Dviratininkams – džiugios žinios iš pajūrio: Kretingą su Palanga sujungs dviračių takas

Palangos tiltas, 2023-09-07
Peržiūrėta
856
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dviratininkams – džiugios žinios iš pajūrio: Kretingą su Palanga sujungs dviračių takas

Kitą vasarą dviratininkams ir pėstiesiems pajūryje atsivers dar viena nauja trasa. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią planuojama nutiesti 4,7 km ilgio taką nuo Kretingos iki Vydmantų gyvenvietės, t. y. pusiaukelės tarp Kretingos ir Palangos. Naujasis takas įsilies į Vydmantuose jau esančią trasą, vedančią į didžiausią šalies kurortą.

Sutarties trukmė yra 12 mėnesių, tačiau fizinius tako tiesimo darbus baigti ketinama jau įsibėgėjus vasaros sezonui.

Naujasis pėsčiųjų ir dviračių takas nusidrieks greta valstybinės reikšmės magistralinio kelio A11 Šiauliai–Palanga, ruože nuo 137 iki 141,7 km. Statybos darbus ties Kretinga planuojama prasidėti jau šį rudenį. Bendras būsimo tako nuo Kretingos ir pat Palangos miesto centro ilgis sieks beveik 10 km.

„Džiaugiuosi, kad  galėsime atliepti pajūrio regiono lūkestį ir jau greitai užtikrinsime šią trūkstamą dviračių ir pėsčiųjų tako jungtį tarp Kretingos ir Palangos. Ji įgalins keliones tarp šių dviejų miestų, kurios aktualios ne tik abiejų miestų gyventojams, bet ir turistams bei visiems į pajūrį per Kretingą atvykstantiems traukiniais“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pasak M. Skuodžio, naujasis dviračių takas ne tik užtikrins bevariklio transporto eismą tarp Palangos ir Kretingos, bet ir eismo dalyvių saugumą, kadangi šiuo metu pėsčiųjų ir dviračių eismas ruože tarp Kretingos ir Vydmantų įmanomas tik važiuojamąja kelio dalimi.

Takas Kretinga–Vydmantai bus 4,7 km ilgio ir 2,5 m ilgio pločio, jame numatoma įrengti kelias vietas patogiam sustojimui keliaujant. Šio dviračių ir pėsčiųjų tako įrengimo sutarties vertė – 3,6 mln. Eur.

Primename, kad 2022 m. Susisiekimo ministerija pirmąjį kartą šalies istorijoje suinventorizavo esamą dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūrą, visuomenei pristatė jos žemėlapį, o svarbiausias jungtis prioretizavo kartu su LADK ir šalies savivaldybėmis. Vienas iš šių objektų – ilgai vietos gyventojų lauktas takas Kretinga–Vydmantai.

Kasmet šalia valstybinės reikšmės kelių Lietuvoje planuojama nutiesti po 42 km pėsčiųjų ir dviračių takų. Dar šiemet rekonstrukcijos darbai toliau tęsis ir  Kuršių nerijoje – nutiesus dviračių taką nuo Smiltynės iki Juodkrantės, toliau bus tvarkoma tako atšaka iki Pervalkos. Probleminę 22 km ilgio atkarpą taip pat planuojama sutvarkyti iki 2024 m. vasaros.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujas dviračių takas Palanga-Kretinga pakvies jau šį rudenį

"Palangos tilto" informacija, 2024 06 28 | Rubrika: Miestas

Dar 2011 metais Palangoje vykusiame išvykstamajame Vyriausybės pasitarime, kuriam vadovavo Premjeras Andrius Kubilius, taip pat dalyvavo tuometinis Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, buvo priimtas sprendimas nutiesti dviračių taką Palanga - Kretinga. Praėjo 13 metų, ir idėja virsta realybe. „Dėkojame  Ingridos Šimonytės  Vyriausybei ir susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui...


Kitą vasarą dviratininkams ir pėstiesiems pajūryje atsivers dar viena nauja trasa. 


Kasmetinį krantų pokyčių monitoringą atlikę specialistai konstatavo liūdną faktą: per metus nemaža dalis Palangos paplūdimių susiaurėjo trečdaliu, o kai kur – net per pusę.


Siekiant sujungti Palangą su Šventąja alternatyviu keliu, ketvirtadienį, lapkričio  11 d., Taryba apsisprendė dėl susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano rengimo. 


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Paraplegikams atidarytas patogus takas į pajūrį

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sveikata

Kai šią savaitę daugelis mūsų stebėjosi, kodėl lietuviai turi mažai empatijos, gailesčio – Biržų ir Žiežmarių gyventojai nenori matyti socialinės paskirties objektų savo kaimynystėje, Palanga visiems šalies paraplegikams (žmonėms su mobilumo problemomis dėl nefunkcionalių kojų – aut.) padarė gražią dovaną – antradienį Monciškėse, kur tradiciškai...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Ar Palangos kurortas – draugiškas dviratininkams, o gal ne itin, nors Palanga skelbiasi esanti sveikatingumo ir poilsio sostine? Ar nusprendusiems atostogauti Palangoje patogu čia vežtis dviračius ir su kokiais sunkumais galite susidurti? Tai pabandė išsiaiškinti „Palangos tilto“ žurnalistės.   „Gal kambario su garažu?“ Vos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius