Dėl spartaus gyvenimo tempo žmonės „palūžta“ kur kas greičiau

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-01-30
Peržiūrėta
1283
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Pastaruoju metu pastebime tendenciją, jog kur kas jaunesnius žmones ištinka insultai, ko anksčiau nebūdavo, ištinka paralyžius, o ir traumų patyrusių žmonių nemažėja“, - keletą iš šio laikmečio „rykščių“ įvardino nuolat tarp traumuotų, iš lovos visom išgalėm besistengiančių išlipti žmonių besisukanti Palangos Reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė Aleknavičienė. Šioje įstaigoje dirbantys gydytojai išties regi, kaip žmonės iš naujo pradeda gyvenimą, tarsi antrą kartą gimsta.

 

Traumuotų pacientų daug

Ne paslaptis, jog būtent jaunuoliai „lyg pametę galvas“ skuba patirti kuo daugiau ekstremalumų, nepagalvoję apie juos galinčią ištikti bėdą. Ne visuomet visus lydi sėkmė, tokie pavyzdžiai Reabilitacijos ligoninėje – dažni. Paklaustas, ar padeda pastaruoju metu itin plačiai pasklidusios socialinės reklamos dėl žuvusiųjų kelyje, dėl patirtų traumų, „įkalinančių“ invalido vežimėlyje visą likusį gyvenimą, Palangos Reabilitacijos ligoninės direktorius Virginijus Biskys teigė, jog žmonės išties pasidarė atsargesni, labiau ėmė save saugoti, tačiau pas juos įvairias traumas patyrusių žmonių skaičius menkai sumažėjo. „Pas mus atvyksta iš visos Lietuvos, netgi užsienio, tad diapazonas didelis ir pacientų skaičius išlieka maždaug toks pats“, - papasakojo direktorius.

 

Pakilti – sunku, bet įmanoma

Vežimėliuose po įvairius kabinetus, įvairias procedūras besisukantys jauni ir vyresni žmonės – nuolatiniai ligoninės pacientai, atvykę tam, jog atgautų jėgas, gal netgi pakiltų iš šio vežimėlio. Toks laikotarpis kiekvienam būtų itin sudėtingas, tą patikino ir V.Biskys. „Žmonės atvyksta palūžę, tačiau svarbiausias dalykas yra patiems siekti intensyviai gydytis, nenusiteikti blogiausiems rezultatams, tuomet pavyksta“, - atskleidė direktorius, pabrėžęs, jog būtent suburtas itin profesionalus kolektyvas ir gelbsti žmones iš šių bėdų.

„Mums taip pat didžiulis džiaugsmas, kuomet žmogus ima gyventi pilnavertį gyvenimą. Kartais tą džiaugsmą atranda ir nesugebėję pakilti iš vežimėlio, tačiau visgi niekuo nesiskiria gyvenimo kokybė nuo sveikųjų“, - patikino direktoriaus pavaduotoja medicinai R.Aleknavičienė, papasakojusi, kaip jų akyse įgavęs pasitikėjimą vienas pacientas uoliai ėmėsi veiklos, nepaisydamas jokios negalios. „Jei nėra labai aiškių fiziologinių pakitimų, tuomet tikrai galima visiškai išgyti“, - teigė V.Biskys, tačiau kitu atveju, net ir geriausi gydytojai neišgali to padaryti, tik pagerinti gyvenimo kokybę.


Įgauna motyvaciją

Besigydydami Palangoje pacientai turi galimybę įgyti ir profesiją. Tai taip pat – didžiulis postūmis „savęs nenurašyti“. „Jei žmogus negalės sugrįžti į savo profesiją, pas mus gali įgyti kitą. Darbuotojai padeda parinkti profesiją, įvertinę žmogaus gebėjimus, netgi padeda susirasti darbą. Natūralu, jog atsiranda motyvacija gyventi ir siekti iš gyvenimo daugiau, nei galbūt atrodė prieš nelaimę, negyventi vien iš valstybės teikiamos pašalpos“, - ligoninės privalumus atskleidė V.Biskys. 

 

Vis jaunesni kyla iš ligos

„Mums jau įprasta matyti žmones paralyžiuotus, negalinčius savarankiškai judėti, kitiems, žinoma, iš šalies žvelgiant kyla įvairių emocijų, tačiau patikėkit, ir mums – geriausia dovana, kuomet žmonės išvyksta atsigavę“, - pasidalino mintimis R.Aleknavičienė, parodžiusi, kaip po truputį ligoniai atgauna jėgas – lavina pirštus, sąmonę pasitelkę dėliones, kas, kaip pabrėžė pavaduotoja, itin svarbu buityje, pluša treniruoklių salėse, gydomosiose voniose. Pavaduotoja papasakojo, kad pas juos atvyksta vis jaunesni žmonės, ištikti insulto, pastaruoju metu žmonės paralyžiuojami dėl erkinio encefalito, o ir sąnarių skausmais besiskundžiančių netrūksta. „Jei anksčiau insultas ištikdavo vyresnius žmones, tai dabar ir 40 metų pacientus „pačiumpa“ ši liga“, - atskleidė R.Aleknavičienė.

„Dabar, žinoma, kitoks gyvenimo tempas, labiau skubama, daugiau patiriama streso. Tam, kad išvengti žmones kamuojančio streso, reiktų atsižvelgti labiau į sveikatą, kraujospūdį reguliuoti, nenumoti į padidėjusį ranka, tinkamai maitintis“, - patarė R.Aleknavičienė.

Būtent tokia reabilitacija ligoninė gali didžiuotis. Nuolat besiplečianti, vis naujas modernias paslaugas siūlanti ligoninė gali pasigirti ir kvalifikuotais specialistais. Pastaruoju metu vėl pasklidus kalboms, jog kvalifikuoti gydytojai mieliau pasirenka užsienį savo gabumams atskleisti, direktorius V.Biskys pabrėžė, jog būtų išties gaila netekti bent vieno savo darbuotojo, nes visi nuolat tobulinasi kitose šalyse, su kuriomis glaudžiai bendradarbiauja.

 

Sąnarių operacijos – itin dažnos

„Prieš 20 metų būdavo tik vienetinės sąnarių keitimo procedūros, tačiau dabar jų yra daug, paprasčiausiai, žmonės nenori kentėti, todėl pasiryžta operacijoms. Tai – didžiulis medicinos laimėjimas. Svarbi yra gera diagnostika, pakeitimo procedūra, taip pat ir profesionali, gera reabilitacija“, - pastebėjo V.Biskys.

Šiemet paklausi ligoninė švęs savo 20-metį. Per šiuos metus teko daug sutikti žmonių, tvirtai besikabinančių į gyvenimą, kurie jo nepaleidę, įteikė pačią didžiausią dovaną savo gydytojams.   

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip pranešė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, ketvirtadienį, spalio  28 dieną, Palangoje buvo užfiksuoti  18 nauji COVID atvejai, kurorte šiuo metu serga 117 žmonės.


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 17 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 128 žmonės, ketvirtadienį, spalio 7 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Per praėjusią parą Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte gydomi 121 žmonės, trečiadienį, spalio 6 dieną, paskelbė Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Lapkričio 13-ąją prisieks naujasis Seimas. Pirmajam posėdžiui pirmininkaus Seimo narys Antanas Vinkus (77 m.) – tradiciškai pirmojo posėdžio vairas atiduodamas vyriausiam Seimo nariui. Ne vienerius metus tą darė Vida Marija Čigriejienė, taip pat Kazys Bobelis. Sutapimas – visi jie gydytojai. Posėdžio išvakarėse – 15min.lt kalbėjosi su Antanu Vinkumi apie jo...


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Ar tikite, kad ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas) – tik didmiesčių ar žmonių, vadinamų „paantraštiniais“ – tai yra narkomanų, prostitučių ir gėjų infekcija? Klystate! Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Infekcinių ligų ir AIDS centras, nuo 1988-ųjų Palangos mieste buvo užregistruoti 9 ŽIV atvejai – septyniems vyrams ir dviems moterims. Kai...


„Pastaruoju metu pastebime tendenciją, jog kur kas jaunesnius žmones ištinka insultai, ko anksčiau nebūdavo, ištinka paralyžius, o ir traumų patyrusių žmonių nemažėja“, - keletą iš šio laikmečio „rykščių“ įvardino nuolat tarp traumuotų, iš lovos visom išgalėm besistengiančių išlipti žmonių besisukanti Palangos Reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Romantė...


Šventės metu pasireiškė žmonių dosnumas

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 10 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį vykęs renginys „Palangos stalas 2010“ paliko atgarsių ne vieno jame dalyvavusio širdyje. Puikiais įspūdžiais džiaugėsi ir Palangos moterų „Lions“ klubas. Labdaringa veikla užsiimančios moterys džiaugėsi pasisekusia akcija. Pirmą kartą dalyvavusios šioje šventėje savo sumanymu nenusivylė. Kaip teigė klubo prezidentė Adelė Karteškina, žmonės paaukojo tiek, kiek jos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius