Dovanotame šiltnamyje šiemet jau nuimtas pirmasis derlius

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-10-11
Peržiūrėta
504
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dovanotame šiltnamyje šiemet jau nuimtas pirmasis derlius

Trečiadienį Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo minima jau tradicinė Pasaulinė košės diena, o taip pat įvykoir Kaune įsikūrusių Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) bei sostinėje veikiančios šalies Savivaldybių asociacijos sumanyto ir skirto Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui paminėti projekto „Auginu Lietuvai!“ atomazga. Šio kurorto darželio bendruomenė laimėjo šiltnamį, kurio pirmąjį derlių nuėmė jau šį rudenį.

Apie pusė dalyvių gavo apdovanojimus
Tad kas gi yra toji Pasaulinė košės diena? Pasaulinė košės diena švenčiama nuo 2009 metų, Škotijoje įsteigtos labdaros organizacijos „Mary‘sMeals“ iniciatyva. Ši organizacija kasmet maistinga kukurūzų koše pamaitina apie 320 tūkst. Malavijos vaikų. Košės dieną žmonės skatinami paremti maistu badaujančius ir prastai besimaitinančius vaikus. Lietuvoje Pasaulinė košės diena plačiau minima nuo 2014 m. UAB „Malsena“ iniciatyva. Šią dieną Lietuvos švietimo įstaigose vaikai skatinami susipažinti su sveikos mitybos principais ir košės nauda. Tad šią dieną kasmet mini ir Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“.
Ir ši diena gal būtų niekuo neišsiskyrusi iš kitų, tačiau košės kartu paskanauti atvyko svečių – specialistės iš Žemės ūkio rūmų. Būtent jos oficialiai pasveikino darželio bendruomenę laimėjus šiltnamį, kuriame šiemet jau sunoko pirmasis derlius.
Žemės ūkio rūmai, drauge su Lietuvos savivaldybių asociacija inicijavo projektą „Auginu Lietuvai!“, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti, kurio tikslas skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją.
Projekte dalyvavo ir fotonuotraukas konkursui „Auginu pats – auginu Lietuvai!” atsiuntė 93 miestų ir rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir globos namai. Iš jų 44 įstaigų fotonuotraukos balsavimo metu surinko daugiausiai simpatijų (patiktukų). Konkurso nugalėtojams buvo padovanotas bei sumontuotas šiltnamis. Vienas iš nugalėtojų yra Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“.

Vienintelis kurorto laimėtojas
ŽŪR Savivaldos organizatorė Plungės rajone bei Rietavo savivaldybėje Birutė Dromantienė papasakojo, jog toks projektas buvo organizuojamas pirmą kartą. Jis buvo sumanytas paminėti Lietuvos šimtmetį. Kad projektas pavyktų, buvo ieškoma rėmėjų, sutiko prisidėti akcinė bendrovė „Rokiškio sūris“. Šį projektą per visą Lietuvą parėmė septynios savivaldybės.
„Gintarėlio“ vaikai itin kūrybingai sutiko svečius – jie pademonstravo, kokias daržoves pažįsta ir net padeklamavo eilėraščių ir padainavo dainelių.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė pasidžiaugė, kad kartu su vaikais gražią dieną paminėti susirinko būrys svečių.
B. Dromantienė patikino, kad buvo itin smalsu pasižiūrėti, ką vaikai užaugino dovanotame šiltnamyje, o mažieji mielai papasakojo, kokias daržoves jie augino.
„Ar žinote, kad jūsų darželis vienintelis iš visų Palangos ir Šventosios darželių, laimėjęs šį šiltnamį? Dalyvavo ir kiti darželiai, bet jūs vieninteliai laimėjote. Man direktorė pakuždėjo, kad buvo keletas žmonių, kurie labai padėjo laimėti. Mes ieškojome rėmėjų, kad paremtų mūsų šį projektą. Ir suradome rėmėjus iš Rokiškio. Rėmėjai tikrai norėjo atvažiuoti, bet šįkart jie atvykti negalėjo, atvyks kitąmet pažiūrėti, kaip auga jūsų daržovės“, – kalbėjo B. Dromantienė.
Visus pasveikino ir Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. Beje, darželio direktorė atskleidė, kad būtent vedėja padovanojo jiems daržovių daigų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dalyvaujamasis biudžetas nėra kažkas naujo ar išskirtinio. Pirmieji jį pasaulyje prieš tris dešimtmečius pradėjo taikyti brazilai, kai Porto Alegrės miesto gyventojams buvo pasiūlyta patiems nuspręsti, kam ir kaip leisti biudžeto lėšas. Palangos kaimynai, Kretinga, jį jau išbandė pernai ir pakartos šiemet, o Klaipėdos rajonas tai pasiryžo...


Šiemet vyko ilgametes tradicijas turintis 52 – asis jaunųjų filologų konkursas, į kurį iš visos Lietuvos atkeliavo 194 mokinių darbai. Teigiama, kad šis konkursas tai ,,net septyni konkursai viename”. Mat dalyviai pagal savo darbų pobūdį skirtomi į septynias sekcijas: kalbos, literatūros kritikos, publicistikos, poezijos, prozos, vertimų iš anglų...


Bergeną iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis lėktuvas

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 30 | Rubrika: Miestas

Šiandien (spalio 30 d.) iš Palangos oro uosto pakilo pirmasis oro bendrovės „Norwegian“ lėktuvas, kuris simboliškai atidarė tiesioginę oro jungtį su Bergeno miestu (Norvegija).


Trečiadienį Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo minima jau tradicinė Pasaulinė košės diena, o taip pat įvykoir Kaune įsikūrusių Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) bei sostinėje veikiančios šalies Savivaldybių asociacijos sumanyto ir skirto Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui paminėti projekto „Auginu Lietuvai!“ atomazga. Šio...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


„Nelaukiau, kol tapsiu vyskupu emeritu, ir išleidau prisiminimų knygą. Paskui galiu nebeprisiminti, galiu netiksliai ką nors papasakoti“, – nusijuokia 75-erių metų jubiliejų atšventęs Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Jis popiežiui Pranciškui pradėjo ruošti atsistatydinimo dokumentus. Visus gyvenimo išbandymus ir...


Jonas Šliūpas – pirmasis Palangos miesto vadovas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 14 | Rubrika: Kultūra

Šiemet spalio 10-ąją jau septintą kartą Lietuvoje buvo minima savivaldos diena. Palangai šiemet ši diena – ypatinga. 2013-aisiais mūsų miestas švenčia 80 metų savivaldos jubiliejų: 1933 metais Palangai gavus miesto statusą, buvo išrinktas pirmasis kurorto meras – burmistras Jonas Šliūpas, su kurio gyvenimu ir veikla galima susipažinti J....


Jonas Šliūpas – pirmasis Palangos miesto vadovas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 10 10 | Rubrika: Kultūra

Šiemet spalio 10-ąją jau septintą kartą Lietuvoje buvo minima savivaldos diena. Palangai šiemet ši diena – ypatinga. 2013-aisiais mūsų miestas švenčia 80 metų savivaldos jubiliejų: 1933 metais Palangai gavus miesto statusą, buvo išrinktas pirmasis kurorto meras – burmistras Jonas Šliūpas, su kurio gyvenimu ir veikla galima susipažinti...


Į Palangą atgabentas pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 03 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atkeliavo pirmasis iš dviejų kurorte įrengti numatytų biokuro katilų, kurio galingumas – 5 megavatai. Jis bus įrengtas Klaipėdos plente.


Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius