Ėmęs busti pavasaris jau neša gausesnį pelną?

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-03-27
Peržiūrėta
1898
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ėmęs busti pavasaris jau neša gausesnį pelną?

Kovo mėnesį prasidėjo kalendorinis pavasaris, tačiau ar pavasario saulutė traukia svečius į Palangą? O gal Palangoje – vis dar „gili“ žiema? Geriausiai tai sužinoma iš Palangos kavinių, restoranų ar barų vadovų, kurie jaučia arba vis dar nejaučia pavasario pelningumo.

 

Jau gausiau žmonių

Restorano „Molinis ąsotis“ vadovas Klaidas Pakutinskas sakė, jog po truputį jau jaučiasi žmonių pagausėjimas Palangoje, tačiau dar viskas priklauso nuo oro. „Jeigu Palangoje šviečia saulė, tuomet automatiškai ir pačioje J. Basanavičiaus gatvėje atsiranda daugiau vaikštinėjančių žmonių, kurie užsuka ir kur nors pasisėdėti, tačiau daugiausia klientų vis dėlto yra tik savaitgaliais. Paprastomis darbo dienomis dar nesijaučia pavasario“,- kalbėjo K. Pakutinskas.

Kadangi Lietuvoje vis brangsta maisto produktai, pasiteiravome, ar kainos restorane išliks stabilios. „Dabar neplanuojame apie kainų pakėlimą, tačiau jei ir toliau maisto produktai brangs mes ir, manau, kitų kavinių savininkai nebeturės kito pasirinkimo kaip tik didinti kainas. Tačiau, manyčiau, kad jei kainos kiltų, tai nebent tik vasaros sezono metu, tikrai ne pavasarį“,- svarstė apie kainas K. Pakutinskas.

 

Natūralumas vilioja

Restorano „Jūros akis“ savininkė Lilija Serapinienė sakė, kad jau du savaitgalius iš eilės žmonių restorane susilaukė ne mažai. „Jau porą savaitgalių galime džiaugtis žmonių lankomumu restorane. Tai pasijautė ir iš finansinė pusės, pelnas jau tikrai pagerėjo, nebėra tokio sąstingio kaip žiemos metu“,- pasakojo L. Serapinienė.

Ji minėjo, kad pavasaris jaučiasi ir iš to, jog žmonės renkasi natūralias, šviežiai išspaustas sultis. „Pavasarį žmonėms trūksta vitaminų, todėl labai daug klientų renkasi šviežiai spaustas sultis. Man labai džiugu, kad žmonės pradeda vertinti natūralumą ir vertina savo bei vaikų sveikatą“,- kalbėjo L. Serapinienė.

Restorano „Jūros akis“ vadovė sakė, kad valgiaraščio kainos tikrai nesikeis nei pavasarį, nei vasaros metu. „Mes netgi žadame šiek tiek pokyčių valgiaraštyje. Vasaros metu žmonėms, apsilankiusiems restorane siūlysime naują valgiaraštį, kuris bus pigesnis. Žmonės galės rinktis kieme ant grilio keptą maistą. Bus įvairūs dienos patiekalai“,- kalbėjo apie valgiaraščio pokyčius vasaros metu L. Serapinienė.

 

Neapšviestiems saulės barams sunkiau

„Baro 21“ vadovas Audronius Macius sakė, kad barų lankomumas priklauso ir nuo to, kurioje pusėje yra baras. „Mano baras yra šiaurinėje pusėje ir čia pavasarį šviečia mažai saulės, todėl baras yra mažiau lankomesnis nei tų, kas turi barus pietinėse pusėse“,- aiškino A. Macius.

Jis pastebėjo, kad baruose, esančiuose pietinėje pusėje, žmonės jau sėdi kieme, kuomet šviečia saulė. „Manau, kad į mano barą pavasaris ir pelningumas ateis šiek tiek vėliau, nes dabar, šviečiant saulei, žmonėms smagu pasėdėti saulutėje, atsigerti karštos arbatos, o šiaurinėje pusėje jiems dar nelabai jauku. Žmonės pavasarį yra pasiilgę gryno oro ir saulės, todėl pas mus dar lyg žiemos metas“,- pasakojo A. Macius.

„Baro 21“ šeimininkas pasiūlė apsilankyti bare ir pasėdėti keletą valandų. „Jei darbo dienomis per dvi valandas užeis nors vienas klientas – tai jau bus didelė šventė. Nes darbo dienomis Palangos gatvės ir barai dar „apmirę“, šiek tiek atsigaunama savaitgaliais“,- kalbėjo A. Macius.

Apie valgiaraščio kainų kitimą A. Macius dabar dar nesvarsto. „Žinoma, jaučiasi, kad maistas brangsta, tačiau valgiaraščio kainų dar nekeisime. Žiūrėsime, kaip bus ateityje. Tačiau dabar, kai pabrango bulvės, jau cepelinų kainas lyg norėtųsi didinti, nes beveik nebėra pelno“,- komentavo vyras.

 

Klientai renkasi J.Basanavičiaus gatvę

Bare „Volungė“, esančiame Virbališkės take vis dar „gili“ žiema. „Mes esame ne J. Basanavičiaus gatvėje, todėl pavasario pas mus dar nesijaučia. Svečiai nežino mūsų baro, jie mėgsta pavaikštinėti J. Basanavičiaus gatvėje, todėl mūsiškis būna aplenktas. Tad pas mus dar iki pelningojo pavasario tolokai“,- kalbėjo „Volungės“ savininkas Vytautas Staponas.

Baras sekmadieniais nedirba, tačiau savininkas nemano, kad dirbant būtų žmonių. „Sekmadieniais nedirbame, nes išvis neapsilanko žmonių. Mūsų lankytojai daugiausiai nebent patys palangiškiai, tačiau atvykėliai apsilanko tik J. Basanavičiaus gatvėje esančiuose baruose, todėl, manau, pas juos pavasaris ateina anksčiau nei kitose gatvėse esantiems barams“,- kalbėjo V. Staponas.

Taigi, Palangoje vieniems jau atėjo pelningasis pavasaris ir Palangos svečiai „pabudo iš žiemos miego“, tačiau barams, esantiems toliau nuo J. Basanavičiaus gatvės vis dar „gili“ ir nepelninga žiema.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Dar niekada nebuvau apsiašarojusi, imdama interviu. Ir niekada neteko susivaldyti, norint apkabinti pašnekovą. Jeigu tai būtų buvusi moteris, būčiau ir nesusivaldžiusi…Gintaras Dirkstys, Charkove (antras pagal dydį Ukrainos miestas) pragyvenęs 29-erius metus, žmonos gimtinę su šeima paliko pirmą pavasario dieną. Kovo 1-ąją jau buvo Lietuvoje, o degalinėje nusipirkęs sau ir žmonai kavos, sūnui...


Švęsdami kartu su palangiškiais Palangos grąžinimo Lietuvai 100-tį, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ surengė vaikų kūrybinę parodą „100-sis pavasaris Palangoje“. PT skelbia vaikų piešinius.  


Bundančio pavasario proga, technologijų lyderė „Tele2“ siūlo atsinaujinti ir skelbia įspūdingas nuolaidas išmaniesiems telefonams. Ypač viliojantys pasiūlymai klientų laukia visuose operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Palangiškius ir miesto svečius kviečiame nuo balandžio 3 d. į papildomai organizuojamus haloterapijos seansus. Haloterapija (druskų gydykla) pagerina kvėpavimo sistemos ligomis sergančiųjų būklę, stiprina imunitetą, puikiai tinka peršalimo ligų profilaktikai. Ši procedūra ne tik sumažina kvėpavimo takų problemas, bet ir gydo sinusitą, nosiaryklės uždegimus.


Palangos miesto savivaldybės administracijos sprendimu, nuo gruodžio 1-osios šešiose kurorto gatvėse turėjo būti įvestas vienos krypties eismas. Tačiau „Palangos tilto“ žurnalistai pirmąją žiemos dieną vaikštinėdami po miestą neaptiko nei vieno eismo ribojimą žyminčio ženklo. „Ženklus pastatysime tuomet, kai savivaldybė skirs tam lėšų ir miestą...


„Palangos tiltas“ tęsia rašinių ciklą apie miesto verslininkų vasaros sezoną. Kalbinti restoranų bei kavinių savininkai džiaugėsi klientais, kurie negailėjo pinigų prabangiems patiekalams bei gėrimams. Daugiausiai restoranuose pietavo bei vakarieniavo poilsiautojai iš Rusijos.


Kovo mėnesį prasidėjo kalendorinis pavasaris, tačiau ar pavasario saulutė traukia svečius į Palangą? O gal Palangoje – vis dar „gili“ žiema? Geriausiai tai sužinoma iš Palangos kavinių, restoranų ar barų vadovų, kurie jaučia arba vis dar nejaučia pavasario pelningumo.


Sodininko namelyje sutinkamas pavasaris

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusio trečiadienio saulėtą popietę į Botanikos parko Sodininko namelį susirinko palangiškiai, troškę visapusiškai pajusti atėjusį pavasarį. Būtent šią progą panorę paminėti Botanikos parko darbuotojai surengė parodą, kurioje buvo gausu įvairiausiom spalvom padabintų kūrinių, tinkančių papuošti namus arba miela dovanėle nudžiuginti draugus.


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius