Gripo atvejų šiemet neužfiksuota

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-17
Peržiūrėta
491
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors orai nepaliaujamai šąla, o praėjusių metų pavyzdys gąsdinančiai primena gripo epidemijos protrūkį, visgi šie metai kur kas ramiau nuteikia. Kaip patikino bendrosios praktikos šeimos gydytoja ir pediatrė Jūratė Mikutienė, gripo atvejų iki šiol neužfiksuota, o pastebimi virusiniai susirgimai.

 

Pernai lapkričio 24-ąją epidemija jau buvo paskelbta visoje Lietuvoje, nors pirmąją auką gripas nusinešė dar anksčiau – lapkričio 17 dieną.  Šiemet paūmėjęs sirgimas išgąsdino jau rugsėjo mėnesį, nors „banga“ neįsisiūbavo ir išvengta protrūkio. „Palangoje dažniausiai gyventojai serga sausio-kovo mėnesiais, gripas pasiekia palangiškius kur kas vėliau negu kitus miesto gyventojus. Praėjusiais metais taip pat klausėmės kaip žmones apninka gripas kituose miestuose, laukdami, kol atslinks ir pas mus“, - papasakojo J.Mikutienė. Pasak jos, Palangoje ir susirgimų būna kur kas mažiau, matyt tai įtakoja jūros klimatas.

Itin skeptiškai žmonės vertina skiepus, tačiau, kaip patikino gydytoja J.Mikutienė, rizikos grupėse esantys žmonės tai padaryti privalėtų – astmos, kraujagyslių ligų kamuojami, vyresnio amžiaus, virš 65 metų žmonės, taip pat vaikai. „Pasiskiepiję žmonės gali susirgti lengva tos ligos, nuo kurios pasiskiepijo, forma, tokia paprastai būna imuniteto reakcija, o tai žmones dažnai išgąsdina“, - nuramino gydytoja.

Pasak jos, apskritai norint išvengti ligų, reikia stiprinti savo imuninę sistemą, valgyti kuo daugiau citrinų, svarainių, racionaliai maitintis, profilaktiškai vartoti vaistus, naudoti ežiuolės preparatus. „Taip pat negalima pamiršti, jog būtina plauti rankas, vėdinti ir valyti patalpas. O ir stresai labai įtakoja susirgimus, tad patartina jų vengti, reiktų daugiau šypsotis. Savų patarimų stengiamės laikytis ir patys“, - teigė J.Mikutienė, pastebėjusi, jog tokie orai, kokie vyrauja šiuo metu, ypatingai gera terpė gyvuoti bakterijoms, todėl gydytojai labiau laukia, kuomet pašals.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią parą, sekmadienį, ištyrus 4483 ėminius, Lietuvoje nustatyta 1919 naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Palangoje – tik du. Šiandien koronavirusi Palangoje serga 305 palangiškiai, nuo pandemijos pradžios pavasarį „kovidu“ susirgo 483 palangiškiai.


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Praėjusią savaitę gripas pasiglemžė dar vieną auką – palangiškę Ireną Jokšienę. Ji – dar vienas įrašas šalies gripo epidemijos aukų statistikoje šiais metais, bet žmoną praradusio Antano Jokšo gyvenimą Irenos mirtis padalijo į dvi dalis: iki jos išėjimo į Anapilį ir po... Pažįstantys šią šeimą ne vienas pastebėtų, kad...


Nors jau antra savaitė sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršija epidemijos lygį, antrą kartą Savivaldybės administracija gripo epidemijos neskelbia, o. S. Kulikauskienės Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė gydytoja Sondra Kulikauskienė teigė, kad „stebima susirgimų mažėjimo tendencija“.


Nors penktąją šių metų savaitę (01.28 – 02.03) sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskubėjo. Buvo teigta, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Nors praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskuba. Tikinama, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Visuomenės sveikatos specialistai stebi staigų sergamumo ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu kilimą. Praėjusią savaitę sergamumo rodiklis gripu Lietuvoje išaugo apie 2,5 karto. Prienų, Rokiškio rajonų ir Kauno miesto savivaldybės skelbia gripo epidemijos pradžią. Palangoje kol kas epidemijos grėsmės nėra, tačiau jau registruojami sergantieji...


Dėl gripo padaugėjo darbo medikams

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 17 | Rubrika: Sveikata

Sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis antrąją metų savaitę padaugėjo. Palyginti su pirmąja metų savaite, sergamumas šiomis ligomis gerokai didesnis.


Gripo atvejų šiemet neužfiksuota

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai nepaliaujamai šąla, o praėjusių metų pavyzdys gąsdinančiai primena gripo epidemijos protrūkį, visgi šie metai kur kas ramiau nuteikia. Kaip patikino bendrosios praktikos šeimos gydytoja ir pediatrė Jūratė Mikutienė, gripo atvejų iki šiol neužfiksuota, o pastebimi virusiniai susirgimai.


Kurorte gripo epidemija dar neskelbiama

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 21 | Rubrika: Miestas

Gripo epidemija Lietuvoje įsisiautėjo. Iš šešiasdešimties savivaldybių epidemija jau paskelbta trečdalyje. Kauno klinikose mirus vaikui nuo pandeminio gripo komplikacijų, visoje šalyje imtasi priemonių šiai epidemijai pažaboti. Gripo A (H1N1) virusas – tai naujas gripo viruso potipis. Pandeminis gripas plinta tarp žmonių: sergantis žmogus užkrečia kitus žmones. Juo užsikrečiama taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius