Draugiški reidai Palangoje: dviratininkams priminta apie saugumą

Palangos tiltas, 2017-07-31
Peržiūrėta
1651
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Draugiški reidai Palangoje: dviratininkams priminta apie saugumą

Poilsiautojai Palangoje ir visame Lietuvos pajūryje jau senokai mėgsta vasarą važinėtis dviračiais, tačiau ne visada tai daro atsakingai ir saugiai. Tęsdama liepos viduryje pradėtą akciją Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su „ERGO Insurance“ Lietuvoje ir „Velomaratonu“ Klaipėdoje, Palangoje ir Nidoje surengė tris draugiškus reidus. Akcijos metu buvo akcentuojamas dviratininkų saugus važiuojamosios kelio dalies kirtimas ir kelių eismo taisyklių (KET) laikymosi svarba.
Per tris dienas pajūryje pareigūnai sustabdė kelias dešimtis dviratininkų, kurie per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas važiavo nenulipę nuo savo dviračių. Nors tai yra KET pažeidimas, tačiau šįkart pažeidėjai atsipirko tik draugišku patarimu ir perspėjimu nenumoti ranka į kelių eismo taisykles bei saugaus važiavimo dviračiu reikalavimus. Pavyzdingai dviračius per perėjas persivarę dviratininkai sulaukė akcijos rengėjų padėkos ir paskatinimo toliau važinėti saugiai.
„Tikrai matome, kad dviratininkų sąmoningumas šalyje auga, o tą patvirtina ir situacija pajūrio miestuose, kur dviratininkų koncentracija vasarą yra tikrai didelė, tačiau incidentų mažėja. Per šias dienas tikrai matėme daug atsakingai važinėjančių dviratininkų, kurie ne tik stengiasi važiuoti dviračių takais, nulipti nuo savo transporto priemonės kirsdami kelią perėjose, tačiau ir dėvinčių šalmus, šviesą atspindinčias liemenes ar pasirūpinusius atšvaitais. Be abejo, kai kuriems netinkamiems įpročiams visiškai pasikeisti prireikia laiko, tačiau tokios akcijos kaip ši, tikiu, tikrai prisideda prie spartesnių teigiamų pokyčių“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.
Daugelis į reidus patekusių pajūrio dviratininkų buvo šiek tiek nustebinti pareigūnų dėmesio, tačiau pripažino, kad tikrai ne visuomet važinėja pavyzdingai, o kai kuriuos nusižengimus daro iš įpročio net nesusimąstydami.
„Visuomet, kai tik galiu, stengiuosi rinktis keliavimą dviračiu, o ypač pajūryje, kur važinėtis tikrai labai smagu. Atrodo, visada važinėji saugiai, laikaisi visų kelių eismo taisyklių, bet, žinoma, kartais vienas ar kitas nusižengimas pasitaiko. Kaip ir dabar – tarsi didelio eismo gatvėje ir nėra, ramu, galvoji, tiesiog greitai „prašoksi“ tą perėją. Žinoma, taip daryti nėra gerai, nes turbūt kiekvienas taip galvoja – nieko čia tokio. O nelaimės įvyksta. Manau, gerai, kad vykdomos tokios akcijos. Tikrai priverčia susimąstyti“, – sakė Palangoje poilsiaujantis į reidą patekęs kaunietis Paulius.
Anot policijos atstovų, važiuojamosios kelio dalies kirtimas dviračiu važiuojant per perėją yra viena dažnesnių situacijų, kuriose nukenčia dviratininkai. Dviratis į pėsčiųjų perėją įvažiuoja greičiau, nei juda pėstieji, o nenulipus nuo dviratės transporto priemonės gali būti sudėtinga įvertinti situaciją kelyje. Dėl to įvyksta susidūrimai su automobiliais. Kelių eismo taisyklėse pažymima, kad dviratininkams leidžiama važiuoti tik specialiai paženklintomis, jiems skirtomis perėjomis, kurios paprastai būna dviračių takuose.
Draugiški policijos reidai visoje Lietuvoje bus vykdomi iki pat dviračių sezono pabaigos, o itin didelis dėmesys dviratininkų saugumo kultūrai taip pat bus skiriamas rugpjūčio 20 d. sostinėje vyksiančio didžiausio šalyje dviratininkų renginio – „Velomaratono“ – metu.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiemet iki liepos mėnesio šalies keliuose ir miestų gatvėse fiksuota 119 dviratininkų susidūrimų su automobiliais. 5 iš šių susidūrimų pasibaigė dviratininkų mirtimis. Dar 147 dviračių vairuotojai ir 3 dviračių keleiviai buvo sužeisti. Per 2016 metus gyvybės šalies keliuose iš viso neteko 17 dviratininkų, 230 buvo sužeisti.

Lina JAKUČIONIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 28 d. (antradienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje Palangos policijos pareigūnai kviečia bendruomenę susitikti prie kavos/arbatos puodelio ir pasikalbėti


Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, šį mėnesį šalies keliuose vykdys šias respublikines prevencines priemones.


Palangoje prieglobstį ir saugumą pagaliau radusi ukrainietė Alina į Palangą atvyko iš karo nuniokoto Palangos miesto-partnerio Bučos. Jo kelionės nebuvo lengva.


Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, prižiūrėdami, kaip eismo dalyviai laikosi teisės aktuose nustatytos eismo tvarkos, kovo mėnesį šalies keliuose vykdys tokias tikslines policines prevencines priemones:


Reaguodami į Palangos miesto gyventojų bei svečių skundus, gegužės 8 d. nuo ankstaus ryto, t.y., po 7 val. Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnais vykdė patikrinamąją akciją Šventosios ir Palangos...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Poilsiautojai Palangoje ir visame Lietuvos pajūryje jau senokai mėgsta vasarą važinėtis dviračiais, tačiau ne visada tai daro atsakingai ir saugiai. Tęsdama liepos viduryje pradėtą akciją Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su „ERGO Insurance“ Lietuvoje ir „Velomaratonu“ Klaipėdoje, Palangoje ir Nidoje surengė tris draugiškus reidus. Akcijos metu buvo...


Palanga ir Briuselis – du labai skirtingi ir nepalyginami miestai. Nuvykęs į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę patyriau kultūrinį šoką. Kodėl? Kainos du kartus, o kai kur ir tris kartus didesnės nei Lietuvoje, viešieji tualetai vyrams – tiesiog atviri pisuarai gatvėse, žmonės su nepažįstamais žmonėmis atsisveikindami pasibučiuoja, o namo grįžti teko su......


Ar Palangos kurortas – draugiškas dviratininkams, o gal ne itin, nors Palanga skelbiasi esanti sveikatingumo ir poilsio sostine? Ar nusprendusiems atostogauti Palangoje patogu čia vežtis dviračius ir su kokiais sunkumais galite susidurti? Tai pabandė išsiaiškinti „Palangos tilto“ žurnalistės.   „Gal kambario su garažu?“ Vos...


Mero telefonas prieš vaikų saugumą

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Kokia pinigų suma Palangos savivaldybei yra per didelė? Pasirodo, apie 50 mln. litų biudžetą skaičiuojančio miesto savivaldybei pustrečio tūkstančio litų yra nepasiekiama suma. Tiek pinigų skubiai reikia Palangos pradinės mokyklos elektros instaliacijai atnaujinti ir įžeminimui įrengti. Dabar esanti sena instaliacija neatlaiko modernių mokyklos virtuvės įrengimų elektros poreikio. Neseniai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius