Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną

„Palangos tilto“ informacija, 2013-05-13
Peržiūrėta
2072
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną

Šeštadienį Palangoje praūžęs gintaro lietus atnešė ir naują šalies čempioną – pirmą kartą surengtame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate nugalėtojo laurai atiteko palangiškiui Romui Miliauskui.
Jau penktą kartą Palangoje surengtas Gintarins savaitgalis, kurio vienas iš renginių – Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas, į kurortą priviliojo nemažą būrį svečių. Tarp jų – nemaža dalis atvykusiųjų iš užsienio.
Oras šventei buvo itin palankus – nors pajūryje prognozuotas lietus, gintarinį šeštadienį Palangoje žeme ridinėjosi saulė.
Šventinė nuotaika Palangoje buvo juntama jau nuo vidurdienio – J. Basanavičiaus gatvėje buvo demonstruojami išskirtiniai gintarai bei rekordinio Baltijos šalyse ilgio gintariniai karoliai. Norintieji galėjo stebėti gintaro apdirbimo procesą – jį meistrai demonstravo tiesiog J. Basanavičiaus gatvėje.
Netrukus žirgu kinkyta karieta į J. Basanavičiaus gatvę atvyko pats jūrų dievas Neptūnas bei susirinkusiųjų džiaugsmui rieškutėmis ėmė žarstyti gintarą, visus kviesdamas patraukti į pajūrį, kur žadėjo išbarstyti dar daugiau vadinamojo Lietuvos aukso – iš viso 75 kilogramus.
Po valandos linksmybės persikėlė prie jūros tilto, kur surengtas pirmasis Lietuvoje gintaro rinkimo čempionatas. Jį Palangos kultūros centrui surengti padėjo VšĮ „Gintaro akademija“. Dalyvauti šiose varžybose buvo pakviesta vienuolika norinčiųjų, tarp kurių buvo ir svečių iš Maskvos.
Vos paskelbus startą, čempionato dalyviai bėgte pasileido prie jiems burtų keliu skirtos gintarų rinkimo vietos. Kievienam dalyviui skirtame paplūdimio plote buvo paberta po 100 gramų gintaro, sumaišyto su jūros dumbliais, pagaliukais bei šapeliais, išskalaujamais jūros bangų. Kievieno dalyvio tikslas buvo per nustatytą laiką surinkti kuo daugiau gintaro.
Vos penkių minučių pakako, kad būtų nustatytas geriausias šalyje gintaro rinkėjas. Juo tapo palangiškis Romas Miliauskas, surinkęs 83,3 gramus gintaro. Vicečempionės laurai atiteko viešniai iš Maskvos Svetlanai Musatovai, per nustatytą laiką sugebėjusiai atrasti 67,9 gramus vadinamojo mūsų šalies aukso. Trečioji vieta skirta 63,3 gramus surinkusiam Dovydui Viršilai iš Telšių.
Paskelbus nugalėtojus, Neptūnas patraukė į pajūrį, kur jo laukė nemaža minia įvairaus amžiaus palangiškių ir kurorto svečių. Netrukus virš jų galvų pabiro gintarai. „Gintaro lietus Lietuvoje lyja tik kartą per metus ir tik Palangoje“, – šypsojosi Neptūnas.
Pasistengti rinkėjams buvo verta, nes mikliausiųjų taip pat laukė prizai. Pirmoji vieta atiteko 3 kilogramus gintaro surinkusiam Sigitui iš Klaipėdos, antras liko 1,9 kilogramo gintaro surinkęs ką tik Lietuvos gintaro rinkimo čempionu tapęs palangiškis Romas Miliauskas, trečiasis – 8 metų telšiškis Domantas.
Vyriausiuoju rinkėju pripažintas 70 metų Erikas iš Vilniaus, jauniausia rinkėja ir gražiausio papuošalo savininke – 2 metų Rusnė iš Panevėžio.
Gintarinio savaitgalio organizatoriai – Palangos kultūros centras, Gintaro rinkimo čempionato iniciatoriai – VšĮ „Gintaro akademija“. Partneriai – Palangos gintaro meistrų gildija, Lietuvos tautodailininkų sąjungos, Žemaitijos skyriaus, Palangos sekcija bei Palangos viešbučiai ir restoranai. Šis renginys – įžanga į jau kitą savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis Palangoje vyksiančią Kurorto šventę.
Aštuntus metus Palangoje, viloje „Jūros akis“ gyvenantis ūkio dalies vedėju dirbantis Romas Miliauskas „Palangos tiltui“ prisipažino, jog gintarus renka kasmet – kai tik jūrą išmeta. O ji ne visada dosni būna. Pavyzdžiui, pernai labai retai gintarą metusi, šiemet taip pat nelepinusi.
„Dažniausiai abu su žmona važiuojame dviračiais prie Karklės, ten daugiausiai gintaro bangos išplauna. Į vandenį, kaip tikri gintarautojai, nebrendame – renkame, ką pakrantėn išmeta“, – pasakojo pirmasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionas, pridūręs, kad Palangoje turtingiausia gintaro vieta esanti prie jūros tilto.
Paklaustas, kiek daugiausiai gintaro yra pririnkęs ir kokį didžiausią Lietuvos aukso grynuolį yra radęs, R. Miliauskas sakė, jog daugiausiai prirenka pilnas rieškučias gintariukų. O didžiausias rastas gintaro gabalas buvęs didesnis už putpelės, bet mažesnis už vištos kiaušinį.
„Namuose turime vieną didelę stiklo vazą, pilną gintaro, kurią laikome po stikliniu žurnalinio staliuko dangčiu – labai gražiai atrodo. Yra ir kelios taurės, gintariukų pilnos – kokie septyni ar aštuoni kilogramai namuose pririnkta. O kiek dar bičiuliams išdovanota“, – šypsosi R. Miliauskas, pridūręs, jog ir po šeštadienio čempionato gerą stiklinę gintaro padovanojęs „kavistams“ už kavos puodelį, dar nemenką saują supylęs į smuiku J. Basanavičiaus gatvėje grojusios merginos instrumento futliarą.
Beje, Neptūno barstomus gintarus R. Miliauskas renka kasmet: dukart surinkęs daugiausiai iš visų dalyvavusiųjų rinkimo varžytuvėse, kitais metais užimdavęs antrą vietą. Pamena, jog užpernai su žmona surinkę virš 3 kg Neptūno išbarstytojo gintaro, pernai surinko 2 kg ir 200 g, šiais metais – 1 kg 900 g, ir šioje rungtyje buvo antras.
„Tačiau atsigriebiau čempionate – kaip juokauja mano draugai, jei sėkmė nesišypsos kitais metais, vis tiek būsiu minimas: juk esu pirmasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionas“, – juokėsi R. Miliauskas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių.


Gintarinė Palanga kviečia įsimintinai ir netradiciškai praleisti savaitgalį – gegužės 13-15 dienomis didžiausiame šalies kurorte gerą nuotaiką skleis ypatingas renginys – „Gintarinis savaitgalis“, o šeštadienį, be kitų šventės svečiams siūlomų atrakcijų, pajūryje pažirs ir gintarų lietus.  


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Palangoje rytoj prapliups gintaro lietus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 08 | Rubrika: Miestas

Rytoj, šeštadienį, gegužės 10 d., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną

„Palangos tilto“ informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje praūžęs gintaro lietus atnešė ir naują šalies čempioną – pirmą kartą surengtame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate nugalėtojo laurai atiteko palangiškiui Romui Miliauskui.


Lietuvos kultūros sostinė Palanga šeštadienį pakvietė visus nekasdieniškai praleisti savaitgalį – susirungti pirmajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate. Jo nugalėtoju tapo palangiškis Romas Miliauskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius