Grįžti į normalų gyvenimo ritmą padės gyventojų sąmoningumas – gyventojai raginami testuotis ir skiepytis nuo COVID-19

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-13
Peržiūrėta
1312
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Grįžti į normalų gyvenimo ritmą padės gyventojų sąmoningumas – gyventojai raginami testuotis ir skiepytis nuo COVID-19

Laisvėjant karantino reikalavimams, gyvenimas Palangoje, tikimasi, pamažu grįš į įprastas vėžes. Kad kuo greičiau galėtume džiaugtis įprastu gyvenimo ritmu, būtinas gyventojų sąmoningumas – kelią tolimesniam viruso plitimui padės užkirsti testavimas dėl koronaviruso ir vakcinacija. Todėl Palangos miesto savivaldybė ragina visus darbuotojus, grįžtančius iš prastovų į darbus, rūpintis ne tik savo, bet ir klientų saugumu – atlikti testus dėl COVID-19.

Raginami testuotis

Irma Babičaitė-Kučinskienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja, sakė, kad iš prastovų į darbą grįžtantiems darbuotojams ypač rekomenduojama testuotis. „O jei grįžę iš prastovų į darbą darbuotojai (t. y., asmens sveikatos priežiūros įstaigų, socialinių paslaugų centro, globos namų darbuotojai, odontologai ir vaistininkai) pageidauja skiepytis, įstaigų vadovai turėtų Savivaldybei pateikti šių darbuotojų sąrašą, ir mes juos įtrauksime į rezervinį skiepijamųjų sąrašą. Esant galimybei, jie bus vakcinuojami“, – sakė I. Babičaitė-Kučinskienė.
Pasirūpinti savo svečiais ir darbuotojais ypač raginami svetingumo sektoriaus atstovai.
Siekiant apsaugoti save ir kitus, visų aptarnaujančių įmonių bei tarnybų vadovai kviečiami paskatinti savo darbuotojus, turinčius tiesioginį kontaktą su klientais, profilaktiškai atlikti PGR testą Palangos mobiliajame punkte. Profilaktiškai nemokamai atlikti COVID-19 testą gali tiesiogiai su klientais bendraujantys UAB „Palangos šilumos tinklai“, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, UAB „Palangos vandenys“, UAB „Vlasava“, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Palangos kurorto muziejaus, VšĮ „Palangos orkestras“, VšĮ Antano Mončio namų-muziejaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Palangos pasienio užkardos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės, Palangos miesto socialines paslaugas teikiančių įstaigų, Palangos miesto savivaldybės administracijos, kitų Palangos mieste viešąsias paslaugas teikiančių įmonių ir įstaigų darbuotojai, turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis, ir jų šeimos nariai. Tyrimai atliekami darbuotojams ir jų šeimos nariams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra Palangos miesto savivaldybėje.
Pasak I. Babičaitės-Kučinskienės, gyventojų sąmoningumas, kovojant su visus užklupusia pandemija, yra būtinas. „Net jei nejaučiame COVID-19 ligos simptomų, turėtume periodiškai testuotis ir tikrintis, ar nesame besimptomiai koronaviruso nešiotojai“, – pabrėžė savivaldybės gydytoja.

Kokiomis vakcinomis dabar vyksta skiepijimas?

Kelią viruso plitimui užkirsti padės ir vakcinavimas. Gyventojai skiepijami nuo COVID-19 ligos, vadovaujantis prioritetų tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Kaip ir visoje Lietuvoje, Palangos gyventojus skiepijančiosios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vakcinuoja „Moderna“, „Pfizer“ ir „AstraZeneca vakcinomis.
Dviem vakcinos dozėmis jau yra paskiepyti Palangos asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, globos namų darbuotojai ir gyventojai, socialinių paslaugų teikėjai, odontologai, vaistininkai. Dalis revakcinacijos jau pradėta ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams. Pirma vakcinos doze paskiepyti ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai bei dalis 80 metų ir vyresnių senjorų. Minėtos amžiaus grupės asmenų vakcinacija tęsiama.
„Pastebėjome, kad gyventojų nuomonė dėl vakcinacijos keičiasi. Yra žmonių, kurie atsisako skiepo, arba pasako, jog norėtų skiepytis vėliau, ne tą dieną, kai jau kviečiamas (asmeniškai) atvykti pasiskiepyti. Todėl „gyvi“ skaičiai kinta. Tačiau apskritai prioritetinėms grupėms priklausantys palangiškiai skiepijasi noriai“, – sakė I. Babičaitė-Kučinskienė.
Prioritetinei grupei priklausantiems gyventojams, norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, patiems į asmens sveikatos priežiūros įstaigą kreiptis nereikia – jie sulauks atsakingo specialisto telefono skambučio.

Palangos miesto sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo rugsėjo 7 d. sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys.


Prasidėjus vasaros sezonui pajūrio verslininkai intensyviai ieško darbuotojų, tačiau pandemija taip pakeitė darbo rinką, kad išmokas už prastovas gaunantys darbuotojai nenori grįžti į darbą. Situaciją, ypač pajūrio kavinėse, gali išgelbėti nebent studentai, rašo Edgaras Valeckas, „Vakarų ekspreso“ žurnalistas.lt


Įsibėgėjant pavasariui ir vis labiau šylant orams, Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai miesto gyventojus ir verslininkus ragina nelikti abejingus ir susitvarkyti savo gyvenamąją ar verslo aplinką.    


Laisvėjant karantino reikalavimams, gyvenimas Palangoje, tikimasi, pamažu grįš į įprastas vėžes. Kad kuo greičiau galėtume džiaugtis įprastu gyvenimo ritmu, būtinas gyventojų sąmoningumas – kelią tolimesniam viruso plitimui padės užkirsti testavimas dėl koronaviruso ir vakcinacija. Todėl Palangos miesto savivaldybė ragina visus darbuotojus, grįžtančius iš prastovų į darbus...


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Skiepijimo nuo koronaviruso tempai Palangos poliklinikoje gerokai paspartėjo ir jos direktorė Jūratė Mikutienė tikisi, kad iki vasario mėnesio pabaigos pavyks paskiepyti daugumą miesto senjorų, kuriems yra virš 65 metų ir kurie yra prisirašę poliklinikoje. „Mes turime 2 500 pacientų, visiems, esantiems rizikos grupėse, padedant baseino darbuotojoms, buvo paskambinta –...


Tačiau surašinėtojai į gyventojų namus nebeateis. Tradicinis gyventojų ir būstų surašymas, kai gyventojai surašomi juos lankant namuose, tampa istorija. Naujas būdas leis greičiau įvertinti gyventojų skaičių ir sutaupyti valstybės lėšų. Lietuvos statistikos departamentas kas dešimtmetį vykdomą gyventojų ir būstų surašymą atliks naudodamas jau sukauptus...Praėjusį penktadienį nuo ankstaus ryto, iškart po 6 valandos, Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio bei su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto...


Šeštadienį Palangos senoji gimnazija, kuriai steigti švietimo ministras davė leidimą 1922 m. rugsėjo 15 d., atšventė savo 90 metų jubiliejų. Iškilmingame renginyje netrūko gražių žodžių bei oficialių sveikinimų. Dar daugiau gražių žodžių buvo ištarta šventiniame vakare, vykusiame „Palangos žuvėdroje“. O paklausti, kas jiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius