Geriausio šalies TIC-o vadovė mūsų valdžiai – per prasta

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-12-19
Peržiūrėta
1731
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę Palangos turizmo informacijos centras sulaukė aukšto įvertinimo.

Lietuvos Valstybinio turizmo departamento organizuotame konkurse “Sėkmingiausias 2010 metų turizmo projektas”, iš turizmo verslo asociacijų ir visuomeninių organizacijų deleguotų atstovų sudaryta kompetentinga komisija Palangos TIC-ą pripažino kaip šiemet sėkmingiausiai dirbusį turizmo informacijos centrą Lietuvoje.

 

Galima tik pasidžiaugti produktyviu mūsų kurorto turizmo informacijos centro ilgametės vadovės Alos Valužienės darbu. Vis didėjantis užsieniečių susidomėjimas Palangos kurortu yra neabejotinas jos nuopelnas.

Užsienyje įkurtos šešios Palangos TIC-o atstovybės, šiemet mūsų kurorto pristatymas aštuoniose tarptautinėse turizmo parodose ir trijose Rusijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje vykusiose verslo misijose populiarino Palangą.

Efektyvus TIC-o sprendimas Palangoje organizuoti pažintinius turus užsienio kelionių organizatoriams ir žurnalistams. Šiemet su mūsų kurortu ir miesto viešbučiais susipažino Norvegijos, Lenkijos, Maskvos žurnalistai, kelionių organizatoriai iš Rusijos.

Geri jų atsiliepimai užsienio spaudoje ir tarp keliauti susiruošusių turistų neabejotinai dar labiau padidins poilsiautojų skaičių kitais metais.

Tačiau, kaip nebūtų keista, sėkmingiausiai Lietuvoje dirbanti TIC-o vadovė neįtiko mūsų miesto valdžiai. Vicemeras R. Garolis yra paruošęs Palangos turizmo informacijos centro pertvarkymo projektą, kuriuo viešąją įstaigą ruošiamasi pertvarkyti į biudžetinę įstaigą.

Kodėl geriausiai dirbantį turizmo informacijos centrą reikia reorganizuoti, matyt težino vienas R.Garolis. Atmetus visus vicemero išvedžiojimus dėl tariamos tokio sprendimo naudos, tektų pripažinti, kad taip slapčia yra ketinama A.Valužienę atleisti ir į jos vietą paskirti savą žmogų.

Numatomos biudžetinės įstaigos vadovas būtų renkamas konkurso būdu, o kaip savivaldybėje organizuojami konkursai, kuriuose nugalėtojai numatomi iš anksto, puikiausiai įrodė Sporto centro direktoriaus pavaduotojo konkursas, kurį laimėjo Liberalų ir centro partijos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė.

Turizmo informacijos centro pertvarkymą numatantis sprendimo projektas buvo apsvarstytas miesto tarybos komitetuose ir rugsėjo pabaigoje pateiktas Tarybos posėdžiui. Matyt, pabūgusi galimos visuomenės priešiškos reakcijos, valdančioji dauguma šį klausimą iš darbotvarkės išbraukė.

Tačiau R.Garolio parengtas sprendimo projektas niekur nedingo ir bet kada gali būti ištrauktas iš stalčiaus. Juk iki liberalcentristų kadencijos pabaigos beliko vos trys tarybos posėdžiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasaulinė turizmo diena – puiki proga kiek atsikvėpti nuo įtemptų darbų bei įvertinti pasiektus rezultatus. O pasidžiaugti išties turime kuo – jūsų dėka Palangos kurorto vardas kasmet vis garsiau skamba už šalies ribų, o Lietuvos bei užsienio svečiai vis dažniau renkasi Palangą savo kokybiškam ir turiningam poilsiui. Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Geriausio šalies TIC-o vadovė mūsų valdžiai – per prasta

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos turizmo informacijos centras sulaukė aukšto įvertinimo. Lietuvos Valstybinio turizmo departamento organizuotame konkurse “Sėkmingiausias 2010 metų turizmo projektas”, iš turizmo verslo asociacijų ir visuomeninių organizacijų deleguotų atstovų sudaryta kompetentinga komisija Palangos TIC-ą pripažino kaip šiemet sėkmingiausiai dirbusį turizmo informacijos centrą...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius