Dovydas Petrošius, Prezidento Gitano Nausėdos aplinkos žmogus: Palangoje trūksta įvairesnių darbo vietų ir proveržio žaliosios energetikos srityje

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-28
Peržiūrėta
1344
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Buvęs emigrantas, asosiacijos Ex-emigrantai įkūrėjas ir prezidentas Dovydas Petrošius zuja tarp Vilniaus bei Palangos. Energingas jaunas vyras aktyviai patarinėjo Gitanui Nausėdai Prezidento rinkimų kampanijos metu, o ypač didelis Dovydo rūpestis – ekologija. „Palangoje trūksta proveržio žaliosios energetikos srityje,“ – sakė jis „Palangos tiltui.“

–Kaip jūsų gyvenimas Palangoje klostosi po beveik 10 metų emigracijoje Londone?
–Gimiau ir užaugau Palangoje, išvykęs į užsienį visada žinojau, jog vieną dieną grįšiu. Nors tenka daug laiko praleisti sostinėje, kol kas niekur iš čia kraustytis neketinu. Gyvenant Londone, tokios kelionės man buvo kone kasdienybė, todėl atstumų nesureikšminu.

–Ar sėkmingas jūsų statybų verslas? Ar dažniau vedate renginius?
–Statybos buvo socialinis projektas, galimybė sužinoti rinkos atmosferą, išsiaškinti ar įmanoma užsidirbti vykdant sąžiningą verslą. Mano statybų veikla truko, tiesa pasakius, apie porą mėnesių. Šiuo metu tuo nebeužsiimu. Renginių organizavimas – viena iš mano pagrindinių mano veiklų. Man tai – ne tik pajamų šaltinis, bet ir atokvėpis nuo kasdieninių, dažnai įtemptų veiklų, o jų pas mane tikrai netrūksta. Ddelę gyvenimo dalį atiduodu padėdamas grįžtantiems tautiečiams.

–Jūs aktyviai dalyvavote Prezidento Gitano Nausėdos rinkimų kampanijoje. Ar esate jo komandos narys dabar? Už ką esate atsakingas?

–Dalyvavau Gitano Nausėdos rinkiminėje kampanijoje, buvau Palangos savanorių kuratorius.

–Kokių patarimų esate davęs Prezidentui kaip buvęs emigrantas, Ex-emigrantų asociacijos prezidentas?
–Kadangi vadovauju Ex -emigrantų asociacijai, konsultavau emigrantų klausimais Gitaną Nausėdą, kandidatą į prezidentus. Visada esu atviras prireikus pagalbai ar patarimams.

–Jūs – aktyvus aplinkosaugininkas. Papasakokite apie savo iniciatyvas aplinkosaugos srityje šiais metais?
–Ekologija – globali problema, ji turėtų rūpėti kiekvienam iš mūsų. Palangoje tokios konkrečios iniciatyvos nemačiau, todėl kilo mintis sukurti vienijančią erdvę, kurioje palangiškiai galėtų dalintis mintimis ir problemomis dėl aplinkosaugos, kurias galėtume patys ir spręsti. Juolab, kad mes gyvename pajūryje, išskirtinio grožio gamtos apsuptyje. Privalome saugoti ir rūpintis savo aplinka. Tiesa, kol kas daug veiklos ta linkme nebuvo. Tik paminėsiu, kad apvalėme kopas nuo šiukšlių, paprašėme daugiabučių renovuotojų neteršti aplinkos atliekomis, džiaugiamės jog buvome išgirsti. Buvo ir dar keletas smulkių veiklų žmonių sąmoningumui ugdyti.

–Kokių pasiūlymo viešojo administravimo ir žaliosios energetikos srityse turite Palangai?
–Tam reikėtų atskiro straipsnio. Kaip sakoma, tobulėti visada yra kur. Pagrindinė problema Palangoje mano akimis – subrendusių medžių kirtimas, kurie veikia kaip oro kondicionieriai ir filtrai. Juk nauji jauni medeliai neduos naudos dar kitus 20-30 metų, todėl kirtimai turėtų būti vykdomi itin atsakingai. Žaliosios energetikos srityje kol kas nieko geriau kaip saulės energijos panaudojimas Palangoje negali būti. Mano akimis, daugiabučių stogai tam puikiai galėtų atliktų šią funkciją, vėjo jėgainės jūroje, pavyzdžiui, sukelia problemų paukščių migracijai.

–Dalyvavote rinkimuose į Savivaldybės Tarybą. Ar dalyvausite ir Seimo rinkimuose?
–Dėl savo aktyvaus dalyvavimo visuomeninėse veiklose, sulaukiu nemažai pasiūlymų dalyvauti Seimo rinkimuose. Atvirai pasakysiu: kol kas nesu apsisprendęs dėl to – iki rinkimų dar laiko daug. Seimo nario mandatas neturėtų būti tikslas geresnės darbo vietos siekimui, seimo narys turi atstovauti žmonėms ir dirbti jiems. Kai partijos pareikš garsiai, kas dalyvaus, tada ir galvosiu. Kol kas iš populiariausių partijų nematau nei vienos potencialios, kaip ir galimų kandidatų Palangoje.

–Ko, jūsų manymu, dar trūksta Palangoje? O kas džiugina?
–Palangoje vis dar trūksta įvairesnių darbo vietų pasiūlymų, proveržio žaliosios energetikos srityje. Na, stiebtis galima visada, reikia tik apsižvalgyti. Džiugina tai, kuo džiaugiasi kiekvienas palangiškis: galimybė kvėpuoti grynu oru, puiki gamta, plėtotis Palangai daug nereikia – gyvename gražiausiame Lietuvos mieste.

 

Jūsų komentaras:

Elena 2019-11-29 15:07 (IP: 84.15.188.101)
Jeigu Prezidentas sužinotų, kad D.Petrošius draugauja su buvusou Palangos reketininku E.Ž. , nepaglostytų.

Taip pat skaitykite

Antradienio rytą pateiktais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje beliko tik trys žaliosios COVID-19 savivaldybės. Prasčiausia epidemiologinė situaciją – Palangos miesto savivaldybėje. Rugpjūčio 3 dieną pateikti sergamumo duomenys.


Į Palangos sankryžas grąžintos penkios žaliosios rodyklės

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 06 | Rubrika: Miestas

Pastaraisiais metais Lietuvos keliuose buvo grąžinta daugiau kaip šimtas lentelių su žaliomis rodyklėmis, kurios leidžia sankryžose automobiliams sukti į dešinę degant raudonam šviesoforui. Palangoje sugrįžo penkios žaliosios rodyklės.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Buvęs emigrantas, asosiacijos Ex-emigrantai įkūrėjas ir prezidentas Dovydas Petrošius zuja tarp Vilniaus bei Palangos. Energingas jaunas vyras aktyviai patarinėjo Gitanui Nausėdai Prezidento rinkimų kampanijos metu, o ypač didelis Dovydo rūpestis – ekologija. „Palangoje trūksta proveržio žaliosios energetikos srityje,“ – sakė jis „Palangos tiltui.“


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos...


Nors Palanga galbūt labiausiai apdovanojimo tikėjosi kultūros srityje, bet Lietuvos savivaldybių asociacijos kasmet organizuojamos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose šiemet laimėta „Auksinė krivūlė“ švietimo srityje buvo malonus, bet garbingas netikėtumas. Jo Palanga sulaukė praėjusį penktadienį, minint Lietuvos vietos savivaldos 80-metį –...


„Didžiausias įspūdis – pačios Danijos Vyriausybės keliami uždaviniai ir tikslai. Įsivaizduokite – strateginiai planai dėliojami iki 2050-ųjų metų, o itin daug dėmesio juose skiriama atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Dabar gal skamba kaip utopija, tačiau planuojama iki to laiko visą Danijoje sunaudojamą energiją gauti iš vadinamųjų alternatyvinių...


Kaip galima pratęsti prezidento vizitą Palangoje? Yra vienas būdas: prašyti Dievo, kad sugestų jo lėktuvas. Būtent lėktuvo gedimas parai prailgino Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus viešnagę Palangoje.


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius