Greitosios medicinos pagalbos tarnyba Palangoje rūpinsis Klaipėda

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-02-04
Peržiūrėta
2448
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

R. Juodviršis. / D.Čeginskienės nuotr.
R. Juodviršis. / D.Čeginskienės nuotr.

Ketvirtadienį į Tarybos posėdį susirinkę politikai priėmė sprendimą, kuriuo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento panaudos pagrindais valdytos patalpos penkeriems metams perduodamos VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stočiai (GMPS). Tiek Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas, tiek Klaipėdos GMPS vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis tikina, jog greitosios medicininės pagalbos darbą savo žinion perėmus Klaipėdai, Palangos ligoniai ne tik kad nenukentės, bet netgi pajus privalumų.

Kreipėsi Klaipėdos GMPS
Priimtojo sprendimo tikslas – perimti iš VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir perduoti neatlygintinai panaudos pagrindais penkeriems metams biudžetinei įstaigai VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stočiai 118,3 kv. m ploto patalpas, esančias Klaipėdos pl. 76, Palangoje, greitosios medicininės pagalbos dispečerinės funkcijoms ir greitosios medicininės pagalbos paslaugoms teikti bei savarankiškoms savivaldybės funkcijoms – pirminei asmens ir visuomenės sveikatos priežiūrai užtikrinti ir paramai savivaldybės gyventojų sveikatos priežiūrai vykdyti.
Priminsime, jog Taryba 2003-aisiais Jūrininkų ligoninei panaudos pagrindais buvo perdavusi ilgalaikį nekilnojamąjį turtą – ligoninės pastatą su priklausiniais. 2008-aisiais iš Jūrininkų ligoninės buvo perimta 839,10 kv. m patalpų, kurios perduotos Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybai.
Naujasis sprendimas parengtas po to, kai šių metų sausį buvo gautas Klaipėdos GMPS raštas, kuriame prašyta suteikti stočiai patalpas, kurias Jūrininkų ligoninė naudojo greitosios pagalbos funkcijai vykdyti.

Rėmėsi SAM pasiūlymu bei įsakymais
Pažymėtina, kad Palangos miesto savivaldybės administracija šių metų sausio 3-iąją gavo Klaipėdos GPMS raštą, kuriuo prašoma suteikti stočiai panaudos pagrindais patalpas, kurias Jūrininkų ligoninė naudojo greitosios medicinos pagalbos funkcijai vykdyti. Su prašymu sutiko ir Jūrininkų ligoninė, kurios vyriausiasis gydytojas priėmė pernai gruodžio 10 d. įsakymą, jog nuo šių metų sausio 31-osios naikinamas VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento Greitosios medicinos pagalbos skyrius.
Visi minėti sprendimai bei įsakymai priimti vadovaujantis prieš porą metų sveikatos apsaugos ministro patvirtintu Greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo ir išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašu. Atitinkami jo punktai numato, jog GMP dispečerinių tarnybų funkcijas vykdo apskričių centrų GMP paslaugas teikiančios įstaigos pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis. Taip pat turi būti užtikrinta, kad savivaldybės teritorijoje vienu metu privalo dirbti ne mažiau kaip dvi GPM brigados.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasiūlė Klaipėdos GMPS perimti greitosios medicinos pagalbos dispečerinės funkcijų ir paslaugų teikimą Palangoje. Tam neprieštaravo ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Lėšos – vienai brigadai, reikia dviejų
Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjas Remigijus Kirstukas sakė, jog visoje Lietuvoje vyksta greitosios medicinos pagalbos tarnybos restruktūrizavimas, kurio metu bus panaikintos 60 dispečerinės. GMPS stambinamos atsižvelgiant į teritorinį pasiskirstymą.
„Be to, atsižvelgiant į gegužės mėnesio sveikatos ministro įsakymą, teritorinės ligonių kasos skiria lėšų tik vienai brigadai, kuri turėtų aptarnauti 17 tūkst. gyventojų turinčią teritoriją. O kiekviena savivaldybė privalo turėti dvi brigadas. Tad šiuo atveju Palanga yra tokioje situacijoje: lėšų gautų viena brigada, privalu turėti dvi. Antrosios išlaikymas kristų ant Savivaldybė pečių“, – aiškino R. Kirstukas, priminęs, jog vasaros sezono metu kurorte dirba trys GMP brigados.
Visa ligšiolinė GMP sistema Palangoje metams kainuodavo per milijoną litų, tad labai norint galima pasiskaičiuoti, kiek Savivaldybei reikėtų lėšų, jeigu ji bandytų pati išlaikyti GMP dispečerinę bei paslaugas.
Be to, Palangai būtinai reikia naujo GMP automobilio, kuris, skaičiuojant ir visą jame reikalingą sumontuoti įrangą, kainuotų per 300 tūkst. Lt.
„Viską susumavus, daug ekonomiškiau ir patogiau perleisti visas su GMP tarnyba susijusias funkcijas Klaipėdai. Beje, žmonės liks dirbti tie patys. O palangiškiai turėtų pajusti pliusus. Vienas – planuojama, jog Palangą aptarnaus ne dvi, kaip iki šiol, o trys brigados visus metus. Kai buvo dvi, išties būdavo nerimo: jeigu viena brigada išveža į Klaipėdą sunkų ligonį, antra išvažiuoja į iškvietimą, esant trečiam ekstremaliam atvejui pagalbos prisišaukti kaip ir nebėra iš kur. Prisijungus prie Klaipėdos GMPS, esant būtinybei greitoji galės atvažiuoti iš uostamiesčio. Bet to, Palangoje esančios brigados, reikalui esant, galės važiuoti į, tarkim, Vydmantus ar Žibininkus. Iki šiol, nors šios gyvenvietės yra netoli mūsų miesto ribos, Palangos GMP medikai į iškvietimus vykti negalėdavo“, – sakė Palangos departamento vadovas.

Palanga pajus pliusus
„Sprendimas dėl Palangos GMP tarnybos perėjimo mūsų žinion nėra nei Palangos, nei mūsų pačių inicijuotas, – sakė Klaipėdos GMPS vyriausiasis gydytojas R. Juodviršis. – Jau nuo 2006-ųjų buvo pradėtos stambinti dispečerinės, be to, numatyta, jog kiekvienoje savivaldybėje būtinai turi būti dvi brigados. O nuo praėjusių metų šis nurodymas tapo privalomu“.
Pasak R. Juodviršio, palangiškiai neturėtų pajusti jokių neigiamų šio sprendimo padarinių, o pliusų būsią.
„Visų pirma, lieka dirbti tos pačios brigados, kurios buvo iki šiol. Mes planuojame Palangai skirti vieną geresnį automobilį, nei iki šiol čia turėta. Dėl trečios brigados dar svarstome, tačiau bet kuriuo atveju, esant būtinybei, „dengsime“ iškvietimus savo pajėgomis, o tokiu atveju pagalba turėtų atskubėti greičiau, nei jeigu tektų laukti vienos kurios atsilaisvinančios brigados iš dviejų – juk iškart po du iškvietimus ne taip jau ir retai pasitaiko“, – vardijo Klaipėdos GMPS vadovas.
Pasak jo, pirmiausia, kaip ir buvo iki šiol, bus reaguojama į iškvietimus pačioje Palangoje. Tačiau jeigu atsitiktų taip, kad, tarkim, per porą kilometrų nuo miesto ribos pasitaikytų sudėtingų iškvietimų, į juos vyktų Palangos brigados, kurios greičiau pasiektų pagalbos reikalingus žmones, nei 25 km turintys įveikti Klaipėdos medikai.
„Apibendrinčiau taip: GMP tarnybos centralizavimas vykdomas tam, kad medikai pas pacientus atvyktų kiek įmanoma greičiau, ir kad važiuotų arčiausiai esanti budinti brigada, nepaisant jokių teritorijų ribų“, – teigė R. Juodviršis.

Jūsų komentaras:

!!! 2013-02-07 14:12 (IP: 78.61.104.50)
bet vienas is vilos-kotedzo statytoju irgi glosto savo vila - kotedza , kurio statybai negalioja jokie apribojimai -ranka ranka plauna ...

Baisi nelaimė.. 2013-02-06 14:10 (IP: 86.100.60.112)
Svieto parėjūnai -kirstukai, palaičiai, garoliai ir visa šutvė- baisi Palangos NELAIMĖ...

Liberastų dalgis ... 2013-02-06 14:07 (. / IP: 86.100.60.112)
Žiauriai gaila sunaikintų "PURVO GYDYKLŲ"; Tai buvo pati rimčiausia realibitacijos įstaiga, taip reikalinga, ir žinoma visoje LIETUVOJE ! -Kažkas turi už tai rimtai atsakyti ! Organizuokim piketą! jei aplinkui valdžia akla...

Tik liberastai taip elgiasi... 2013-02-06 14:03 (IP: 86.100.60.112)
Jau prisigrobė tiek, kad nebeįdomu jam būti ...."vyr gyd."Dabar daugiausiai laiko praleidžia Kunigiškiuose su žmona Regina glostydami vilos -kotedžo sienas ...

na va 2013-02-06 12:53 (IP: 78.61.104.50)
vel matomai bus atleidimai is darbo , nes reikes priimti savus .Taip buvo , kai prieme darbuotojas is buvusiu purvo gydyklu , o savas atleido ...

PALANGIŠKĖ 2013-02-05 11:47 (IP: 78.61.56.200)
Na,jau tikrai ne Kirstuko nuopelnas,kad dar yra Palangoje ligoninė. Nejuokaukite.PALANGOS ligoninę statė A.Gulbino vadovaujami statybininkai, o NUO RYTO IKI VAKARO triūsė, stebėjo vyr ,gydytojas VILIUS MATULIONIS Horizonte pono Kirstuko tada nesimatė, jis visada "ateina ant gatavo", nes ant "gatavo" ateina TIK LIBERALAI-CENTRISTAI.

Faktas to:/ 2013-02-05 11:08 2013-02-05 10:41 (/ / IP: 86.100.60.112)
TO: Tokios ligoninės kokia beliko šiuo metu:- be reanimacijos, be fizioterapijos, be kt reikalingos skubois pagalbos - sekė tik mirtys...-tai aplamai nereikalinga!...O esanti iškaba su garsiu "Departamentas"- geriau būtų kirstuko nuosava užeiga!... Žmonėms būtų aišku, kad žmonės nei ten skambintų, nei lauktų bei tikėtųsi taip reikalingos PAGALBOS!...Čia teikiama tik išvada -MIRĖ !...

to Labai pavėluota 2013-02-05 09:08 (IP: 82.135.197.57)
net baisu - kiek pykčio... O kiek palangiškių išgelbėta - neskaičiuojate? Galų gale, jeigu ne Kirstukas, Palanga visai be ligoninės būtų likusi. O kiek tada būtų palangiškių "išžudyta"?

nuomonė 2013-02-05 08:49 (IP: 78.61.56.200)
Pilnai pritariu,kad Kirstukui reikėtų užleisti vietą jaunesniam,sumanesniam,organizuotesniam,nes jau "vaizdelis vertinant PALANGOS MEDICININĘ PAGALBĄ- nekoks".Tegu jam būna ant sąžinės,liberalo juk nepakeisi, nes tik man,man,man...

Labai pavėluota; 2013-02-05 07:56 (IP: 86.100.60.112)
Kai išžudyta daugelis palangiškių, atrodo, kad dar visgi negreit Palanga turės RENOMOBILĮ- kainuojantį tik 300 tūkst.Lt? Nupezes Kirstukas padarė viską ir dugną išgramdė- sunaikindamas Medicininę pagalbą, ypač GREITĄJĄ... -Kol jis tematė tik savo interesus- o apie sunaikintą ligoninę Palangoje ,o ypač renimacijos nebuvimą net žmonės nebuvo informuoti....nes tai, kiek iškvietimų -byrėjo lig.kasos pinigai...O kad daugeliui daugeliui baigėsi mirtimi- niekam neįdomu? -SAM turėtų būtinai pakeisti šį "vadovą"-nusivadovavusį..

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė nupirko ir pagal panaudos sutartį VšĮ Klaipėdos universiteto ligoninės filialui „Jūrininkų ligoninė“ perduos greitosios medicinos pagalbos automobilį „VW Crafter“.


Klaipėdos universiteto ligoninės ir Palangos savivaldybės bendradarbiavimas, trunkantis jau du dešimtmečius, tęsis ir toliau.  Vakar susitikime su , Klaipėdos universiteto ligoninės vadovu dr. Audriumi Šimaičiu ir filialo „Jūrininkų ligoninė" direktoriumi prof. dr. Jonas Sąlyga  sutarėme dėl naujų galimybių užtikrinti dar kokybiškesnę ir savalaikę pagalbą Palangos miesto gyventojams...


Už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones pernai Lietuvos vaistinėse iš viso išleista 497 mln. eurų. 


Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja, kad teisinių paslaugų informacinėje sistemoje (toliau – TEISIS) yra įdiegtas funkcionalumas pateikti prašymus dėl mediacijos paslaugų gavimo elektroniniu būdu.


Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis informuoja, kad nuo š. m. lapkričio 26 d. Klaipėdos apskrities (Kretingos r., Klaipėdos r., Klaipėdos m., Šilutės r., Skuodo r., Palangos ir Neringos miestų) gyventojai tiesiogiai prisiskambinti į Greitąją medicininę pagalbą galės nauju trumpuoju numeriu 113 (buvęs 033) iš visų ryšio operatorių tinklų.  


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.Ketvirtadienį į Tarybos posėdį susirinkę politikai priėmė sprendimą, kuriuo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento panaudos pagrindais valdytos patalpos penkeriems metams perduodamos VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stočiai (GMPS). Tiek Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas, tiek Klaipėdos GMPS vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis...


Liepsnojo greitosios pagalbos automobilis

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 26 | Rubrika: Kriminalai

Ankstų ketvirtadienio rytą užsidegė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentui priklausantis greitosios pagalbos automobilis „Ford Tranzit“.  2006  metų gamybos automobilis sudegė nebepataisomai.


Palangoje lankėsi Vokietijos Rheinės miesto delegacija, vadovaujama merės dr. Angelikos Kordfelder. Vokiečiai kurortui padovanojo greitosios pagalbos automobilį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius