Iki vasaros sezono atidarymo šventės liko nedaug, bet tikrasis sezonas - nuo Joninių

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-02
Peržiūrėta
2198
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki  vasaros sezono atidarymo šventės liko nedaug, bet tikrasis sezonas - nuo Joninių

Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.

 

Tikrasis sezono atidarymas – per Jonines

„Baro 21” savininkas Audronius Macius sakė, jog specialiai šventės atidarymui yra rengiamas papildomas kolektyvas darbui. „Iš tiesų per daug didelio žmonių antplūdžio nesitikime, nes tikroji Palangos atidarymo šventė yra Joninės. Tuomet jau galima tikėtis ir didesnio pelno, kuris tęsis jau ilgesnį laiko tarpą”,- kalbėjo A. Macius.

Jis sakė, kad dabar yra pelningi tik savaitgaliai. „Ypač dayg žmonių susilaukėmė, kuomet buvo atšilęs oras. Tuomet jau smagiau buvo”,- kalbėjo A. Macius.

„Baro 21“ savininkas pasakojo, jog Palangos atidarymo šventė būna tik laikina, nes toliau dar kelios savaitės būna be darbo. „Man gaila ir personalo žmonių, nes jie yra pasamdyti darbui, o po atidarymo šventės, kaip rodo patirtis, dar kelias savaites beveik nebūna darbo. Žinoma, visas darbas tuomet priklauso tik nuo oro sąlygų. Dabar jau vėl gana šalta, teks kūrenti židinį vėl“,- kalbėjo A. Macius.

Vyras pasakojo, kad šiais metais gana pelninga ir naudinga verslininkams turėjo būti Šv. Velykų šventė. „Tuomet buvo labai šiltos, net vasariškos dienos, todėl susilaukėme nemažai klientų, pradėjo jaustis atsigavimas po žiemos“,- kalbėjo A. Macius.

Jis taip pat sakė, kad nuo šio savaitgalio į Palangą pradėjo plūsti svečiai iš užsienio. „Palangoje buvo labai daug lenkų bei rusų. Galiu pasakyti, kad rusas yra visada geras turistas verslininkui, nes jis niekada neskaičiuoja pinigų“,- šypsodamasis kalbėjo „Baro 21“ savininkas A. Macius.

 

„Judesys“ – kur kas vėliau

Verslininkas Juozas Tubinas sakė, jog Palangos atidarymo šventė yra tik nustatyta data, o ne tikrasis atidarymas. „Iš tiesų visas „judesys“ prasideda nuo Joninių šventės. O dabar atidarymo šventės pelningumas priklausys tik nuo orų. Nors, nepaisydami orų, jau viešbučiuose atidarymo šventės savaitgalį yra užsakyta apie trisdešimt procentų vietų“,- pasakojo viešbučių „Smilčių vila“ ir „Prie parko“ savininkas J. Tubinas.

Verslininkas pasakojo, kad šiais metais labai pelningas buvo Šv. Velykų savaitgalis. „Viešbutyje „Smilčių vila“ jau nebeturėjome išvis vietų, buvo užsakyti visi numeriai, o viešbutyje „Prie parko“ galbūt būtumėm užsipildę taip pat pilnai, tačiau jame yra daromas remontas, todėl viešbutis nebuvo pilnas“,- pasakojo J. Tubinas.

Vyras taip pat išdavė naujovę, kuria žmonės jau galės mėgautis nuo Palangos atidarymo šventės. „Specialiai tai šventei viešbutyje „Prie parko“ atidarysime naują barą – „Krevečių barą“, kuriame svečiai galės mėgautis įvairiausiais patiekalais, pagamintais iš krevečių“,- pasakojo J. Tubinas.

 

Nuotaiką gadino žvarbokas oras

Baro „Monika“ savininkė Irena Pakutinskienė sakė, kad ypatingų naujovių nebus, tačiau stengsis žmones pritraukti jaukia aplinka, skaniu valgiaraščiu. „Visuomet stengiamės valgiaraštį tobulinti ir žmonėms pateikti kokių nors naujovių. Žinoma, derinamės ir prie visų sąlygų - kuomet atsiranda šviežios daržovės, tuomet tai siūlome ir žmonėms. Labai laukiame, kada atsiras uogų, kuriomis bus galima paskaninti patiekalus“,- kalbėjo I. Pakutinskienė.

Moteriai gaila, jog Palangos švenčių pelningumą lemia orai. „Pavyzdžiui, šį savaitgalį per Žemaičių amatų dienas taip gražiai buvo suorganizuota, dalyviai pasirengė, tačiau žiūrovų stabtelėjusių pasižiūrėti buvo ne itin daug, nes visiems buvo gana šalta. Todėl šventė buvo nelabai pasisekusi, ko nepalyginsi su Šv. Velykų švente, kuomet plieskė saulutė ir žmonių veiduose buvo šypsenos“,- kalbėjo I. Pakutinskienė.

Moteris sakė, kad jau specialiai Palangos atidarymo šventei yra užregistruota daugiau darbuotojų, kurie galės dirbti per šią šventę.

 

Daug užsieniečių

Restorano „Jūros akis“ savininkė“ Lilija Serapinienė pasakojo, kad Palangos atidarymo šventei gražina aplinką. „Nors esame strategiškai geroje vietoje, tačiau reikia pastovaus įdirbio. Dabar gražiname aplinką ir jau iki Palangos atidarymo šventės darbai bus užbaigti. Svečiai galės mėgautis gražia aplinka sėdėdami restorano kiemelyje“,- pasakojo L. Serapinienė.

Verslininkė sakė, jog žmonės jau domisi ir restorano viešbučiu, tačiau dar neskuba užsisakinėti. „Matyt tai bus ekspromtu, nes viskas priklausys nuo oro sąlygų“,- komentavo L. Serapinienė.

Moteris kalbėjo, jog jau ieško daugiau darbuotojų. „Plėsime lauko prekybą, todėl prireiks daugiau personalo darbuotojų“,- kalbėjo L. Serapinienė.

Moteris sakė, kad nuo praėjusios savaitės restoranas vilioja labai daug atvykusiųjų iš kitų užsienio šalių. „Pavyzdžiui, šį savaitgalį buvo atėjusių svečių iš D. Britanijos, Vokietijos. Palangoje šiuo metu ir pas mus apsilanko nemažai lenkų bei rusų“,- pasakojo L. Serapinienė.

 

Pastangų - daug

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas pasakojo, kad visi viešbučiai bei restoranai labai stengiasi pritraukti kuo daugiau žmonių. „Daugelis organizuos specialiai atidarymo šventei įvairiausias akcijas, nuolaidas. Negaliu kalbėti už visus, tačiau žinau, kad kai kurie siūlys naują valgiaraštį, kai kurie siūlys akcijas masažams. Visi stengiasi įvairiais būdais pritraukti kuo daugiau svečių į Palangą“,- kalbėjo G. Sičiūnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Suoliukai viešose erdvėse dažomi ar jau nudažyti, takeliai į paplūdimį baigti tvarkyti. Jau šią savaitę bus baigti miesto simbolio, Palangos tilto, renovacijos darbai. Kurortas, ruošdamasis sezono atidarymo šventei kitą savaitgalį, jau baigia kuoptis, tvarkytis ir dažytis.


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Paplūdimio futbolo sezono atidarymo taurė iškeliavo į Vilnių

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palangoje pirmą kartą šiemet virė aistros paplūdimio futbolo aikštelėse. Tradicinį 2010 metų sezono atidarymo turnyrą laimėjo Vilniaus „Rings“ futbolininkai.


Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos

Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos   Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 11 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius