Į šį išgirtą kurortą prie Baltijos jūros nesugrįš dar ilgai: „Palanga prieš 20 metų“

Palangos tiltas, 2022-08-09
Peržiūrėta
1536
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Nežinau, kodėl visi lietuviai taip peikia mūsų pajūrio kurortus, kaip Palangą ar Šventąją, o patys skuba į Latviją.

Su draugu buvom pas kaimynus latvius šiemet (Papėje ir Jūrmaloje) ir labai nusivylėme. Prisiklausę kalbų, kaip gera ir pigu kaimyninėje Latvijoje, nusprendėme šiais metais savo vasaros atostogas praleisti pas braliukus.

Tačiau radome ne visai tai, ko tikėjomės. Po kelionės į Jūrmalą labai nusiminėm, galvojam, kad kol kas negrįšime ten dar ilgai. Galbūt mūsų lūkesčiai buvo per dideli. O galbūt mums tiesiog nepasisekė. 

Galbūt kitiems pasisekė labiau, galbūt kiti rado, ko ieškojo ir liko patenkinti. Aš tik dalinuosi mūsų įspūdžiais. 

Taigi, vasaros pradžioje atostogavome Papėje. Vieta tikrai nuostabi. Laukinis pajūris be jokių turistų ir civilizacijos. Tuo džiaugėmės pirmas dienas. Bet po to, kai reikėjo iki artimiausios parduotuvės dardėti žvirkeliais pritrūkus duonos ar vandens, civilizacijos pradėjom ilgėtis.

Todėl grįžę namo jau organizavom sekančią išvyką į Latviją. Tik rinkomės labiau turistinę vietą – vasarai įpusėjus kelioms dienoms nuvykome į Jūrmalą. Deja, bet šis kurortinis miestas mums pasirodė kaip Palanga prieš kokius 20 metų. Išskyrus kainas...

Nežinau, kodėl visi sako, kad Latvijoje atostogauti pigiau. Ieškant vietos, kur apsistoti, kainos pasirodė netgi ir didesnės nei Lietuvoje. Naktis Jūrmaloje dviem kainuoja apie 100–200 eurų. Mums savaitgalį „pasisekė“ rasti laisvą nakvynę už 300 eurų (tiek sumokėjome už dvi naktis).

Kavinėse taip pat didelio pigumo nepastebėjome. Už pietus ar vakarienę dviem kaskart tekdavo sumokėti apie 50-60 eurų. 

Galiu pasakyti, kad mūsų Palanga tikrai nepelnytai sulaukia kritikos. Jau Palangoje tikrai daug geriau – buvom pernai, tai galiu drąsiai pasakyti, kad šis Lietuvos kurortas gerokai lenkia kai kuriuos užsienio kurortus. Palanga yra labai atsinaujinęs, atgijęs, šiuolaikišką veidą įgavęs miestas. 

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje atostogautojų neužimtų ir nerezervuotų kambarių vasaros sezonui dar yra labai daug, sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė. Vis tik, jei šį savaitgalį nusprendėte praleisti prie jūros, reiktų suskubti.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Palanga – miestas prie jūros, turintis ypatingą aurą. Prancūzų rašytojas Alber'as Camus yra pastebėjęs, kad „kai kurios išskirtinės vietovės, pavyzdžiui, pajūrio miestai, atsiveria dangui“.


Nežinau, kodėl visi lietuviai taip peikia mūsų pajūrio kurortus, kaip Palangą ar Šventąją, o patys skuba į Latviją.


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Per Velykų šventes Palanga atrodė tarsi vidurvasarį – į kurortą suvažiavo daugybė automobilių, J.Basanavičiaus gatvė buvo pilna žmonių, veikė kavinės, praeivius linksmino gatvės muzikantai.


Fotografijos klasiko Algimanto Kunčiaus serija „Prie jūros. Palanga 1965–2015“ – tai daugiau nei pusę amžiaus besitęsiantys Lietuvos pajūrio gyvenimo fotografiniai užrašai, laiko perspektyvoje tampantys intriguojančia sociologine-antropologine studija, skelbia 15min.lt


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius