Iki, astrologine Kiaule, būk pasveikinta, Baltoji žiurke!

***, 2020-01-01
Peržiūrėta
400
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Su Naujaisiais Metais! Rytų kalendoriaus „Baltoji Žiurkė“ nukėlė nuo pjedestalo „Kiaulę“ ir pradėjo naują astrologinį ciklą. Kokie buvo 2019-ieji palangiškiams ir Palangos bičiuliams? Su kokiomis viltimis jie pasitiko Naujuosius metus? Ar nesibaimina žiurkės?

Palangos orkestro vadovas Vygantas Rekašius:
– Praėję metai buvo labai darbingi, puikūs, įdomūs. Išėjo ilgai laukta knyga –„Palangos orkestras. Dialogai“, kurią parašė Viktorija Urbonaitė ir Laima Penek. Knyga yra ne tik apie orkestrą, jo žmones, jų jausmus, patirtis, skaudulius ir juokus, bet taip pat ir apie patį miestelį prie jūros. Svarbiausia, kad lengvai skaitoma, ne sausa. Jos gimimas – tai yra didžiulis įvykis Palangos orkestro istorijai. Ja mes didžiuojamės, džiaugiamės. Muzikantai atskleidžiami lyg gyvi žmonės su savo viltimis, neišsipildžiusiomis svajonėmis ir begaline meile savo darbui. Jos rašymas užtruko pusantrų metų.
Nuo 2001 metų yra susiformavusios gražios tradicijos, kasmet Kalėdų antrą dieną rengėme orkestro pasirodymą „Kalėdinės muzikos valanda“ Palangos bažnyčioje. Teko repetuoti, ruoštis. Koncertinė programa gausi, reikalaujanti įdirbio, ji buvo pristatyta ne tik Palangoje.
O kalbant apie Žiurkės metus, aš pats šių gyvūnų nebijau. Tarnavau kariuomenėje, kažkada valgykloje teko indus plaut, tai jos bėgiodavo man virš galvos. Manau, kad tai yra gana gudrūs ir protingi gyvūnėliai. Tikiuosi, kas Žiurkės metais manęs niekas nepergudraus. Naujais metais pasieksime dar 2013-aisiais metais užsibrėžtą tikslą – vyks Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. Vyksta pasiruošimas, darbai veja darbus. Nuo spalio mėnesio dirbame pagal griežtus sutartinius reikalavimus, vykdome įsipareigojimus.
Kalėdų rytą iki čempionato pradžios buvo likę lygiai 4 mėnesiai. Norime, kad viskas įvyktų gerai, tai yra pagrindinis mūsų ateinančių metų tikslas, siekis ir mūsų komandos atsakomybės bei garbės reikalas – užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai. Svarbu, kad tie žmonės, kurie deda dūšią, jėgas ir pastangas būtų sveiki, saugotų save, nes norime išvengti netikėtumų. Po čempionato orkestro gyvenimas tęsis, laikysimės tradicijų, esame numatę keletą projektų, bet laukiame Lietuvos kultūros tarybos patvirtinimo.
Ir Žiurkės metais vyks aktyvi koncertinė veikla, mūsų muzika džiugins publiką. Planuojame rudeninį renginį, kuriuo norėtume skatinti Lietuvos kūrėjus kurti muziką orkestrams, tai galėtų tapti tradiciniu renginiu, o naujausi kūriniai būtų pristatomi kasmetiniame pučiamųjų muzikos instrumentų festivalyje „Amber Wind“.

Seimo narė Agnė Bilotaitė:
–Palangą labai myliu. 2019-ieji man buvo labai ypatingi, pirmiausia todėl, kad mūsų šeimą nudžiugino sūnaus gimimas. Gimė mūsų antrasis sūnus. Tad reikšmingiausias metų dalykas yra susijęs su šeimynine laime, vaiko atėjimu į šį pasaulį. Visa mūsų šeima labai daug laiko leidžia atvirame ore, gamtoje. Dažnai vykstame prie jūros. Vasaromis, žinoma, aplankome ir gražuolę Palangą. Visada žavimės nuolat gražėjančiu jūsų kurortu. Na, o Baltosios žiurkės metai taip pat yra laukiami. Stengiuosi pastebėti pozityvias puses kiekviename dalyke. Žiurkė, kaip gyvūnas, taip pat turi teigiamų savybių. Tikiuosi, kad Naujieji metai atneš daugiau politinės kultūros į parlamentą, kad Seime bus paisoma visuomenės interesų, o ne vaikomasi postų, ar asmeninės gerovės.

DR Odontologijos klinikos administratorė Laura Kybartaitė:
–Žiurkių nesibaiminu. Žiurkėnai gi viską kaupia, laiko už žando. Jie labai mieli gyvūnėliai. Norėtųsi, kad ateinantys žiurkės metai sukrautų pilnus aruodus. Juk tai gyvūnas, kuris neša viską į namus, o ne iš jų, kaupia atsargas. Šie metai mūsų klinikai ypatingi tuo, kad tai veiklos pradžių pradžia. Įsikūrėme pernai sausį, o jau pelnėme klientų pasitikėjimą. Sakyčiau, praėjusieji metai buvo labai produktyvūs. Medikais pasitiki ir palangiškiai ir poilsiautojai. Žmonės atvyksta, pagal rekomendacijas iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos. Dažnai gydome ne tik Lietuvos piliečius, bet ir užsieniečius. Ne sezono metu paslaugomis daugiau naudojasi vietiniai palangiškiai. Mūsų klinikos įkūrėjas medicinos mokslų daktaras Regimantas Simuntis yra patyręs burnos chirurgas. Jis atlieka implantacijas, burnos chirurgijas. Klinikoje dirba mišraus amžiaus kolektyvas yra ir vyresnių ir jaunesnių darbuotojų, visi labai draugiški, lyg viena šeima. Būtų gerai pritraukti dar daugiau savo srities profesionalų, teikti daugiau paslaugų. Ateities planai siejasi su inovacijomis, klinikos plėtra ir specialistų prasme. Paslaugų poreikis auga. Norėtume, kad Naujaisiais metais mums nepritrūktų pacientų, kad žmonės džiaugtųsi mūsų paslaugų kokybe.

Palangiškis Aurimas Dovsevičius:
– Na, žiurkių tikrai nebijau. Astrologija, Dievo ženklais ar horoskopais nesidomiu.
Man praėję metai buvo gana neblogi, tačiau pasitaikė ir kiaulysčių, apgavysčių. Ypatingo ir geriausio gyvenimo įvykio turbūt neįvardinsiu, nes visas mano gyvenimas – tai didžiulis nuotykis. Džiaugiuosi kiekviena akimirka, lankausi renginiuose, juos fiksuoju. Man patinka gyventi Palangoje, čia nuolat nutinka kažkas tokio įspūdingo – miesto šventės, renginiai, o kartais žavi atokvėpis gamtoje ar besileidžiančios saulės stebėjimas. Fiksuoti gyvenimą, čia vykstančias miesto šventes yra mano mėgstamas užsiėmimas. Ateinančiais metais tikiuosi atgauti senas skolas, ir kaip daugelis paprastų žmonių, noriu būti laimingas. Tikiuosi, kad jie bus dar geresni, dar įdomesni.

MB „Trinkelitas“ vadovas Edvinas Jucius:
– Žiurkių tikrai nemėgstu, bet jų nebijau. Norėčiau, kad jos ratu aplenktų mano namus. O šiaip, kalbant apie praėjusius metus, man jie buvo geri. Turiu gražią šeimą, esu labai laimingas. Profesinė veikla taip pat puiki. Dirbu mėgstamą darbą. Kloju trinkeles, tvarkau sodybų kiemus ir Palangoje, ir aplinkiniuose miestuose. Šiemet įgyvendinau didžiausią savo viso gyvenimo svajonę – įkūriau verslą. 15 metų dirbau lauko gerbūvio, aplinkos tvarkymo darbus su individualia veikla, bet įkurti įmonės vis kažkaip nesiryžau. Tik įdėjus nemažai pastangų, energijos ir investavus laiko, atidžiai rūpinantis kokybe ir geru vardu, žengiau pirmą žingsnį. Įkūriau Mažąją bendriją „Trinkelitas“ Palangoje. Tai – geriausias mano 2019 metų įvykis. Džiaugiuosi, kad visą gyvenimą brandinta idėja – įkurti įmonę, pagaliau tapo realia. Verslas pamažu plečiasi, sulaukiu užsakymų gausos, visos pastangos pasiteisino su kaupu. Be abejo, išaugo ir atsakomybės našta. Naujaisiais metais tikiuosi išplėsti savo verslą, suformuoti daugiau brigadų, kad galėčiau didinti darbų apimtis, užsakymus atlikti greitai, kokybiškai, patikimai. Linkiu, kad Baltosios žiurkės metai atneštų visiems laimės, santarvės ir drąsos. Nebijokite rizikuoti, tikėkite savo jėgomis. Jei savo pomėgį paversite verslu, dėsite į jį visas pastangas, jos neliks nepastebėtos. Linkiu visiems nebijoti rizikuoti, kurti verslus ir būti reikalingiems.

Etiketo specialistas Arminas Lydeka:

– Nors nesu tikras palangiškis, tačiau šis kurortas man labai artimas. Palanga man yra svarbi, ypač kalbant apie Naujų metų sutikimą, kelia mielus prisiminimus. Jaunystėje net 8 metus iš eilės Naujuosius sutikinėdavau Palangoje. Čia, Palangoje, 1994 metais pirmą kartą apsirengiau savo asmeninį smokingą Naujų metų sutikimui. O kalbant apie praėjusiuosius, manau, kad jie buvo neblogi. Žiurkė – nemaloni, kaip gyvūnas. Tačiau aš jau nieko nebebijau, žiurkių taip pat. Tikiu, kad ateinantys metai bus labai geri. Ekonominės krizės nebus, kad naujasis Seimas bus išrinktas kur kas tobulesnis. Kad pajamos pas daugumą žmonių padidės. Žiurkės metais visi gyvens turtingiau: ir aš gyvensiu turtingiau ir Jūs... Tad galėsime mažiau rūpintis kasdieniniu gerbūviu, daugiau sau leisti. O kalbant apie užsibrėžtus ateities tikslus, pasakysiu viena, atvykęs į Palangą pamiršiu politiką, stengsiuosi atsipalaiduoti, pailsėti.

Palangiškė, vaikiškų rūbų kūrėja Gražina Rubavičienė:

– Žiurkių bijau, bet norint nugalėti baimes reikia joms žiūrėti į akis, tad esu tikra šie žiurkės metai man yra paruošė kažką ypatingo, turėsiu perlipti per savo baimes. 2019-ieji metai man atnešė labai daug permainų, ne vien šeimoje, bet ir versle, per tuos metus pasiekiau tiek, kiek niekada nebūčiau pagalvojusi. Drąsiai galiu sakyti, šie metai man buvo labai sėkmingi. Pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, o tai tik įrodo, kad siekiant kažkokio tikslo, būtina kryptingai jo siekti. Tikiu, kad Naujieji metai atneš naujų iššūkių, bandau numatyti ateities perspektyvas, susidėlioti prioritetus, įsivardinti sau, ką labiausiai norėčiau nuveikti. Dar garsiai nevardinsiu visų savo siekių ir svajonių, nes norint kažką pasiekti, reikia dirbti ne vien kalbėti. Be abejo, tai susiję su mano veikla noriu plėtoti savo vaikišku rūbų kūrimo verslą Palangoje ir ne tik.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per gerumo akciją „Padovanok gėlę mamai iš senelių namų“, įvykusią Motinos dieną praėjusį sekmadienį visoje šalyje, buvo pasveikinta apie 650 senolių mamų visoje Lietuvoje. Kaip pasakojo „Palangos tiltui“ Diana Galdikaitė, tokios akcijos sumanytoja, prie jos iniciatyvos prisijungė 11 Lietuvos miestų. „Pajūrio kepyklėlei“ dėkoju už skanų pyragą...


Ketvirtadienį, sausio 21-ąją, pro antro aukšto langą iš statybininkų keltuvu iki jo pasikėlusio Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus su jubiliejumi pasveikinta šimtametė Adelė Čižauskienė iki šiol gyvena netikėto mero apsilankymo įspūdžiu: „Jis – toks gražus vyras. Meras labai panašus į mano anūkės vyrą, kuris yra lakūnas. Beveik kaip du...


Su Naujaisiais Metais! Rytų kalendoriaus „Baltoji Žiurkė“ nukėlė nuo pjedestalo „Kiaulę“ ir pradėjo naują astrologinį ciklą. Kokie buvo 2019-ieji palangiškiams ir Palangos bičiuliams? Su kokiomis viltimis jie pasitiko Naujuosius metus? Ar nesibaimina žiurkės?


Į redakciją užėjusi sudėtingo likimo jauna moteris guodėsi, kad jos penkiametę dukrą Palangos vaiko teisių apsaugos darbuotojos, padedant policijos pareigūnams, „atėmė“ jai socialinę darbuotoją negražiai pavadinus. „Nesusilaikiau, pripažįstu. Paskui man daug kas sakė, kodėl aš nepatylėjau. Bet negalėjau. Mano nuomone, ji to buvo verta“, – įsitikinusi...


Palangos pulsas

2017 03 16 | Rubrika: Miestas

Savivaldybė aptarė bendradarbiavimą su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija Antradienį Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė Savivaldybėje susitiko su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente Ingrida Valaitiene bei asociacijos valdybos nariais. Susitikimo metu pirmiausia su naujomis pareigomis...


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius