vilio ir partnerių kontoroje AVIP.  Dirbsiu joje gyvendamas Palangoje, į kurią su šeima persikėlėme šiais metais“, – „Palangos tiltui“ sakė konservatorius.

Į klausimą, ar nereikėtų dėl darbo mąstyti apie biurą uostamiestyje, V. Bacevičius replikavo: „O kam? Juk yra internetas, telefonas. Klientą galiu konsultuoti ir virtualiai – nebūtina visą dieną sėdėti ir laukti jo ofise“.

Iš TS-LKD didesnės finansinės paramos rinkimuose nesulaukęs vyras patikino, kad iki naujųjų metų bus atsiskaityta su „dauguma“.

„Prievolę atsiskaityti turiu kaip buvęs kandidatas į Seimą“, – pabrėžė teisininkas.

 

Svajoja apie darbą tarptautinėje kompanijoje

Nesėkmingai po Lietuvos liberalų sąjūdžio vėliava rinkimuose į Seimą dalyvavusi J. Vaickienė vakar sakė, kad jokios melancholijos palikusi Seimą nejaučianti.

„Tikrai nėra jos, net nežinau, ar toks žodis čia tinka tam atvejui. Jaučiuosi normaliai. Pasižiūrėjau į Seimo narius per pirmąjį posėdį, įdomu: daug naujų veidų, bus įdomu stebėti, kaip jiems seksis“, – sakė J. Vaickienė.

Paklausta, keliose dėžėse ji parsigabeno daiktus iš savo kabineto Seime į pajūrį, ji sakė, kad jai svarbiausia buvo dokumentai.

Ji prisipažino grįžtanti į nuosavą verslą – dirbs vyriausia buhaltere uždaroje akcinėje bendrovėje „Vijomeda“.

„Joje esu akcininkė. Po to galvosiu. Iki naujųjų metų galvosiu. Norėčiau dirbti kokiame nors didesniame versle, pasidarbuoti kokioje nors tarptautinėje kompanijoje, juolab, kad jau turiu ir tam tikrų pasiūlymų“, – atskleidė buvusi Seimo narė.

Pasiteiravus, ar liks aktyvi politikoje, ji sakė, kad leis iki naujų metų „nuo jos protui pailsėti“.

„Tada spręsiu... Pamąstymų tikrai turiu labai daug. Jeigu būsiu politikoje, negalėčiau šiandien pasakyti, ar būsiu joje kaip nors Kretingoje ar Palangoje. Priimdama sprendimą, pasišnekėsiu ir su liberalų vadovybe. Priminsiu visiems, kad dabar esu nepartinė, tad ta prasme, esu laisvas paukštis“, – sakė J. Vaickienė.

 

Vakar – pirmasis naujosios kadencijos Seimo posėdis

Vakar darbą istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje pradėjo naujasis parlamentas. Pirmajam posėdžiui pirmininkavo vyriausias pagal amžių išrinktas parlamentaras – partijos Tvarka ir teisingumas narys 75 metų Juozas Imbrasas. Pirmąjį posėdį Seimo nariai pradėjo giedodami Lietuvos himną.

Į pirmąjį posėdį buvo pakviesti Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir kiti Vyriausybės nariai, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Prezidentai Valdas Adamkus ir Rolandas Paksas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Nepriklausomybės Akto signatarai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai, Lietuvos Respublikoje akredituoti užsienio valstybių ambasadoriai, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas, 2012–2016 metų kadencijos Seimo nariai, Europos Parlamento nariai, Lietuvos katalikų bažnyčios hierarchai, Lietuvos kariuomenės vadas, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjai, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas, religinių konfesijų atstovai, Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai, Seimui atskaitingų institucijų ir savivaldybių vadovai, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovas, tautinių bendrijų atstovai, aukštųjų mokyklų rektoriai ir kiti garbingi svečiai.

„Jaudinuosi ne mažiau nei Jūs. Ypač tie, kuriems tai pirmoji pamoka, pirmoji diena“, – sakė prezidentė D. Grybauskaitė.

Jos teigimu, tai, kad Seime yra net daugiau 80 naujų narių reiškia, kad rinkėjai nusprendė matyti atsinaujinusią politiką.

„Netrukus kiekvienas tarsite priesaikos žodžius, kuriuos šiandien girdės visa Lietuva, kiekvienas rinkėjas. Ta akimirka, nuo kurios prasideda neeilinė tarnystė tėvynei. Jūsų rankose – ne tik pasitikėjimo mandatas, bet ir didžiulė galimybė“, – teigė prezidentė. Ji tikisi, kad šis Seimas turi galimybių padėti pamatą kokybiškam naujam valstybės raidos etapui ir užtikrinti, kad žmonėms bus gera Lietuvoje. „Šalies žmonės tikisi didesnio socialinio saugumo, teisingesnės ir tolygiau besivystančios Lietuvos, – sakė prezidentė. – Jūs galite prisidėti prie politinės sistemos virsmo – iš uždaros ir vis dar nomenklatūrinės į skaidrų, atvirą ir žmonėms atstovaujantį modernų parlamentarizmą. Tai Jūsų rankose. Pragaištingai gilėjantis atotrūkis tarp valdžios ir žmogaus, neteisybės ir atskirties jausmas, politinės valios stoka, nuvertintas sąžiningas darbas nutolino geresnį gyvenimą mūsų žmonėms“.

Pasak prezidentės, tūkstančiams Lietuvos piliečių būtent naujasis Seimas tapo nauja viltimi. „Jie rinkosi tikėdami, kad politinė elgsena pasikeis. Supratimas pakeis abejingumą. Atsakomybė pakeis savanaudiškumą, o profesionalumas – neišmanymą. Neveiklumą pakeis ryžtinga politika“, – sakė D. Grybauskaitė. Ji pastebėjo, kad daugiau nei pusė Seimo – nauji veidai, iš jų net 40 atėjo iš savivaldybių. Prezidentė kreipėsi į juos. „Gerai žinodami savo krašto rūpesčius ir jausdami, kuo gyvena visa Lietuva, linkiu Jums neprarasti šio ryšio. Tai didžiausia atrama ir pastiprinimas siekiant pozityvių pokyčių. Kiekvienas, tikiuosi, sugebėsite atrasti sau tinkamą ir Jūsų rinkėjų rūpesčius labiausiai atliepiantį darbą. Svarbiausia, kad žmonių viltis netaptų nusivylimu“, – aiškino šalies vadovė, linkėdama sklandžios pradžios, tvirtų apsisprendimų ir susitelkimo.

 

Seimo nariai davė priesaiką

Vakar Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas linkėjo naujai išrinktiems Seimo nariams tvirtybės ir išminties.

„Mes neturime nė vieno prašymo atsisakyti Seimo nario įgaliojimo ir neduoti priesaikos. Mano supratimu, tai gera pradžia, nes rodo, kad neturime kandidatų, kurie kandidatuoja norėdami paremti partijas“, – sakė Z. Vaigauskas.

Seimo nario priesaikos tekstas skamba taip: „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu būti ištikimas Lietuvos Respublikai, prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, saugoti jos žemių vientisumą, prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda man Dievas!”

Pastarasis sakinys parlamentarams nėra privalomas, tačiau kone absoliuti dauguma laikėsi tradicijos ir davė priesaiką paminėdami ir Aukščiausiąjį.

 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) naujajame Seime užsitikrino 56 parlamentarų mandatus, tačiau jų frakcijoje, planuojama, bus 59 nariai. Koalicija su šia partija sudarę socialdemokratai gavo 17 mandatų, bet prie jų prisijungė ir dar du Darbo partijos atstovai. Konservatoriai rinkimuose laimėjo 31 mandatą, Liberalų sąjūdis turės 14 atstovų parlamente. Po aštuonis mandatus teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei partijai Tvarka ir teisingumas. Po vieną mandatą laimėjo Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“, rašo Delfi.lt. Du mandatus gavo save išsikėlę kandidatai. Iš viso naujajame Seime bus 82 nauji veidai, 5 jų į parlamentą grįžta po pertraukos. Į Seimą perrinkti 59 parlamentarai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Buvęs kurorto meras ir buvęs Seimo narys, ilgametis TS-LKD narys Pranas Žeimys jau nebedirba Palangos mero Šarūno Vaitkaus patarėju.


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Netekome Justino Šatkausko – visų gerbiamo palangiškio, visuomenės, politikos veikėjo, buvusio Palangos miesto mero. Justinas Šatkauskas skaičiavo 95-uosius. Justinas Šatkauskas gimė 1925 m. vasario 3 d. Plungės rajone. Į Palangą gyventi atvyko prieš keletą dešimtmečių ir netruko tapti tikru „Palangos šeimos“ nariu.


Kai į pirmąjį posėdį susirinko 2016–2020 metų kadencijos Seimas, palangiškiams gerai pažįstami jau buvę jo nariai – konservatorius Pranas Žeimys ir liberalsąjūdiečiams mirksinti Jolita Vaickienė, kuriai rinkimai į Seimą pasibaigė nesėkmingai, patylomis jau dėlioja naują gyvenimą kaip privatūs asmenys – be valdžios ir dėmesio. JOKIO dėmesio. „Deja, tokia Prano...


Nusipelnęs mokytojas – girtuoklis?...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

Šią žmogaus orumą žeminančią istoriją beveik prieš tris dešimtmečius pasipasakojo pagrindinis jos personažas – šviesaus atminimo buvęs Vaikų muzikos mokyklos direktorius, Lietuvos nusipelnęs mokytojas Vytautas Strikas (1937-1988).


Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) sekmadienį išsirinko partijos pirmininko pavaduotojus, partijos Tarybą, Prezidiumą ir Priežiūros komitetą. Į TS-LKD Tarybą buvo išrinktas ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Seimo narys Pranas Žeimys.


Dabar „pašiurpęs“ buvęs meras savo sutartį pamiršo  21

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 01 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Nuo sutarties pasirašymo su naują autobusų stotį statančiais investuotojais praėjo vos daugiau nei mėnuo, o savivaldybės sprendimo kritikai ima baubti vis garsiau.


Eidamas 74-uosius metus birželio 27-osios naktį mirė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Akto "Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo" signataras, buvęs Palangos meras Algimantas Vincas Ulba. Velionis pašarvotas trečiadienį, birželio 27 d. Palangos laidojimo namuose (prie senųjų kapinių), lankymas - nuo 16.00 val. Laidotuvės įvyks penktadienį...


Pernai rudenį palangiškių deleguotas į Seimą buvęs ilgametis kurorto meras Pranas Žeimys savo išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ sakė, kad šiemet mūsų žmones užklupęs sunkmetis tiek valstybei, tiek jos gyventojams buvo didžiulių permainų ir sudėtingų išbandymų laikotarpis.


Seimo narys Pranas Žeimys: būtina kalbėtis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 16 | Rubrika: Miestas

Kaip „Palangos tiltui“ telefonu apibūdino Vilniuje įvykusią protesto akciją Seimo narys, valdančiajai daugumai astovaujantis Pranas Žeimys, mitingo, kurį organizavo šalies profsąjungos, pradžia buvo tvarkinga ir pakankamai taiki.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius