Didelė trijų Palangos politikų meilė gyvūnams ar pigaus populizmo žybtelėjimas prieš rinkimus?

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-11-14
Peržiūrėta
1616
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didelė trijų Palangos politikų meilė gyvūnams ar pigaus populizmo žybtelėjimas prieš rinkimus?

Nuoširdus rūpinimasis visais keturkojų šeimininkais, kurie žūtbūt nori, kad ir jų šuo pasibėgiotų Baltijos pakrante? Ar pigus populizmas įsibėgėjant savivaldybių tarybų rinkimų kampanijai?

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian, Eugenijus Simutis ir Darius Kubilius užregistravo pataisą, kuri, Tarybos daugumai pritarus leistų laisvą gyventojų su augintiniais judėjimą tam draudžiamuose paplūdimiuose. 

Draudimas su augintiniais vaikščioti tuose paplūdimiuose, kuriuose to daryti dabar nėra galima, pagal užregistruotą sprendimo projektą, galiotų tik sezono metu, tai yra nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. Kitu laiku, ne sezono metu, judėjimui paplūdimiuose su augintiniais būtų uždegta žalia šviesa. 

„Ieškoti sprendimų lėmė tai, kad klausimą aktyviai kelia ir vietiniai gyventojai, ir į kurortą atvykstantys svečiai,“ – „Palangos tiltui“ sakė S. Grigorian, miesto Tarybos narė.

Anot jos, toks klausimas Taryboje buvo keltas dar vasarą – jį iškėlė E. Simutis, o, pasak socialdemokratę, kiti kolegos neprieštaravo, kad diskusijos būtų inicijuotos, o dabartinė tvarka peržiūrėta. 

„Man tai – grynas populizmas. Yra žymiai daugiau aktualių dalykų – ir miesto gyventojams, ir jo svečiams,“ – „Palangos tiltui“ sakė Tomas Julius Žulkus, miesto Tarybos narys.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sakė „Palangos tiltui“, kad toks parengtas sprendimo projektas prieštarauja galiojantiems teisės aktams.

„Taip Savivaldybei išaiškino ir Vyriausybės atstovas , ir Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras (HISSC). Dėl to jis negali būti svarstomas Taryboje, – sakė meras. – Kitaip tariant, Tarybos nariai – galime spėlioti, sąmoningai ar ne – parengė Tarybos sprendimą, kuris prieštarauja galiojantiems teisės aktams.“

„Myliu gyvūnus, žinau, kad ir esant draudimams, dalis keturkojų šeimininkų jų nepaiso, tačiau teisės aktai yra viršesni už tokius pageidavimus,“ – pridūrė meras.

HISSC vadovė Gražvydė Norkienė nurodo, kad vadovaujantis Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ 16.8 punktu, paplūdimiuose su gyvūnais galima lankytis tik pažymėtose funkcinėse zonose, skirtose lankytis su gyvūnais.

Anot jos, taip pat reikėtų atsižvelgti į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2019 metų gegužę įsakymu patvirtintą „Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietose“ tvarkos aprašą.

Trijų miesto Tarybos opozicionierių parengtas sprendimo projektas turėtų būti svarstomas artimiausiame Palangos Tarybos posėdyje. 

Pagal dabar galiojančią tvarką lankytis su augintiniais galima tik Nemirsetoje ir Pietiniame Šventosios paplūdimyje.

Jūsų komentaras:

Vietinis 2022-11-15 08:51 (IP: 162.158.222.233)
Žinoma, kad geras siūlymas, ta reikėjo jau daug anksčiau padaryti...

Šarūnui 2022-11-15 08:45 (IP: 162.158.222.175)
Gerbiamas Šarūnai, save bei visuomene gerbiantis šuns šeimininkas visada susirenka šuns "dovanėles". Tvirtinant taryboje paplūdimių schemas i tarybos sprendimą reikėjo įtraukti ir įpareigojimą poilsiautojams turėti maišelius savo š....ui... susirinkti. Patvirtinote paplūdimius o tualetais nepasirūpinote, tai bent stendus pastatykite su paketais, kad žmonės po saves susirinktų viską iš priekopės zonų.

Šarūnas 2022-11-14 13:07 (IP: 172.69.52.130)
Viskas gal ir būtu gerai su tą meile gyvūnams, jei neperlenktume lazdos. Manau gyvūnams ne vieta paplūdimyje tiek sezono, tiek ne sezono metu. Mes patys turime šunį, tačiau net mintis jį atsivesti į paplūdimį nekyla. Ir dar didesnė nesąmonė padaryta su Šventosios paplūdimiu. Jei jau toks begalinis noras būti paplūdimyje su augintiniu, gal toks paplūdimys turėtu būti toliau nuo miesto pvz. Butingėje. Juk jei jau atvykai į kurortą su gyvūnų, tai gal iki paplūdimio paeisi iš tos didelės meilės. Ar geriau mamas su mažais vaikais stumiam nuošalin. Na o jei su gyvūnais tai su gyvūnais pabandysiu kitą sezoną į paplūdimį savo karvytę atsivesti lai išsimaudo, pasideginą na gal ir kokį draugą šunelį jei pavyks susirasti. Vat tik bėda dėl maišeliu gėriui susirinkti reiks didesniu paieškoti. Nors šiaip pagalvojus tie šuneliai tiek jūroje tiek smėlyje siusioja ir šeimininkai bėdos nemato, na ir didesnius reikalus ne visada surenka. Ir jų augintiniai juos tiesiog išmokė, kad galima su koja užkapstyti. Supanašėja mat per laiką, kas čia tokio? Na o viena karvytė tai tikrai jau nieko blogo nepadarys. Tad kuo daugiau gyvūnų tuo šauniau. Juk gyvūnų nebūna blogu, o mes su jais supanašėjam, tad lai klesti gėris Lietuvos pajūryje. :-)

Taip pat skaitykite

Išmanūs įrenginiai ir gyvūnams? Išmanusis maisto dozatorius, žaislas, gultas ir kiti žaisliukai? Ne, tai ne mistika, bet šių dienų realybė. Tik ji palengvina ne gyvūnų, bet jų šeimininkų gyvenimą ir komfortą. 


Jūsų kuriami santykiai visada išlieka žmogiškai šilti ir taurūs, o pagarba ir meilė mamai yra vertybės, kurios visuomet lieka gyvenimo dvasiniu pamatu ir tvirtybės šaltiniu. Tegul mūsų meilė ir dėkingumas sušildo Jūsų širdis, būkite sveikos ir laimingos! Su Jūsų švente! Mindaugas Skritulskas   Lietuvos Respublikos Seimo narys


Nuoširdus rūpinimasis visais keturkojų šeimininkais, kurie žūtbūt nori, kad ir jų šuo pasibėgiotų Baltijos pakrante? Ar pigus populizmas įsibėgėjant savivaldybių tarybų rinkimų kampanijai? Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian, Eugenijus Simutis ir Darius Kubilius užregistravo pataisą, kuri, Tarybos daugumai pritarus leistų laisvą gyventojų su augintiniais judėjimą...


Dar vasarą Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė įvairiaus rango šalies politikų – ir vietos Tarybų narių – turto deklaracijas už 2020 metus. Socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius yra vienas turtingiausių ne tik Palangos miesto savivaldybės Tarybos, bet ir visos Lietuvos politikų. Deklaruoto didžiausio turto 2020 metais sąraše tarp visų kitų šalies įvairaus lygio politikų yra...


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Net jeigu į Palangą užsukate tik retsykiais ir trumpam, negalite nepastebėti čia kylančių kotedžų, jaukių daugiabučių namų. Kaip teigia „Palangos tilto“ kalbinti vietiniai nekilnojamojo turto (NT) ekspertai, NT pasiūla didžiausiame šalies kurorte – itin didelė: nuo pigaus butuko senos sovietinės statybos name iki beveik milijoną eurų kainuojančio namo S. Dariaus ir S....


Regis, jeigu sieki Seimo nario kėdės Palangoje, žinok apie ją daugiau nei didžiausias miesto patriotas. Bet kaip parodė „Palangos tilto“ kandidatų į Seimą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje debatai, kurių tiesioginę transliaciją per „Palangos tilto“ internetinę televiziją www.palangostiltas.lt stebėjo arti šimto žiūrovų, kai kurių kandidatų žinios apie...


Antradienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dalyvavo 18 Tarybos narių, nedalyvavo B. Vaitkus, V. Šimaitis ir I. Galdikienė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Rinkimų maratonas eina į pabaigą. Jau šį sekmadienį visos Lietuvos žmonės, turintys balsavimo teisę, rinksis į rinkimų apylinkes ir atiduos savo balsus tiems, kuriuos mano esant vertus ketverius metus būti prie valstybės vairo. O ką apie rinkimus mano jaunieji palangiškiai? Ką darytų, ką pakeistų jie, jeigu staiga patys laimėtų rinkimus į Seimą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius