Caritas skelbia 6-ąją paramos Ukrainai kampaniją 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų

Palangos tiltas, 2023-08-21
Peržiūrėta
787
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Caritas skelbia 6-ąją paramos Ukrainai kampaniją 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų

Rugpjūčio 28-30 dienomis 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų Caritas rinks paramą labiausiai nukentėjusiems Ukrainos žmonėms. Prašomų paaukoti daiktų sąraše – higienos, buities priemonės, mokykliniai reikmenys vaikams, negendantys ilgo galiojimo maisto produktai. Reikalingų daiktų ir paramos rinkimo vietų sąrašai jau skelbiami organizacijos interneto svetainėje www.caritas.lt.

Palangoje parama bus renkama rugpjūčio 28-30 dienomis 15–18 val. adresu Vytauto g. 88.

„Ukrainos žmonės kasdien kovoja savuose frontuose: kas gydo grįžusius sužeistus artimuosius, kas po nakties atakų iš po nuolaužų traukia prispaustuosius, kas veža į frontą maisto, kas atokiausiuose sugriautuose kaimuose likusius gyvus pasiekia su maistu, kas patys kovoja – ne tik už savo šalį, bet ir už mus. Visi šie žmonės tikisi, kad mes nenusigręšime, nepavargsime, likimo valiai nepaliksime ligonių, senukų, be maitintojų likusių šeimų, našlaičiais tapusių vaikų. Kad neapsiprasime su karu jam vis tęsiantis ir griaunant nekaltų žmonių gyvenimus“, – sako Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Svarbiausius poreikius Lietuvos Caritas derina su Ukrainos karitiečiais, kurie pasiaukojamai darbuojasi priešakinėse pagalbos teikimo linijose, deokupuojamose teritorijose, rūpinasi šalies viduje perkeltais, o taip pat iš emigracijos į Ukrainą grįžtančiais žmonėmis.

Renkamos lėšos bus skirtos apgriautų namų atstatymui, ypatingai senjorų ir šeimų. Vieniems reikia plytų ir cemento, kitiems – langų ar durų, tretiems – medžiagų „kamšyti“ raketų išmuštų skylių.

Vieną nemažą skylę šalia Bučos gyvenančios močiutės Ninos namo stoge Lietuvos karitiečiai išvydo vos pakviesti į kiemą. Ir nors su geradarių pagalba jau buvo sudėti per baisųjį Moščiunų mūšį išdaužyti senolės namo langai, skylę stoge ji tebedangsto, kuo išmanydama.

Du vaikus į mokyklą ruošianti Natalija sako tik su geradarių pagalba šeima atstatinėja suniokotus namus. Žmonės labai dėkingi visiems už pagalbą, bet pripažįsta – žala tokia didelė, kad be paramos daugelis neišsiverstų.

Piniginę paramą Ukrainai galima pervesti į specialią Lietuvos Caritas sąskaitą – LT257300010115125026, paskirtyje nurodant „Parama Ukrainos žmonėms“. Įmonės, galinčios skirti paramą daiktais ar prekėmis, kviečiamos susisiekti el. paštu [email protected]

Rugpjūčio 28-30 dienomis planuojamas Carito paramos rinkimas Ukrainai – antras šiemet ir šeštas nuo karo pradžios. Liepą Kyjive lankęsi Carito Lietuvoje atstovai Ukrainos Caritui perdavė 300 tūkst. eurų.

Pasak D. Bukeikaitės, iš viso per Caritą Lietuvoje Ukrainai surinkta daugiau nei milijonas eurų, į skirtingus Ukrainos regionus išgabenta 20 vilkikų reikalingiausių daiktų ir maisto. Paramos krovinių vertė – apie 650 tūkst. eurų . Per vietinį Caritą Ukrainoje ir kitus partnerius Lietuvos žmonių paaukota parama pasiekė Severodonecką, Lvivą, Mostyską, Odesą, Kyjivą ir jo apylinkes, Poltavą, Mykolajevą, Volynę, Dniprą, Donecką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos Caritas pradeda paramos Ukrainai rinkimo akciją lėšomis, ilgo galiojimo maisto produktais ir reikalingiausiomis higienos bei buities priemonėmis. Rugpjūčio 28-30 dienomis 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų Caritas rinks paramą labiausiai nukentėjusiems Ukrainos žmonėms.


Finansinių sukčių aktyvumas antrąjį šių metų ketvirtį smarkiai išaugo – masinių atakų sulaukta prisidengiant bankų, siuntų gabenimo tarnybų, prekybos platformų vardais.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą, kuris parodo, kurios iš jų tvarkosi geriausiai. Atskirai vertintos miestų ir ne miestų savivaldybės. Tarp miestų pirmauja Klaipėda, Panevėžys ir Alytus, o Palanga – paskutinėje vietoje, šešta.


Palanga – kitų miestų ir miestelių žemėlapiuose

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 27 | Rubrika: Kultūra

J.Basanavičiaus, Dariaus ir Girėno, Taikos, Vilniaus, Laisvės, Pergalės, Vytauto gatvės... Kiek jų? Ar bent viename mieste nėra šiais pavadinimais pavadintų gatvių? Pasidomėjus, kur veda Palangos vardas, paaiškėjo, kad ne tik į aplinkines vietoves, bet ir kone per visą Lietuvą. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius