Globos namų darbuotojus ir gyventojus įkaitais paėmusios „teroristės“ vengia ir policija

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-10-20
Peržiūrėta
1276
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Globos namų darbuotojus ir gyventojus įkaitais paėmusios „teroristės“ vengia ir policija

Į redakciją  užėjusi Palangos miesto globos namų slaugytoja Zita Sugintienė išdėstė bėdą, kuri galbūt skaitytojams atrodo keistoka, tačiau erzina ir sukelia nepatogumų globos namų darbuotojams. Svarbiausia, sprendimo būdo niekas negali pasiūlyti, nes, matyt, jo nėra.

Pasak Z. Sugintienės, globos namus ir jų darbuotojus jau kuris laikas „terorizuoja“ vienos globos namų gyventojos, 84-erių metų moters A.P. benamė dukra V.P. (redakcijai pavardės žinomos, - aut.), kuri užgaulioja globos namų darbuotojus, bando nakčiai įsmukti pogulio į globos namų patalpas, nugvelbia maisto, skirto globojamiesiems ar įkiša savo purvinas drapanas skalbimui į globos namų gyventojų maišą.

„Mes, darbuotojos, spėjame, kad tos lankytojos keli „varžtai“ galvoje yra „atsisukę“, nes sveikas žmogus neturėtų tokios drąsos elgtis taip įžūliai ir nenuspėjamai. Ji tiesiog iš mūsų visų tyčiojasi, o mes nelabai turime priemonių jai sutramdyti – juk neuždrausi žmogui lankyti savo senos motinos“, -  pasakojo „Palangos tiltui“ Z. Sugintienė.

Ji baiminasi, kad nenuspėjama lankytoja globos namuose gali užveisti utėlių ir kitų gyvių. Jai neramu ir dėl savo bei darbuotojų saugumo naktį, kai globos namuose dirba tik dvi darbuotojos – slaugytoja ir jos padėjėja.

Penkiasdešimties metų sulaukusios benamės gyvenimo vingiai nėra labai aiškūs. Kalbama, kad ji anksčiau yra dirbusi Airijoje ar Anglijoje, o prieš kelis metus buvusi išsiųsta į Lietuvą.

„Kai tik parsirado Palangoje, ėmė kiekvieną dieną lankyti motiną, kuri jai duoda pavalgyti. Kad nors ji tyli būtų... O dabar koneveikia darbuotojus, trikdo kitų globos namų gyventojų ramybę, grasina. Kartais darbuotojoms net sunku A. P. kambarį sutvarkyti – ji pradeda šaukti ir grasinti. Kas gali ją sutvardyti?“- žurnalistui pasakojo savo bėdą ponia Zita.

Ji sakė, kad policija buvo nekart kviesta tramdyti nesukalbamosios, bet pareigūnai tiesiog pro pirštus pasižiūrėjo į globos namų darbuotojų prašymus – neatvyko.

Kai neseniai pagaliau pavyko prisišaukti pareigūnus, anot Z. Sugintienės, jie vos ne pusvalandį „derėjosi“ su bename, kol pagaliau pavyko ją iškrapštyti į lauką.

„Pavežė truputį ir paleido. O ta apsigręžusi – vėl į globos namus. Sėdi valandų valandas motinos kambary, kai užeina valytoja jo tvarkyti, ima šaukti: „Ką, negalėjote palaukti, kol aš išeisiu?“ – skundėsi Palangos miesto globos namų darbuotoja.

Ji sako nesistebėtų, jeigu paaiškėtų, kad benamė nakčiai įsitaiso globos namų patalpose nakvynės – juk globos namai nakčiai nėra rakinami.

Moteris nuogąstauja, kad atėjus šalčiams, vyresnio amžiaus globos namų darbuotojos nepajėgs susitvarkyti su suįžūlėjusia lankytoja.
 „Tiesiog nežinome, ką daryti“, - atsiduso Z. Sugintienė.

Globos namai yra savivaldybės išlaikoma įstaiga. Dėl mažo biudžeto globos namai nėra pajėgūs samdyti saugos darbuotojų, o benamei lankyti motinos juk neuždrausi.

Z. Sugintienė sako, kad mieste, ypač šaltuoju metu, galima pastebėti nemažai benamių, todėl savivaldybė, jos manymu, turėtų svarstyti galimybę įkurti nakvynės namus.

„Gal tada ir mes savo įkyrios lankytojos atsikratytume?“ – garsiai mąstė slaugytoja.

Globos namų direktorė Irena Biriukaitė taip pat mano, kad Palangai „būtų prasminga svarstyti nakvynės namų idėją“.

„Mieste yra daug vargstančiųjų, benamių, kurie, ypač žiemą, neturi kur prisiglausti. Todėl jie lenda į šilumos mazgus, užkandžiauja ant suoliukų autobusų stotelėse. Žinoma, ir mūsų įkyri lankytoja galbūt tuomet juose prisiglaustų“, - svarstė I. Biriukaitė.

Anot jos, benamės palangiškės motina globos namuose jau gyvena daug metų. „Beveik nuo įstaigos įkūrimo“, - pastebėjo I. Biriukaitė.

„Taip, ji labai aikštingo ir barningo charakterio, darbuotojai ir kiti įnamiai dažnai nuo jos kenčia. Neseniai ji penkias dienas iš eilės varstė mano kabineto duris. Įeina, reikalauja motinos bylos. Neturiu teisės jai neduoti – juk dukra. Taip ir sėdi su ją valandų valandas. Tačiau kokia išeitis? Nematau aš jos. Net atvažiavusių policininkų ji nelabai klauso. Kažin, ar šioje padėtyje ir nakvynės namai ką nors padėtų. Kaip ji mynė takus į globos namus, taip ir mins“, - netiki niekieno pagalba globos namų direktorė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos globos namuose koronaviruso persirgo ar dar tebeserga pusė globotinių, tačiau absoliuti dauguma senelių, kurių amžiaus vidurkis yra apie 85 metus, persirgo lengva koronaviruso forma arba neturėjo pastebimų ligos simpromų.


Ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu? Išgirdusi tokį klausimą, Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė šypsojosi: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.). Kai...


Trečiadienį, kovo 15 d., Palangos miesto globos namus ir Palangos miesto socialinių paslaugų centrą pasiekė geradarių miestui padovanotos apsaugos priemonės – respiratoriai FF P2 bei rankų dezinfekavimo skystis.


Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė padovanojo savo šeimos biblioteką, daugiau nei 300 knygų, Palangos globos namų bendruomenei. Knygos jau rado savo vietą jos bibliotekoje.


Palangos globos namai šeštadienį, gruodžio 21 d., atšventė 25-ąjį gimtadienį.


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Trečiadienį Palangos miesto kultūros ir jaunimo centro vyrų choras „Jūros šauliai“ (vad. Rimgaudas Juozapavičius) su Šv. Velykom koncertu sveikino Palangos miesto globos namų gyventojus. Choro nariai pradžiugino senolius savo dainomis ir atneštomis saldžiomis dovanomis. Globos namų gyventojai džiaugėsi apsilankymu ir kvietė atvykti dar ne kartą....


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Į redakciją   užėjusi Palangos miesto globos namų slaugytoja Zita Sugintienė išdėstė bėdą, kuri galbūt skaitytojams atrodo keistoka, tačiau erzina ir sukelia nepatogumų globos namų darbuotojams. Svarbiausia, sprendimo būdo niekas negali pasiūlyti, nes, matyt, jo nėra.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius