Dviračiu partrenkta palangiškė iš penkiolikmetės mamos reikalauja 25 tūkstančių eurų kompensacijos

"Palangos tilto" informacija, 2023-06-21
Peržiūrėta
1204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt nuotr.
lrytas.lt nuotr.

Penkiolikmetės palangiškės dviratininkės mama iki šiol negali miegoti ramiai – jos dukros dviračiu partrenkta nukentėjusioji reikalauja, kad ji jai sumokėtų 25 tūkstančių eurų kompensaciją. 

Įvykis įvyko pernai liepos pabaigoje prie „Maxima“ parduotuvė. Pagal Civilinį kodeksą už vaikų padarytą žalą atsako tėvai. 

„Palangos tilto“ žiniomis, dviratininkės mama kreipėsi teisinės pagalbos į Savivaldybės juristus, nors pastarieji „Palangos tiltui“ to nepatvirtino.

Anot „Palangos tilto“ šaltinio, advokatas šiuo metu negali būti skirtas, nes advokatas eina į konkrečią bylą, o šiuo atveju nukentėjusioji dar nesikreipė į teismą.

„Ir galbūt niekada ir nesikreips, nes laiko jau nemažai praėjo,“ – sakė redakcijos šaltinis vienoje privačioje advokatų kontoroje.

Į „Palangos tilto“ skambutį atsiliepusi merginos mama nenoriai kalbėjo apie įvykį, tačiau patvirtino, kad nukentėjusios advokatė jai prigrasino, kad jei ji nesumokės kompensacijos, bus paduota į teismą. 

Anot advokatės, jos klientei per įvykį įtrūko raiščiai ir ji negalėjo dėl to toliau dirbti, išėjo iš darbo.

„Mes su ta moterimi (nukentėjusiąja) nekonfliktuojame, jos advokatė ragina ją į teismą eiti, nors kol kas kvietimo į teismą negavau. Ta moteris nori, kad aš atlyginčiau visas jos dėl išėjimo iš darbo prarastas pajamas, o man visi juristai sako, kad aš to neprivalau. Anot jo, turiu atlyginti tik tos moters gydymo išlaidas. Be to, dabar ji jau yra darbinga,“ – dviratininkės mama sakė „Palangos tiltui.“

„Tačiau nervų jau daug sugadinta. Norėčiau su nukentusiąja taikai susitarti. Juk ji dėl raiščių įtrūkimų tik laikiną sveikatos sutrikimą turėjo,“ – sakė palangiškė.

Įvykį užfiksavo „Maxima“ kameros. Jų užfiksuotas vaizdas, ko gero, būtų itin svarbus teisme.

Šiemet Palangoje jau yra užregistruota įvykių, kai nuo dviratininkų ir paspirtukininkų nukentėjo pėstieji.

Policijos pareigūnai primena, kad važiuojant dviračiu ar elektriniu paspirtuku kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privalu duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus. Atkreipiamas dėmesys, kad šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis – transporto priemonę privalu persivesti.

Pareigūnai pastebi, kad vieni iš dažniausiai fiksuojamų pažeidimų yra, kad elektriniais paspirtukais važiuoja keli asmenys ar yra vežami vaikai, nors tai daryti yra draudžiama.

Draudžiama važiuoti dviračiu ar elektriniu paspirtuku ir padauginus alkoholio – leidžiama alkoholio riba yra 0,4 prom. – kaip ir automobilių vairuotojams. 

Primenama, kad transporto priemonės, kurių variklio galia iki 1 kW ir maksimalus važiavimo greitis 25 km/val., priskiriamos motoriniams dviračiams, o jas vairuojantiems asmenims privalu laikytis visų dviratininkams skirtų Kelių eismo taisyklių. Važiuoti važiuojamąja dalimi tokiais elektriniais paspirtukais galima tik sulaukus 14 metų, turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – nuo 12 metų.

Galingesni elektriniai paspirtukai priskiriami mopedams. Jiems reikalingas civilinės atsakomybės draudimas, galiojanti techninė apžiūra ir transporto priemonės registracijos liudijimas. Vairuoti juos galima sulaukus 15 metų, būtina „AM“ kategorija, nebent asmuo jau yra įgijęs aukštesnės kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į LRT.lt kreipėsi sukrėsta palangiškė, kurios mama, keliaudama iš darbo namo vėlų rugpjūčio 14 dienos vakarą, žuvo nukritusi nuo „Rimi“ nuomojamų pagalbinių patalpų laiptų Palangoje.


Penkiolikmetės palangiškės dviratininkės mama iki šiol negali miegoti ramiai – jos dukros dviračiu partrenkta nukentėjusioji reikalauja, kad ji jai sumokėtų 25 tūkstančių eurų kompensaciją.  Įvykis įvyko pernai liepos pabaigoje prie „Maxima“ parduotuvė. Pagal Civilinį kodeksą už vaikų padarytą žalą atsako tėvai.  „Palangos tilto“ žiniomis, dviratininkės mama kreipėsi teisinės...


Šį sezoną Palangos reprezentaciniam krepšinio klubui „Kuršiai“ musę kandus – palangiškiai tarp 14 7bet-NKL klubų liko treti nuo galo, ištikimiausi sirgaliai širsta. „Komanda turi tokią nuostabią areną, už kurios nuomą nereikia mokėti nė cento. Kasmet iš Savivaldybės gauna 100 tūkstančių eurų paramos – net gerokai didesnės savivaldybės negali sau leisti. O rezultatai – liūdni,“ – sielojasi...


Gavusi melagingą žinutę iš banko ir pateikusi duomenis, moteris neteko 2500 eurų, praneša Klaipėdos Vyriausiasis policijos komisariatas.


Lietuvos paštas pranešė, kad viešojo aukciono būdu sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje. Vytauto g. 53 įsikūrusios patalpos parduotos už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų. Gautas lėšas bendrovė investuos į strateginius projektus: veiklos modernizaciją, pašto skyrių atnaujinimą ir darbo sąlygų gerinimą. 


Vyriausybė šiandien, trečiadienį, balandžio 7 d., priėmė ne tik Palangai, bet ir visam Vakarų Lietuvos regionui labai svarbų sprendimą – Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai apsispręsta skirti 10 milijonų 250 tūkstančių eurų. „Taip uždegta žalia šviesa oro uosto infrastruktūros atnaujinimui. Tikrai labai gera žinia Vakarų Lietuvai ir Palangai....


Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Plungės apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvusi sodininkų bendrijos valdybos pirmininkė privalės atlyginti keliolika tūkstančių eurų sodininkų bendrijai padarytą žalą. Civilinę bylą pirmąja instancija nagrinėjo šešiolikos metų teisėjo darbo patirtį turintis Plungės apylinkės teismo Plungės...


Ir gudri lapė uodegą sušlampa, sako lietuvių liaudies patarlė, tačiau palangiškė Gražina Vaišienė, pakliuvusi į sukčių žabangas, dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. Tačiau žinoma kurorto visuomenininkė teisina save: „Viskas atrodė labai tikra.“ Ji sutiko viešai pasidalinti savo skaudžia istorija ir tiki...


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


Moters ir jos vaikų nuo smurtaujančio vyro neapsaugojusi Lietuvos valstybė nukentėjusiajai turės sumokėti 6 tūkst. eurų kompensaciją ir teisines išlaidas, Europos žmogaus teisių teismo nutarimu įvertintas 4 tūkst. eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius