Globos namų gyventojams įteikė neeilinę dovaną

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-08
Peržiūrėta
1806
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Globos namų gyventojai ir darbuotojai turėjo galimybę pasigražinti.
Globos namų gyventojai ir darbuotojai turėjo galimybę pasigražinti.

Daryti gerus darbus, panašu, labai paprasta, tereikia iniciatyvos ir, žinoma, geros širdies. Tai puikiausiai įrodė palangiškė Laima Kuokštienė, nusprendusi pradžiuginti Palangos miesto globos namų gyventojus. „Neįsivaizdavau, ar mano paskelbtas raginimas prisidėti prie gero darbo sulauks atsako, tačiau buvo malonu sužinoti, jog gerų žmonių yra labai daug“, – šypsojosi moteris, kuri sugebėjo su būriu veiklių kurorte gyvenančių moterų sukurti seneliams tikrą šventę – atvyko būrys grožio ir maisto meistrių.

Dukra padiktavo idėją
Laima kurorte jau ne pirmą kartą įgyvendina savo sumanytas idėjas. Moteris yra įgijusi virėjos specialybę, ji mielai sukasi virtuvėje, tad šiuo savo gebėjimu prieš kurį laiką sumanė pasidalinti ir su Palangos miesto vaikais. Taip atsirado idėja pavadinimu „Mažieji šefukai“.
„Išmokiusi paprastų maisto gaminimo pagrindų tikėjausi, jog vaikai taip palengvins tėvų pečius užgulančią buitį. Mokės patys pasidaryti elementariausią sumuštinį, kad taptų tėvelių pagalbininkais“, – papasakojo palangiškė.
O mintį apsilankyti Palangos miesto globos namuose jai padiktavo jos dvylikametė dukra. „Mano dukra yra labai aktyvi, įsilieja į daug veiklų, tad ji man papasakojo, kaip su maltiečiais, padedančiais senyvo amžiaus žmonėms, nuvyko į globos namus, kokį įspūdį susidarė. Pradėjau galvoti, kodėl mes – 30-40 metų moterys – negalime padaryti ką gero Palangai“, – apie gimusį sumanymą pasakojo L. Kuokštienė.
Taip sutapo, jog moterys į globos namus atvyko kaip tik tą dieną, kai įstaiga minėjo 22-ejų metų veiklos sukaktį. O jos, net nežinodamos, įteikė gimtadienio vertą dovaną ir gal net daugiau.
Globos namų gyventojai sulaukė būrio grožio, sveikos gyvensenos specialisčių, o maisto meistrės pavaišino pagamintais gardžiais užkandžiais.

Būrys bendraminčių
„Patyrėme nuostabią popietę. Ir ne tik seneliai mėgavosi mūsų apsilankymu, mums buvo ne ką mažiau malonu pabūti su jais. Aplinkoje tvyrojo nuoširdumas, džiaugėmės bendryste, išklausėme daug įdomių istorijų, kartu dainavome ir net šokome, – pavykusia staigmena džiaugėsi idėjos iniciatorė. – Tarp globos namų gyventojų sutikau ir kolegą – maisto technologą, man taip buvo smagu su juo pabendrauti. Jis tiek daug įdomaus pripasakojo, jog net kilo noras jo mintis užrašyti“.
Kilo klausimas, o kaip Laima apskritai subūrė geros širdies bendraminčių būrį? Moteris atskleidė, jog pasinaudojo socialinių tinklų pagalba ir ten paskelbė savo idėją. „Iš tiesų drebančia širdimi rašiau, nes tikėjausi tokios reakcijos, kaip, pavyzdžiui, na va, atsirado dar viena ufonautė, kuri nori išgelbėti pasaulį. Bet moterys atsiliepė, ir tai džiugu. Kai manęs klausdavo: „Laima, kiek tau reikia pinigų?“, aš atsakydavau, kad pinigų man nereikia, man reikia jūsų laiko“, – pasakojo pašnekovė.
Gražią idėją įgyvendinti be Laimos pasišovė grožio meistrėsVladlenaUlskienė, Karolina Šiaškė, Valdonė Piatkovskė, Audra Mockuvienė ir AnastasijaPodlineva. Apie sveiką gyvenseną su globos namų gyventojais kalbėjo Vilma Gecevičienė, maistą ruošė L. Serapinienės įmonė („Facebook“ profilis „Banketas Jūsų Šventei“).
Globos namų gyventojoms buvo padaryti makiažai, manikiūrai, šukuosenos, beje, kai kurie vyriškosios lyties atstovai taip pat neatsispyrė pagundai pasigražinti – pirmą kartą savo rankas patikėjo manikiūro meistrėms. Gražiomis pasijautė ne tik garbingo amžiaus globos namų gyventojos, bet ir darbuotojos, kurios, pasak Laimos, sunkiai dirba, tad taip pat nusipelnė palepinimo.
„Pasisėmėme labai daug gerų emocijų“, – džiaugėsi iniciatorė.

Būtina skleisti gėrį
Tai tikrai ne paskutinė L. Kuokštienės įgyvendinta geros valios idėja. Moteris papasakojo, jog svajojo šiemet surengti „Meduolio dieną“, tačiau dėl nenumatytų kliūčių šios minties įgyvendinti nepavyko. „Tokią šventę jau organizavau Tveruose Dienos veiklos centro vaikams. Kai kurie vaikai apskritai meduolį matė pirmą kartą. O mes juos patys ir kepėme, dekoravome, vaišinomės ir išsidalinome. Pastebėjau, kiek tokiems vaikams reikia bendravimo, apsikabinimų“, – trupučiu įspūdžių pasidalino Laima, atskleidusi savo svajonę – iškepti šiemet 3000 meduolių. Palangiškė nusijuokė pripažinusi, jog šiemet ji tarsi vaikščiojanti Kalėdų bobutė. Suplanuota džiuginti meduoliais ir mažuosius palangiškius.
Apie gerumą, dalijimąsi moteris turi aiškią savo nuomonę. Ji pastebėjo, jog tas, kuris mažiau turi, labiau ir dalijasi, daugiau ir idėjų pateikia. „Reikia dalintis gerumu. Jeigu aš padariau pradžią, gal atsiras dar kažkas. Esu girdėjusi nuomonę, jog kažką darau, nes man reikia garbės, ne, man tikrai nereikia garbės, bet geradarius aš tikrai minėsiu geru žodžiu. Judėkime, džiaukimės, juk šventės artėja. Pradėkime nuo savęs, nuo vaikų“, – skatino pašnekovė.
Ir išties, geri pavyzdžiai „užkrečia“, neabejojama, jog kils ir daugiau minčių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius informuoja, kad 2023-08-01 eilėje laukia 8 asmenys, įrašyti į eilę gauti ilgalaikės socialinės globos paslaugą Palangos miesto globos namuose.


Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas. 


Palangos globos namuose koronaviruso persirgo ar dar tebeserga pusė globotinių, tačiau absoliuti dauguma senelių, kurių amžiaus vidurkis yra apie 85 metus, persirgo lengva koronaviruso forma arba neturėjo pastebimų ligos simpromų.


Ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu? Išgirdusi tokį klausimą, Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė šypsojosi: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.). Kai...


Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė padovanojo savo šeimos biblioteką, daugiau nei 300 knygų, Palangos globos namų bendruomenei. Knygos jau rado savo vietą jos bibliotekoje.


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Daryti gerus darbus, panašu, labai paprasta, tereikia iniciatyvos ir, žinoma, geros širdies. Tai puikiausiai įrodė palangiškė Laima Kuokštienė, nusprendusi pradžiuginti Palangos miesto globos namų gyventojus. „Neįsivaizdavau, ar mano paskelbtas raginimas prisidėti prie gero darbo sulauks atsako, tačiau buvo malonu sužinoti, jog gerų žmonių yra labai...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius