Daugiau nei pusė Palangos moksleivių vartoja alkoholį

Palangos tiltas, 2014-02-03
Peržiūrėta
1872
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palyginti su 2012 m., moksleiviai Palangoje vartoja 2,8 proc. mažiau alkoholinių gėrimų. Palangos PK nuotr.
Palyginti su 2012 m., moksleiviai Palangoje vartoja 2,8 proc. mažiau alkoholinių gėrimų. Palangos PK nuotr.

 2012 m. Palangos mieste buvo atlikta mokinių anketinė apklausa, o gauti duomenys buvo skelbti viešai. 2014 m. sausio mėn. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos mieto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai pakartojo tyrimą, kurio tikslas – sužinoti, kokia dalis nepilnamečių Palangos mieste vartoja alkoholį, narkotines medžiagas, ar gali lengvai jų įsigyti, ir išsiaiškinti, ar suaugusieji padeda nepilnamečiams įsigyti alkoholinių gėrimų. Anketinė apklausa buvo anoniminė, tyrime dalyvavo 14-16 m. amžiaus moksleiviai.

Tyrimo metu gauti duomenys parodė, kad 56 proc. moksleivių vartoja alkoholinius gėrimus – dažniausiai per šventes (90 proc.), kartą per savaitę – 9,5 proc. Palyginti su 2012 m. tyrimo metu gautais duomenimis, galima teigti, kad nepilnamečių, vartojančių alkoholinius gėrimus sumažėjo nežymiai – 2,8 proc., vartojančiųjų alkoholinius gėrimus kartą per savaitę skaičius sumažėjo 4,2 proc. Dažniausiai (78,5 proc.) nepilnamečiai renkasi silpnuosius alkoholinius gėrimus (alus, sidras, šampanas, vermutas ir pan.), tačiau palyginti su 2012 m. – 6,5 proc. daugiau respondentų renkasi ir stipresnius alkoholinius gėrimus (degtinė, brendis, likeris, trauktinė ir pan.). 24 proc. tyrime dalyvavusių nepilnamečių alkoholinių gėrimų bandė nusipirkti patys, ir 66 proc. nepilnamečių tai pavyko padaryti. Palyginti su 2012 metais, galima pastebėti, kad 26 proc. mažiau nepilnamečių turėjo galimybę patys įsigyti alkoholinių gėrimų. Respondentai įvardijo tiek didžiuosius miesto prekybos centrus, tiek mažesnes parduotuves, kur jiems buvo parduoti alkoholiniai gėrimai.

Ar nepilnamečiams suaugę asmenys padeda įsigyti alkoholinių gėrimų? Tyrimo metu gauti duomenys parodė, kad 26 proc. respondentų yra prašę suaugusiųjų jiems nupirkti alkoholinių gėrimų ir visada sulaukė teigiamo atsakymo. Analizuojant atsakymų variantus, galima pažymėti, kad net 52,1 proc. nepilnamečių nuperka ir perduoda alkoholinius gėrimus jų pilnametystės sulaukę draugai, asocialūs asmenys – 21,7 proc. Palyginti su ankstesnio tyrimo duomenimis, stebimas šeimos narių skaičiaus padidėjimas, nes net 26 proc. prašančiųjų nepilnamečių alkoholinius gėrimus nupirko ir perdavė šeimos nariai arba giminaičiai. Galima daryti išvadą, kad sumažėjus tikimybei, jog prekybos vietose patiems nepilnamečiams bus suteikta galimybė įsigyti alkoholinių gėrimų, jie ieško asmenų, kurie jiems nupirktų, o tai padaryti neatsisako ir nepilnamečių artimieji.

Visame pasaulyje narkotinės medžiagos sparčiai skverbiasi į jaunų žmonių gyvenimus. Jaunimas dėl savo amžiaus ypatumų, pomėgio rizikuoti ar tiesiog smalsumo vedami pradeda bandyti ar vartoti psichotropines medžiagas. Tyrimo duomenimis, 9,3 proc. respondentų yra bandę vartoti narkotinių medžiagų, ir šis skaičius, palyginti su 2012 m., išaugo 4 procentais. Narkotinių medžiagų pasiūla tarp moksleivių vyksta, nes 14,6 proc. moksleivių buvo pasiūlyta narkotinių medžiagų kieme, gatvėje. Palyginti su 2012 m. tyrimo duomenimis, nepilnamečių skaičius, kuriems buvo pasiūlyta narkotinių medžiagų, pakito nežymiai. Didžioji dalis respondentų nežino, kur galima įsigyti arba kas platina narkotines medžiagas, tačiau 16 proc. moksleivių, norėdami įsigyti narkotinių medžiagų, galėtų sužinoti, kas jas platina ir kur jų įsigyti.

Policijos pareigūnai, mokyklos bendruomenė nuolat moksleiviams primena alkoholio, psichotropinių medžiagų vartojimo žalą, atsakomybę, todėl prašome ir nepilnamečių tėvus būti budresniais, atidesniais, skirti daugiau dėmesio ir kontrolės savo vaikų laisvalaikiui, stengtis pažinti vaikų draugus, išnaudoti kiekvieną progą pasikalbėti su savo atžala apie neigiamus alkoholio, rūkymo, psichotropinių medžiagų vartojimo padarinius, kad visi kartu galėtume apsaugoti vaikus!


 

„Palangos tilto“, Palangos PK inf.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos  770 metų gimtadienio proga Palangos moksleivių klubas organizuoja moksleivių piešinių konkursą ,,Vaikai Palangai”, kurio metu mokiniai savo darbuose kviečiami kurti ateities Palangos viziją.


Praeitais metais Lietuvoje kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones vartojo apie 1,2 mln. gyventojų. Tai yra 42 procentai prie pirminės sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusių gyventojų, rodo Valstybinės ligonių kasos atlikta analizė.  


Palangos globos namuose koronaviruso persirgo ar dar tebeserga pusė globotinių, tačiau absoliuti dauguma senelių, kurių amžiaus vidurkis yra apie 85 metus, persirgo lengva koronaviruso forma arba neturėjo pastebimų ligos simpromų.


Pernai vidutinis mėnesinis bruto (prieš mokesčius) darbo užmokestis Lietuvoje sudarė 1 296,4 euro ir, palyginti su 2018 metais, padidėjo 8,8 proc. Didžiausias vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis išlieka informacijos ir ryšių bei finansinės ir draudimo veiklos įmonėse, kuriose darbo užmokestis 1,8 karto viršijo šalies vidurkį, teigiama Statistikos...


Palangos moksleivių klubas (Virbališkės takas 4) spalio 30 d. 16 val. kviečia į Moliūgų dekoravimo šventę.


Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių. Didžiausias šalies kurortas antrus metus iš eilės kviečia jūros nė karto nemačiusius vaikus atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą išvysti banguojančią Baltiją.


Praėjusį spalį Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyrius gausiame Palangos mokinių savivaldų forume, į kurį susirinko per 70 aktyvių kurorto moksleivių, aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei...


2012 m. Palangos mieste buvo atlikta mokinių anketinė apklausa, o gauti duomenys buvo skelbti viešai. 2014 m. sausio mėn. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos mieto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai pakartojo tyrimą, kurio tikslas – sužinoti, kokia dalis nepilnamečių Palangos mieste vartoja...


Prieš Kalėdas Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos mokyklų savivaldų informavimo centras surengė keletą renginių moksleiviams.


Nepaisant didelio krūvio mokyklose, daugiau kaip pusė Palangos senosios gimnazijos moksleivių užsiima popamokine veikla. „Yra tokių vaikų, kurie suspėja visur. Jie eina dainuoti, lipdyti ar muzikuoti, šokti – jie kaip vijurkai sukasi visur“, – nuomonę išsakė Palangos moksleivių klubo direktorės pavaduotoja ugdymui Vanda Juodikienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius