Geriausias laikas įsirengti saulės elektrinę – dabar

***, 2022-03-02
Peržiūrėta
1971
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Geriausias laikas įsirengti saulės elektrinę – dabar

Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 

Specialistai jau dabar skaičiuoja, kad taip brangstant elektrai, saulės elektrinė atsiperka vis greičiau ir greičiau. Juolab, kad dar įmanoma gauti ir finansavimą iš valstybės – kompensaciją už saulės elektrinės įsirengimą iki 40 proc. 

„Naudingiausias laikas įsirengti saulės elektrinę yra dabar. Jau pavasarį ji galės jums gaminti energiją ir ją kaupti būsimai žiemai“, - sako saulės elektrines montuojančios bendrovės „Ekoenergas“ projektų vadovas Vytautas Vaičiulis.

Auga saulės elektrinių poreikis

UAB „Ekoenergas“ daugiausia veikia šiaurinėje Lietuvoje dalyje: Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje. Per pastaruosius kelerius metus jau sumontavo daugiau kaip 700 saulės elektrinių įvairiuose Lietuvos miestuose: Šiauliuose, Panevėžyje, Tauragėje, Klaipėdoje, Telšiuose, Akmenėje, Radviliškyje, Pakruojyje, Vilniuje ir kitur.

„Matome išaugusią paklausą, didiname darbuotojų skaičių: jau darbų apimtys tokios, kad nebepakanka septynių komandų, buriame daugiau: 5 dirba Šiauliuose, trečią kuriame Klaipėdoje, Padalinį esame įsteigę ir Panevėžyje“, – sako V.Vaičiulis.

Saulės elektrinės statomos tiek privatiems klientams, tiek įmonėms. Nuo 2021 metų rudens „žalią“ elektrą jau gamina saulės elektrinė, įrengta ant Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso stogo. Prognozuojama, kad šis sprendimas padės gydymo įstaigai kasmet sutaupyti apie 10–11 tūkstančių eurų, skiriamų mokesčiams už elektrą. Saulės elektrinė jau sumontuota ir ant Kauno miesto savivaldybės stogo. 

Tvarumo idėjoms pritaria vis daugiau įstaigų: saulės elektrinės bus montuojamos kelioms Panevėžio mokykloms, Jūrų muziejaus delfinariumui.

Saulę linkusios „įdarbinti“ gamybos įmonės, patalpų nuomotojai, džiovyklos, šaldytais maisto produktais prekiaujančios kompanijos. Tie, kurie sunaudoja daug elektros ir kuriems itin svarbu užsitikrinti elektros tiekimą už geriausią kainą. Tokiu atveju nuosava elektrinė yra puikus sprendimas.

Štai neseniai „Ekoenergas“ pastatė elektrinę ant vienos įmonės, dirbančios su mediena, stogo, kuris yra futbolo aikštelės dydžio. Per 20 dienų „Ekoenergas“ sumontavo 674 vienetų saulės modulių elektrinę.

Galima gauti valstybės paramą – iki 3 230 eurų

Kaip ir pernai, taip ir šįmet fiziniams asmenims suteikta galimybė kreiptis dėl finansavimo saulės elektrinėms įsirengti ar jas įsigyti bei tapti gaminančiu vartotoju. Kaip pranešė Energetikos ministerija, dėl kilusio didžiulio ažiotažo šiemet jau papildomai paskirta dar 35 milijonai eurų. 

Gyventojai kviečiami teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).

Skaičiuojama, kad, priklausomai nuo suvartojamos elektros, gaminančių vartotojų sąskaitos už elektrą bent trečdaliu mažesnės.

Kaip ir praėjusiais metais, finansinis skatinimas  siekia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios – tiek esančios ant stogo, tiek nutolusios saulės elektrinės iš saulės parkų. Finansavimas skiriamas už iki 10 kW galios bet kurio tipo saulės elektrinę. Tai reiškia, kad maksimali suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, siekia 3 230 eurų.

Finansavimu taip pat gali pasinaudoti ir tie gyventojai, kurie jau turi įsirengę saulės elektrines, tačiau nori padidinti jų galią. Už kiekvieną įrengtą papildomą kW jie gali gauti 243 eurus. Tokiu atveju ES lėšos taip pat bus skiriamos iki 10 kW suminei galiai pasiekti. Tokiu finansiniu mechanizmu  galės pasinaudoti visi butų, gyvenamųjų arba sodo namų savininkai, atitinkantys priemonių finansavimo sąlygose numatytus reikalavimus.

Vidutiniškai skaičiuojama, kad saulės elektrinė atsiperka per penkerius metus ir ateityje tik taupo pinigus. Saulės elektrinė – ilgaamžė investicija: ji sugeba vieną namų ūkį elektra aprūpinti apie 30–35 metus.

„Ekoenergas“ dirba su vokiečių gamintoju „Bauer Energiekonzepte GmbH“, kuris savo stiklo moduliams „Bauer“ suteikia 30 metų garantiją. 

„Šie moduliai ir po trijų dešimtmečių gamins apie 87 proc. elektros energijos, kai kai kurių kitų efektyvumas nukrenta daugiau. Džiaugiamės, kad esame šios vokiečių kompanijos atstovai Lietuvoje. Svarbus įvertinimas - „BAUER Energiekonzepte“ 2020 metais pateko į „Financial Times FT1000“ sąrašą: čia yra bendrovės, kurių pardavimai augo sparčiausiai Europoje. Todėl esame įsitikinę, kad vokišką kokybę už praktišką kainą įvertins ir Lietuvos vartotojai“, – tikino „Ekoenergo“ projektų vadovas V.Vaičiulis. 

 

Daugiau informacijos: https://ekoenergas.lt/

Saulius Sutkus, pardavimų vadovas, mob.: +370664 22466 arba [email protected]

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nestabili elektros kaina rinkoje daugelį gyventojų ir verslo įmonių privertė ieškoti sprendimų – įsirengti saulės elektrinę ir užsitikrinti pigią elektros energiją.


Nuo rugsėjo 11 dienos keičiasi Palangoje esančios „Lidl“ parduotuvės darbo laikas. 


Saulės elektrinių turėtojai ar galvojantys jas įsirengti svarsto, kaip jų namų ūkį paveiks naujiena – nuo 2023 metų brangsta energijos pasaugojimas. Tačiau bendrovės „Ekoenergas” projektų vadovas Vytautas Vaičiulis ramina: saulės elektrinės įrengimas vis tiek atsiperka, o jos naudą galima nesunkiai paskaičiuoti.


Vasarą mėgstame plačiai atverti langus, kad galėtume mėgautis saulės šviesa ir grynu oru. Tačiau dėl to mes susiduriame su daugybe erzinančių vabzdžių. Uodai, vapsvos ar musės gali sukelti didelį nepatogumą.


Ant Klaipėdos apskrities VPK pastato Kauno g., Klaipėdoje, sumontuota saulės elektrinė, kurios pagaminta elektra leis sumažinti išlaidas elektros energijai ir turėti alternatyvų elektros energijos šaltinį.


Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir saulės parkų įrengimui. Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, norintys įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, iš viso pateikė 19 904 paraiškas. Tai, pasak Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio, rodo saulės energetikos bumą ir ragina suskubti laiku...


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Nuo gegužės 1 dienos keičiasi „Lidl“ parduotuvės Palangoje darbo laikas. Atsižvelgiant į pirkėjų pageidavimus ir jų apsipirkimo patogumą, ši „Lidl“ parduotuvė darbą pradės anksčiau ir dirbs iki 24 val. Iki šiol, adresu Klaipėdos pl. 59, Palangoje esanti „Lidl“ parduotuvė dirbo nuo 8 iki 22 val., o prasidedant vasaros sezonui darbo laikas...


„Mano darželis – geriausias“  1

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 04 20 | Rubrika: Miestas

Vaikų darželis – antrieji vaikų namai, kuriuose mažylis praleidžia didžiąją dalį dienos. O auklėtojos – antrosios mamos. Todėl neretai tėvams darželio paieška sukelia nemanką galvos skausmą, juk savo atžalą norisi patikėti tik į pačias geriausias rankas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius