Buvęs vidaus reikalų ministras R. Palaitis pralaimėjo „Palangos tiltui“

Linas JEGELEVIČIUS, Vilnius, 2013-03-21
Peržiūrėta
1607
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

R. Palaitis.
R. Palaitis.

Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.
„Palangos tiltas“ užsitraukė R. Palaičio nemalonę, kai iš „Alfa.lt“ praėjusių metų vasarą perspausdino straipsnį „Raimundas Palaitis toliau galės klastoti dokumentus“.
Laikraščiui perspausdinus straipsnį, R. Palaitis kreipėsi su skundu į Palangos miesto apylinkės teismą taikyti „Palangos tiltui“ laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti laikraščio sąskaitas 80 tūkst. litų. Tiek išnykstančios liberalcentristų partijos buvęs pirmininko pavaduotojas tikėjosi iš „Palangos tilto“ prisiteisti dėl garbės ir orumo pažeidimo bei turtinės (nors visose tokio pobūdžio bylose reikalaujama neturtinės kompensacijos, o R. Palaitis Palangos apylinkės teismui nepateikė jokio dokumento dėl galimų turtinių nuostolių) kompensacijos.
Teisėja Liucija Paulauskaitė praėjusių metų rugpjūčio 13-osios dienos teismo nutartimi, pažeisdama Visuomenės informavimo įstatymo 54 str. 1 dalies 3 punktą ir 2 dalį „Redakcinės atsakomybės netaikymas ir atleidimas nuo žalos atlyginimo“, kuri vienareikšmiškai nurodo, kad viešosios informacijos rengėjui ir (ar) skleidėjui netaikoma redakcinė atsakomybė ir jie neatsako už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą, jeigu jie nurodė informacijos šaltinį ir ji buvo anksčiau paskelbta per kitas visuomenės informavimo priemones, paslaugiai įvykdė R. Palaičio prašymą – redakcijai pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti „Palangos tilto“ banko sąskaitas 80 tūkst. litų.
Tai padarius, buvo iškilęs pavojus „Palangos tilto“ leidybai, redakcija patyrė nemažų nuostolių dėl areštuotų sąskaitų.
Sulaukusi Vilniaus teismo palankaus sprendimo, „Palangos tiltas“ svarsto galimybę patirtus nuostolius civiline tvarka prisiteisti iš R. Palaičio.
Redakcija kreipėsi į teisėją L. Paulauskaitę, prašydama panaikinti tokį sprendimą, bet L. Paulauskaitė to nepadarė.
Neadekvatų jos sprendimą panaikino Klaipėdos apygardos teismas, bet R. Palaitis kreipėsi į Vilniaus miesto I-os apylinkės teismą reikalaudamas žalos atlyginimo iš „Palangos tilto“ ir „Alfa Media“.
Apie Vilniaus I-os apylinkės teismo motyvus atmesti R. Palaičio skundą, skaitykite kitą savaitę.
Tiesa, R. Palaitis sprendimą gali per 30 dienų apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Jūsų komentaras:

Konservams NE 2013-03-27 19:28 (IP: 84.46.246.222)
Palangos tilto redaktoriui, man nereikia jokių liudininkų, dokumantų ar kitų įrodymų, aš tik išsakau tai kas yra senai žinoma. Palanga maža, mes viens kitą pažįstame ir žinome, kas ką veikia...

Konservams NE Palangos tilto redaktorius 2013-03-24 18:33 (IP: 86.100.75.88)
būtinai informuokite mane asmeniškai apie visus "nešvarius žaidimus"; bet, kaip suprantate, pateikite, kiek galite, dokumentų, nurodykite liudininkus.

Konservams NE 2013-03-24 17:56 (IP: 84.46.240.2)
Yra teigiama ir neigiama šios pergalės pusės. Teigiama - pedagogas RP pamokytas (pakirpti sparnai:); Neigiama - konservų maitinamas ir prikimštas laikraštpalaikis jausis "nugalėtojas" ir liks tik viena tiesa pagal konservatorius... IŠVADA: Tenka pripažinti, kad šališka žurnalistika, neatskleidžia, kokie nešvarūs "žaidimai" vyksta jų panosėje, nes "žaidimus žaidžia" jų maitintojai!

to:Prasilošęs makleris... 2013-03-24 12:28 (o / IP: 86.100.60.112)
Matyt, nebeturi ką veikti?...tai po teismus pasitąsys... Šiaip milijonierius...Oi daugelis mena kaip šis supirkinėjo iš visos Lietuvos Vagnoriaus "čekius", žadėdamas Į "Investicijos į Palangą",-baisu kiek apdurnino žmonių...kurie keletą metų atvykę stotyje vis klausė kur šitas sukčius yra?O koks iš buvo Meras?-komentarai nereikalingi...O koks "jis" Vidaus reikalų ministras?...Pagaliau grįžta bumerangu...(Pritarta!)...

problema Jusu 2013-03-23 21:10 (IP: 78.61.158.101)
Netikiu nei vienu parasytu straipsnyje zodziu, "Palangos tilta" ekskaluoja ne tik Palaitis teismuose. Yra ir daugiau Palangos gyventoju, kurie bylinejasi su siuo laikrsciu. Del neadekvaciu realybei straipsniu "Palangos tiltas" yra paskendes. Susimastykite "Palangos tilte", ar Jums verta. Bet cia jau Jusu problema ir Jusu apsisprendimas, norite del "kazko" grimzti i praraja - grimzkite.

Prasilošęs makleris 2013-03-23 16:13 (IP: 2.124.124.133)
Nevykėlis ir yra nevykėlis. Taip jam ir reikia, likimas bumerangu visuomet atsisuka prieš niekadėją.

Neabejoju, 2013-03-22 16:08 (IP: 78.61.175.229)
kad jis sprendimą skųs. Juk jis priklauso tai žmonių kategorijai, kurie nesugeba susitaikyti su realybe.

Taip pat skaitykite

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Teismas atmetė Eimučio Židanavičiaus skundą

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 11 08 | Rubrika: Miestas

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo, Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus skundą atsakovei Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), trečiajam suinteresuotam asmeniui Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijai dėl jam nepalankaus sprendimo panaikinimo. Įvertinęs aplinkybes...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija, išnagrinėjusi pareiškėjų Virginijos Jackienės ir Gedimino Jackos atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2013 m. kovo 22 d. nutarties administracinėje byloje dėl žemės sklypo suderinimų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus, rugpjūčio 28 d. priėmė neskundžiamą nutartį atmesti...


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas