Danas Paluckas: „Esu girdėjęs apie mano nuotykius net Nigerijoje, nors joje niekada nebuvau“

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-02-23
Peržiūrėta
1908
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato.
Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato.

Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną politiką, tačiau D. Palucko Italijos istorija neaiški net pačiam D. Paluckui.
– Ne vienam ši jūsų Italijos istorija atrodo keista. O jums pačiam?
– Visų pirma man ši istorija – labai nemaloni ir netikėta. Sunku suvokti, kaip nedalyvaujant teisminiuose procesuose, gali atsirasti tokie įrašai. O jų atsiradimas–taip pat labai mįslingas ir keliantis abejonių. Kodėl jie nebuvo fiksuotianksčiau, kad ir prieš rinkimus, sakykime, 2011 metais iš Vidaus reikalų ministerijosgautoje pažymoje. Kodėl „atsirado“ besibaigiant 2016 metams?Aš, kaip Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, nuoširdžiai atsiprašau savo rinkėjų dėl šios istorijos, bet pats kaip privatus asmuo, jaučiuosi nukentėjęs. Todėl, vos tik ši informacija man tapo žinoma, kreipiausi į advokatus ir į Tarptautinę ryšių valdybą – Interpolo skyrių su prašymu išsiaiškinti ir panaikinti realybės neatitinkančius faktus. Nors iki šiol nesu gavęs jokio atsakymo, nesiruošiu nuleisti rankų – aiškinsiuosi toliau. Tokie dalykai neturi vykti teisinėje šalyje ir su tuo neturi susidurti nei vienas žmogus, kad ir kokias pareigas jis eitų.
– Kaip aiškinate, kad Vidaus reikalų ministerijos Informatikos ir ryšių departamento valdomoje informacinėje sistemoje tik dabar atsirado įrašas apie tai, kad 2002 metais Italijoje buvote baustas?
– Labai sunku paaiškinti tokius dalykus, kai esi įvykių sūkuryje.Pačiam įdomu „kas, kaip ir kodėl?“, bet norėčiau išvengti įvairių interpretacijų, spėjimų ir susitelkti tik į faktus. Minėtas įrašas yra apie 2002 metais padarytas veikas, o Italijos teismo sprendimas priimtas 2005 metais. Taip išeina, kad trejus metus Italijojeturėjo vykti teisminis procesas, apie kurį, aš kaip tariamas įtariamasis nebuvau informuotas, neturėjau galimybės gintis ar apskųsti teismo priimtus sprendimus, jei iš tiesų tie teisminiai procesai vyko. Per tuos metus dirbau Lietuvoje, 2004 metais pradėjau studijuoti universitete, tad ir apie įkalinimą net kalbos jokios negali būti.
Ar slapsčiausi nuo Italijos teisėsaugos? Ne. Ar manęs ieškojo Italijos teisėsauga per Lietuvos institucijas? Ne. Ar susiję tai, kad įrašas atsirado kaip tik prieš LSDP pirmininko rinkimus, kuriuose kandidatavo ir laimėjo mano brolis? Pasvarstymui.Kaip ten bebūtų,tas įrašas yra klaida, tik neaišku, tyčinė ar netyčinė. Kaip jau ir minėjau, tai man padės išsiaiškinti teisininkai.
– Ar atsimenate tą kelionę į Italiją? Poilsiavote ten? Vienas?
– Kalbame apie beveik prieš dvidešimt metų įvykusius įvykius ir jei viską teisingai prisimenu, Italijoje buvau 2000 metų pavasarį, ten ieškojau darbo galimybių, bet nepavykus grįžau į Lietuvą. Ši kelionė ilgai netruko – vos porą mėnesių. Tad apie kokias nusikalstamas veikas kalbama 2002 metais, aš nežinau. Kitą kartą Italijoje lankiausi 2017 metais vykdamas slidinėti. Nežinau kokie Italijoje įstatymai, bet keista, kad žmogui nesant šalyje jis gali būti teisiamas, nuteistas ir dar įkalintas.
– Nelengva patikėti, kad jūs neva, kaip rašo šalies žiniasklaida, Italijoje vogėte automobilių magnetolas...Lengviau galbūt būtų patikėti, kad dalyvavote finansinių nusikaltimų schemoje, kur reikia išsilavinimo, žinių ir išmanymo.
– Keista, bet įraše apie teistumą Italijoje neminimos jokios automobilių magnetolos. Šiaip ar taip, esu pamokytas dar ankstyvoje jaunystėje, ir tą pamoką išmokau. Šiandien esu jau girdėjęs ir kitokius man inkriminuojamuskaltinimus iš Italijos, net apie nuotykius Nigerijoje, kurioje niekada nebuvau,tokie dalykai tik parodo, kad pas kai kuriuos politikus fantazija beribė, bet tai jau jų moralės klausimai.
– Kam naudingas šis iš jūsų praeities pakeltas skeletas? Ar svarstėte apie tai?
– Politinės intrigos sustiprėjo, kai buvo pašalinti kai kurie senieji partijos nariai. Geras posakis:„Apsiginti nuo priešų aš sugebėsiu, bet kas man padės apsiginti nuo savų“. Manau, kad yra net kelios grupės suinteresuotų asmenų, viena iš jų Palangoje – kuri gaus realią naudą man pasitraukus iš miesto Tarybos. Nors esu įsitikinęs, kad taikinys, į kurį nukreiptos šios intrigos ir kurį norima sukompromituoti, yra tikrai ne Palangoje.
– Buvusi jūsų bendrapartietė jau praėjusių metų pabaigoje man telefoninio pokalbio metu užsiminė apie jūsų, jos žodžiais tariant, „nuotykius Italijoje“. O vienas jūsų buvęs bendrapartietis, beje, teisininkas, prieš įrašo VRM sistemoje paviešinimą redakcijai atsiuntė seno interviu su jumis „Palangos tilte“ kopiją su mįslingu komentaru, kuris įgavo prasmę paviešinus VRM įrašą. Ar manote, kad buvę partijos skyriaus bičiuliai yra rankas prikišę prie tokio VRM įrašo atsiradimo?
– Tiems žmonėms aš linkiu laimės ir sėkmės.
– Ar paprašėte VRM leisti susipažinti su įrašu apie jus?
– Kreipiausi ne tik į VRM, bet kaip jau minėjau, su teisininkais kreipėmės į Italijos teisėsaugą su prašymu pateikti visą medžiagą, susijusią su šia informacija.
– Ar eisite į teismą ginti savo garbės ir orumo?
– Visų pirma teisinėmis priemonėmis noriu išsiaiškinti visas su šiuo įrašu susijusias aplinkybes. Ar kreipsiuosi į teismą priklausys kaip, kada ir kokią medžiagą pavyks surinkti. Labai norėtųsi rasti priežastis ir pagrindinius veikėjus.
– Kada LSDP Palangos skyrius rinks naują pirmininką? Ką norėtumėte matyti pirmininku/pirmininke?
– Pirmininką rinksime kiek įmanoma anksčiau, kad spėtume pasiruošti ateinantiems 2019 metų savivaldos rinkimams. Šiandien skyriuje jau turime tris kandidatus, norinčius užimti šias pareigas, bet reikia išklausyti jų pateiktas vizijas, programas. Rinksime tokį skyriaus vadovą, kuris tikrai to nori, gali ir bus tinkamas šioms pareigoms.
– Kokių žodžių sulaukėte iš brolio, LSDP pirmininko, paviešinus tokį VRM įrašą?
– Brolis yra toks pat nustebęs kaip ir aš, bet tiki manimi ir nori,kad kuo greičiau visa tai būtų išaiškinta.
– Ar savo ateitį matote Palangoje?
– Palanga yra mano ir mano šeimos namai. Mane supa puikūs žmonės, graži aplinka. Man čia gera, todėl ir ateities niekur kitur neplanuoju.
– Ką dabar dirbate? Ar tiesa, kad domitės bitkoinų prekyba?
–Vadovauju smulkiai įmonei.Man visada buvo ir yra įdomios įvairios technologinėsnaujovės, atsinaujinantys šaltiniai, žalioji energija. Man, kaip ekonomistui, įdomios visos kryptys, kripto valiutos taip pat.
 

Jūsų komentaras:

kaip gerai 2018-02-28 21:09 (IP: 86.100.63.99)
kad kitose partijose viskas skaidru ir jų nariai gali ramiai miegoti kūdikio miegu.

Nu jo..... 2018-02-28 13:07 (IP: 78.58.48.24)
Meskit akmenį į tą, kuris šventas....

ar dar bestebina 2018-02-28 11:41 ([email protected] / IP: 86.100.63.84)
Paaiškėjus, kad merui patarinėja buvęs KGB bendradarbis, dabar jau niekas Palangoje nebestebina.

Socdemas 2018-02-25 22:41 (IP: 90.131.33.189)
Skundėjas per galvas PASISOKINEDAMAS ka tik į Tarybą pakliùtų ar tik ne finasinis Vunkaus rėmėjas seimo rinkimuose buvo ? O gi Vinku is partijos Dano brolis tik švyst net ir paskutine kalba graudinanti partijos suvaziavime nepadejo?

Gal 2018-02-25 19:08 (IP: 84.15.190.1)
Vieno ozio is Kunigiskiu stilius...

murme 2018-02-24 08:04 (IP: 86.100.12.109)
ar teisybe, kad vienas miesto advokatas, didelis reksnys, prikiso nagus?..

DAR DAUG YRA ŠALIŲ, KURIOSE PALUCKO DAR NEBŪTA 2018-02-23 10:03 (IP: 195.182.76.57)
Ne gi kam neaišku, kad Paluckas ir pasitraukia būtent dėl tų nebūtų nuotykių nebūtoje Nigerijoje.

Taip pat skaitykite

Sukako pusmetis, kai Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) vadovauja Algimantas Bluškis. Likimas taip lėmė, kad Palangoje jau 38 metus gyvenantis vyras net 26 metus iš jų dirbo Palangos kaimynystėje, Klaipėdoje. 13 metų – valstybės tarnyboje ir taip pat 13 metų – Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonoje naujai įsikūrusios logistinės kompanijos vadovu. „Niekada nebuvau...


Kai Širvintos savo mokyklose uždraudžia Gyvenimo įgūdžių programos dėstymą, o Belgijoje dėl jos buvo padegtos bent keturios mokyklos, Palangoje ji cunamio nesukėlė. Programoje lytiškumo temoms – ir apie įvairias seksualines orientacijas, gėjus, lesbietes ir transeksualus – skirta  apie 10 procentų jos turinio. Palangos progimnazijoje dviprasmiškai vertinamą programą ves...tikybos mokytoja.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Jau šį sekmadienį vyksiantys naujojo Seimo rinkimai įeis į Palangos istoriją. Ne tik „kovido“, apsauginių veido, bet ir dėl rekordinio kandidatų į Seimą naujai suformuotoje Mėguvos rinkimų apygardoje skaičiaus. Jų – net 12. Atstovauti Palangai ir daliai Klaipėdos bei Kretingos rajonų siekia (pagal abėcėlę – aut.) Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio –...


Andrius Užkalnis, žinomas rašytojas ir restoranų siaubas - ir jų reitingų kilstelėtojas neretai! - kalbėdamas su delfi.lt neslėpė, kad jam nepatinka ne tik tokia estradinė muzika, jam nepatinka ir pati Palangos J. Basanavičiaus gatvė. Kodėl? Todėl, kad jį ten „nužiūrinėja kaip muziejinį eksponatą“.


Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną...


Atsikėliau anksčiau už mano ypatingą žmogų. Nusiprausiau ir nusprendžiau trumpam išeiti įkvėpti gryno oro. Praktiškai visos vietos, kuriose teko apsistoti, buvo be langų – kad gyventojai, o dabar ir šalies svečiai, galėtų pasislėpti nuo Afrikos karščio. Tokiose vietose naktį tvyro aklina tamsa, o laiko nuovoka tiesiog ištirpsta erdvėje. Tad ir oro man...


Į politiką merą Šarūną Vaitkų atvedęs Mindaugas Skritulskas, ko gero, didžiausias Palangos konservatorių strategas, šypteli, pastebėjus, kad jis esąs bene vienintelis žmogus, į kieno žodžius įsiklausąs meras. „Manau, kad meras klausosi visų, o jeigu teigiate, kad jis mano žodžiams skiriąs daugiau dėmesio, tai malonu, nors yra atvejų, kai jis neįsiklausė ir į mano...


Šeštadienį Palangos oro uoste įvyko incidentas. Pasieniečiai sulaikė neblaivų Danijos pilietį. Chuliganiškai besielgęs užsienietis nebuvo įleistas į lėktuvą, skridusį į Kopenhagą, pranešė VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė.


Lietuva turi naują gražuolę – „Mis Lietuva 2011”, vykusiame praėjusį trečiadienį Palangos vasaros estradoje,  tapo Mykolo Romerio universiteto būsima teisės ir valdymo trečiakursė Ieva Gervinskaitė. Dvidešimt vienerių mergina puikiai dainuoja, groja akordeonu ir fortepionu. Iš Skuodo rajono kilusi 177 centimetrų ūgio ir 58 kilogramų svorio I.Gervinskaitė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius