Dezinfekcija namuose - ką reikia žinoti?

Palangos tiltas, 2023-06-28
Peržiūrėta
1103
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dezinfekcija namuose - ką reikia žinoti?

Per pastaruosius metus žodis „dezinfekcija“ buvo reguliariai vartojamas visuose kontekstuose. Tačiau verta atminti, kad kenksmingų ligų sukėlėjų, tokių kaip virusai, bakterijos, grybeliai ir pelėsiai, neutralizavimas yra ne tik pandemijų uždavinys, bet ir vienas iš svarbių žingsnių gerinant mūsų kasdienio gyvenimo kokybę. Viena iš priemonių, padedančių efektyviai valyti aplinką, yra dezinfekcija.

Ar žinote, kas yra dezinfekcija? Priešingai, nei daugelis galvoja, toks valymas nėra tas, kurį atliekame kasdien ar intensyviausio valymo metu. Procesas apima kitus veiksmus ir konkrečius produktus, plačiau apie juos rasite plačiau internete. O mes apžvelkime kaip taisyklingai dezinfekuoti namus.

Dezinfekcijos svarba valant

Tiesą sakant, norint, kad namai būtų apsaugoti, be nešvarumų ir dulkių, į valymo grafiką turi būti įtraukta dezinfekcija. Juk kuo mažiau higienos patalpose, tuo didesnė tikimybė daugintis bakterijoms ir erkėms, kurios sukelia diskomfortą, maisto infekcijas ir ligas. Net jei kasdien valote namus naudodami tam tikras priemones kiekvienai sričiai, pabrėžiame, kad šios įprastos sudėties valikliai negali efektyviai dezinfekuoti.

Valymas

Valymas pašalina mikrobus ir nešvarumus nuo paviršių ar objektų. Valant naudojamas muilas arba ploviklis ir vanduo, kad fiziškai pašalintų mikrobus. Šis procesas nebūtinai naikina mikrobus, bet juos pašalinus sumažina infekcijos kiekį ir riziką.

Dezinfekcija

Dezinfekavimas naikina mikrobus ant paviršių ar objektų naudojant chemines medžiagas. Nuvalius paviršių, būtina atlikti dezinfekciją. Valant pašalinamos birios dulkės, paruošiamas paviršius ar objektas dezinfekuoti. Jei paviršius iš pradžių nenuvalomas, po dulkėmis gali pasislėpti mikrobai ir sumažės dezinfekavimo priemonės efektyvumas.

Purkšti tol, kol paviršius bus matomai drėgnas.

Vadovaudamiesi produkto naudojimo instrukcijomis, leiskite jam likti ant dezinfekuojamo paviršiaus rekomenduojamą laiką. Drėkinimo laikotarpis yra labai svarbus norint sunaikinti mikrobus ant jūsų paviršių. Leiskite jam išdžiūti arba nuvalykite šluoste, kaip nurodyta, kai pasibaigs drėkinimo laikotarpis.

Kurias vietas reikia dezinfekuoti?

Kai užsikrėtęs asmuo kosėja ar čiaudi, lašeliai gali nukristi ant paviršių, tokių kaip stalai, sėdynės, stalviršiai ar kiti dažnai liečiami paviršiai ir platinti virusą. Tai apima telefonus, durų rankenas ir šviesos jungiklius. Tačiau įprastų paviršių dezinfekavimas yra vienas iš paprasčiausių būdų, kaip pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduoja žmonėms sumažinti galimą užsikrėtimo nuo dažniausiai pasitaikančių virusinių ligų riziką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos, valstybės pilietybę.


Jei planuojate vestuves ir organizuojate pobūvį, darbų sąraše neabejotinai bus vestuvinių žiedų pasirinkimas ir pirkimas. Ar pakanka tiesiog nueiti pas juvelyrą ir išsirinkti patinkantį modelį? 


Tinkamos gaminių pakuotės pasirinkimas yra labai svarbus sprendimas, galintis labai paveikti jūsų prekės ženklo sėkmę.


Verta atminti, kad kenksmingų ligų sukėlėjų, tokių kaip virusai, bakterijos, grybeliai ir pelėsiai, neutralizavimas yra ne tik pandemijų uždavinys, bet ir vienas iš svarbių žingsnių gerinant mūsų kasdienio gyvenimo kokybę.


Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo?


ECB valdančioji taryba palūkanų normas padidino pirmą kartą per 11 metų, o artimiausiais mėnesiais tikimasi, kad palūkanų normos didės dar daugiau.


Kas yra celiulitas žino ar bent jau girdėjo apie tai kiekviena moteris. Tai išties labai nemalonus ir varginantis odos defektas. Nors ilgą laiką celiulitas buvo priskiriamas vyresnio amžiaus moterims, pastaruoju metu apelsino žievele skundžiasi vis jaunesnės merginos.


Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos...


Kiekvieną mėnesį neteisingai suvedę PIN kodą, savo mokėjimo kortelę užblokuoja beveik 4,5 tūkst. klientų, rodo „Swedbank“ statistika. Banko specialistai primena, kad mokėjimo kortelės PIN kodas yra žinomas tik pačiam klientui, ir bankas tokių duomenų nesaugo. Tačiau netyčia užblokavus savo kortelę, su ja dar nebūtina atsisveikinti – atsiminus PIN kodą kortelę galima...


Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius