Chorų šventės „Su jūra dainuok“ organizatoriai pasigedo valdžios dėmesio

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-06-15
Peržiūrėta
1232
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Chorų šventės „Su jūra dainuok“  organizatoriai pasigedo valdžios dėmesio

Šeštadienį Palangoje vyko tarptautinė chorų šventė „Su jūra dainuok“. Į šventę susirinko gausus būrys kolektyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos. Šventę organizavęs chorvedys Rimgaudas Juozapavičius papasakojo, kad šventė buvo labai sėkminga, visiems dalyviams labai patikusi. Tai, kad šventė patiko, patvirtino ir kalbinti patys dalyviai, tačiau jie atkreipė dėmesį, jog šventė nesudomino nei vieno savivaldybės atstovo. Jiems kilo klausimas: negi Palangą garsinanti, tiek svečių sukvietusi šventė nei trupučio neverta dėmesio, nėra reikalinga? Kalbinti valdžios atstovai patys stebėjosi, kodėl taip nutiko, nes įprastai nebūna savaitgalio, kai nereiktų skirstytis, kur kam būti.

Gėda pasidarė prieš svečius
„Tiek kolektyvų į Palangą atvažiavo, tokia graži šventė buvo ir viskas vienam vadovui ant pečių. O juk atvykę kitų miestų choristai, ir ne tik, atvyko choristų ir iš Latvijos, garsina Palangos vardą. Mes, vietiniai, tai nieko ir nereikalaujam, bet gėda pasidarė prieš svečius, kaip jiems turėjo atrodyti: tiek žmonių atvyko į bendrą šventę, o net padėkų niekas iš savivaldybės atstovų nesugebėjo įteikti, nors net programoje tai buvo numatyta“, – stebėjosi choristai.
Įprastai, kaip jie pasakojo, visuose renginiuose bent kuris nors savivaldybės atstovas dalyvauja didesnių susibūrimų šventėse, pagerbia dalyvius savo apsilankymu. Tą patvirtino ir Palangoje viešėję latviai, kurie sakė, kad be valdžios atstovų nei viena šventė nepraeina. Tad visiems buvo itin keista, kad šioje šventėje valdžios atstovų nebuvo visai. Kilo įvairiausių spėliojimų, o kur gi dingo visi, kodėl pamiršo šią šventę.

Kažkas nesuveikė
Taip sutapo, jog praėjusį savaitgalį vyko daug renginių. Kai kurie Palangos atstovai vyko į Svetlogorską, šeštadienį Šventojoje siautėjo baikeriai bei vyko socialdemokratų suvažiavimas, buvo ir kitokių renginių.
Palangoje vasaros metu, o dažnai ir ne tik vasarą, įprasta, jog savaitgaliais renginių – nors vežimu vežk, kaip sakoma. Tad ir valdžios atstovai, užimdami tam tikras pareigas, keletą metų pamiršta ką reiškia tik sau skirti savaitgaliai.
„Taip jau yra įprasta užimant tokias pareigas. Apskritai Palangoje renginių netrūksta, tad kai supuola keletas jų vieną dieną, visuomet stengiamės pasiskirstyti kas kur eis. Nesuprantu, kodėl šiuo atveju nesuveikė toji sistema, matyt, kažkas kažko neinformavo, nebuvo tinkamai „sudirbta“. Manęs paties informacija apie renginį išvis nepasiekė, bet gal man niekas ir nesakė, nes žinojo, kad išvykstu į Svetlogorską, tai jau buvo suplanuota prieš mėnesį“, – svarstė Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.
Pavyzdžiui, prieš tai buvusį savaitgalį vicemeras vyko į Šventąją, kur buvo organizuota neįgaliesiems skirta šventė „Nepalikime su negalia vienų“.

Kur kiti buvo?
Dėl to, kad šventė liko be dėmesio, stebėjosi ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas. „Mes išvažiavome savaitgalį į Svetlogorską, bet gi buvo ir likusių, kurie galėjo nueiti, neišvažiavo visa Palangos miesto savivaldybės administracija su visais Tarybos nariais. Aš visada primenu, kad Taryboje yra 21 žmogus, suprantama, meras ir vicemeras ir taip turi labai daug veiklos, vos spėja suktis, o kur kiti likę žmonės. Kur jie, kodėl negali pagerbti žmonių, ypač, kai žmonės to laukia. Juk ne kiekvieną savaitgalį kažkas vyksta, kur norima valdžios atstovų dėmesio“, – teigė R. Trautmanas.
Kultūros skyriaus vedėjas pažadėjo pasikalbėti su mero patarėjais, kad tokių klausimų ateityje nebekiltų.
Nors šventės organizatorius chorvedys R. Juozapavičius atskleidė, jog dėl to, kad niekas iš valdžios nepasirodė, nesupyko, nes šventė praėjo sklandžiai, visi liko patenkinti. „Žmonės manęs taip pat klausė, kodėl niekas neatėjo. Neturėjau ką pasakyti, ką aš žinau, gal visi užsiėmę buvo labai. Nieko baisaus, aš jau pripratęs, ne pirmą kartą tokie dalykai“, – šypsojosi R. Juozapavičius.

Jūsų komentaras:

Norėtumėt 2017-06-17 04:38 ([email protected] / IP: 86.100.66.65)
Kaikas negavo atkato savo naujajai hatai... todėl supyko ir neatėjo :D

JO 2017-06-17 03:50 (IP: 86.38.159.117)
yra ir kultūros darbuotojai ???? ar nėra Palangoje

Šarūnui nepatiks... 2017-06-16 06:31 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Autorius tikriausiai pamiršo, kas valdo ilguosius, trumpuosius, papuvusius tiltus ir panašius uabėlius. Nespjaukite į šulinį, iš kurio patys geriate. Atminkite, drakonas visagalis ir kerštingas.

Taip pat skaitykite

Sulaukusi pilnametystės chorų šventė „Su jūra dainuok“ kvies palangiškius ir miesto svečius dainuoti kartu. 


Liepos 13-16 dienomis Palangoje vyksiančių „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių organizatoriai nesulaužė tradicijos ir šiemet Moters dienos išvakarėse pradėję registraciją į tradiciniu tapusį nuotaikingą pramoginį, išimtinai dailiosios lyties atstovėms skirtą „108 km moterų iššūkio“ orientacinį ralį.  


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Šeštadienį Palangoje vyko tarptautinė chorų šventė „Su jūra dainuok“. Į šventę susirinko gausus būrys kolektyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos. Šventę organizavęs chorvedys Rimgaudas Juozapavičius papasakojo, kad šventė buvo labai sėkminga, visiems dalyviams labai patikusi. Tai, kad šventė patiko, patvirtino ir...


Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje, o taip pat ir Palangoje, vyko kasmetinė švarinimo akcija „DAROM“. Šiais metais organizatoriai Palangos miesto gyventojus kvietė tvarkyti penkias nešvariausias Palangoje ir Šventojoje esančias vietas – Ošupio upelio pakrantes Kunigiškėse, vietinių gyventojų dar vadinamomis...


Šventoji pareikalavo miesto valdžios dėmesio

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2014 02 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Daugiau nei metus trukusioje Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir šventojiškių priešpriešoje – pralaužti ledai.


Palangos jaunimo užimtumas – ne tik mokyklų, tėvų, bet ir miesto valdžios galvos skausmas. Jei anksčiau iš jos moksleiviai sulaukdavo mažai dėmesio, tai šiuo metu kalbama priešingai. Vien pastangos įkurti Atviros erdvės jaunimo centrą rodo, kad stengiamasi ne užmerkti akis, bet inicijuojamos pastangos bandyti spręsti užimtumo problemą.


Nemirseta – viena seniausių pajūrio vietovių, jau VIII-XIII amžiuje priklausiusių Palangos prekybiniam centrui. Aštuonerius metus Palangoje ėjęs vyriausiojo architekto pareigas Edmundas Benetis, Nemirsetą vadina  Nimmersatt . Taip, kaip buvo ji buvo įvardijama XV amžiaus šaltiniuose. „Nemirseta turi tokį pat Kurhauzą, kokį turi ir Palanga. Tačiau Palangos...


Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kiekvienais metais, mokytojų stalus puošė puokštės gėlių, kurios vėliau, kaip ir daugelio mokinių nusiteikimas ir optimizmas mokytis, atsidurs šiukšlių dėžėje. Tačiau svarbiausia mokslo metų šventės dalis – net ne mokykloje, o baruose, parkuose putojant alui ir „zeksuojant“ policijos (nepilnamečiams gi išgerti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius