Greitį ribojantys ženklai bėdos neišsprendžia

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-07-05
Peržiūrėta
640
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Greitį ribojantys ženklai bėdos neišsprendžia

„Kokiu greičiu galima važiuoti S. Daukanto gatvėje? Panašu, kad kai kurie važinėja taip, kaip patys nori – lekia tarsi be galvos. Neseniai per vieną tokį vos neteko eismo įvykyje sudalyvauti“, – papasakojo į redakciją užsukusi palangiškė Birutė. Pasidomėjome, ar esama su šia centre esančia gatve kokių eismo problemų.

Sąmoningumo ženklai neįskiepija
S. Daukanto gatvėje galioja standartinis miesto greitis – 50 km/h. Kai kuriose aktyvesnėse gatvėse greitis ribojamas iki 30 km/h. Tačiau ši gatvė nėra tokia aktyvi, jog reiktų sumažinti greitį, tiesiog reikia daugiau pačių vairuotojų sąmoningumo, – įsitikinęs Eismo saugumo komisijos pirmininkas, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas.
„Jeigu imtume svarstyti, kur vairuotojai turėtų lėtinti greitį, visą miestą turėtume apstatyti greitį ribojančiais ženklais. Tačiau šiuo atveju, S. Daukanto gatvė yra beveik nejudanti, joje nebūtina riboti greičio. Manau, kad tie vairuotojai, kurie mėgsta palakstyti, nepaisys ženklų bet kurioje gatvėje. Štai, pavyzdžiui, Vytauto gatvėje galioja 30 km/h greičio ribojimas, tačiau ir čia kai kurie važinėja kur kas greičiau. Vairuotojams tiesiog reikia keisti savo požiūrį. Bet jeigu visi važinėtų tvarkingai, net ir greičiau, tai viskas tikrai bus gerai“, – įsitikinęs R. A. Mikalkėnas.

Didesnė bėda – J. Basanavičiaus gatvėje
Eismo saugumo komisijos pirmininkas papasakojo, jog jie stebi, kur daugiausiai vyksta eismo įvykių ir tuomet sprendžia, kaip galėtų sumažinti problemą.
Pastaruoju metu didžiausią nerimą kėlė pati aktyviausia vasaros sezonu J. Basanavičiaus gatvė. Būtent šioje gatvėje norima įvykdyti keletą pakeitimų.
„J. Basanavičiaus gatvėje didžiausių bėdų prikrečia tie didieji paspirtukai, kurie itin greit laksto. Čia – tikrai problema. Pirmoje vietoje turi būti pėstieji, tačiau jiems šioje pamėgtoje gatvėje jau tampa nesaugu vaikščioti dėl nuolat zujančių šių paspirtukų. Pats savo akimis mačiau, kaip šiais elektriniais paspirtukais rieda tokie vaikai, kuriems patiems dar reikia normaliai vaikščioti išmokti. Tai ką jau bekalbėti apie aplinkinių saugumą. Eismo saugumo komisijoje ketiname spręsti šią bėdą ir uždrausti J. Basanavičiaus gatvėje dviračių eismą, taip nebevažinės ir šie paspirtukai“, – atskleidė vicemeras.
Jis patikino, jog ne vasaros sezono metu tokio draudimo neketinama taikyti. Ir taip pat būtina šiuo metu pagalvoti, o kas užtikrins kontrolę, jog vasarą visi laikytųsi tvarkos.
„Jeigu nuspręsime, jog tai tinkamas sprendimas uždrausti dviračių eismą J. Basanavičiaus gatvėje, bet kas užtikrins kontrolę. Juk neprašysime policijos pareigūnų, jog nuolat budėtų šioje gatvėje. apie tai dar reikia pagalvoti“, – sakė Eismo saugumo komisijos pirmininkas R. A. Mikalkėnas.

 

Jūsų komentaras:

Jonas 2018-07-10 11:26 (IP: 78.60.135.247)
Ar vicemeras supranta skirtuma -paspirtukas ar elektra varomas mopedas.

milda 2018-07-06 22:05 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Kada Palangoje bus tvarka, baisu išeiti i miesta, nes gali suvažinėti paspirtukai dideliais ratais ir kas galėjo išduoti leidimus juos nuomoti?

Taip pat skaitykite

Palangoje esanti Bangų g. stebina ne vieną pėsčiąjį ar dviratininką – čia stovi net trys skirtingi ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių eismą. 


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


„Kokiu greičiu galima važiuoti S. Daukanto gatvėje? Panašu, kad kai kurie važinėja taip, kaip patys nori – lekia tarsi be galvos. Neseniai per vieną tokį vos neteko eismo įvykyje sudalyvauti“, – papasakojo į redakciją užsukusi palangiškė Birutė. Pasidomėjome, ar esama su šia centre esančia gatve kokių eismo problemų.


Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 08 28 | Rubrika: Miestas

Buvusį vidaus reikalų ministrą ir Palangos merą Raimundą Palaitį užgriuvo bėdos: tenka varstyti teismų duris ir gydytis sužalojimus, patirtus per keistą auto įvykį liepos viduryje kurorto J. Simpsono gatvėje. Gindama viešąjį interesą, Generalinė prokuratūra siekia per teismą valstybės naudai iš R. Palaičio priteisti virš 200 tūkst. litų žalai valstybei atlyginti, kurią...


Pirmadienį Šventojoje prasidėjo devintasis dailės pleneras-simpoziumas „Šventosios žemės atminties ženklai“. Beveik savaitę kurortiniame miestelyje ir jo apylinkėse kursiantys menininkai sekmadienį, 15 val. savo darbus pristatys vasarą atidarytoje Šventosios galerijoje.


Penktadienį Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta jau aštuntoji projekto „Šventosios žemės atminties ženklai” paroda, kurioje eksponuojami rugpjūčio 19-25 dienomis vykusio simpoziumo – plenero metu sukurti dešimties Lietuvos menininkų bei projekto organizatorių šventojiškių Audronės Bukauskienės ir Petro Barono...


Grafų Tiškevičių epochos ženklai Palangoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį, liepos 6 dieną, Palangoje startuoja interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatysiantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis...


Naujiesiems metams ant kulnų lipa senos bėdos  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 01 03 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Metai nauji, o transporto eismo bėdos mieste – vis tos pačios. Po praėjusios vasaros jas vėl priminė Naujųjų metų sutikimas Palangoje, kai miesto gatvės vėl duso nuo staiga užplūdusios automobilių gausybės.      


Prieš pat šv. Velykas Palangos miesto biblioteka sukvietė ne vieną dešimtį projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ parodos gerbėjų. Čia buvo pristatyti naujausi tapybos, grafikos, keramikos, skulptūros ir tekstilės darbai, sukurti paskutiniaisiais metais.


Praėjusį penktadienį Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo pristatyta jau penktuosius metus šiemet rengto Lietuvos dailės pedagogų ir dailininkų plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ kūryba. Sėkmingai besitęsiančio plenero dalyviai ir šiemet nepagailėjo meniškosios išmonės, kuri neabejotinai atsispindi ir jų darbuose. Susirinkusieji į pristatymą susitiko su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius