Imtynių savaitė Palangoje

Palangos tiltas, 2018-09-06
Peržiūrėta
505
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Imtynių savaitė Palangoje

Vasarai baigiantis į Palangą suvažiavo gausus būrys imtynininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos. Vieniems imtynininkams tai buvo sambo teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursai, kiti dalyvavo tradicinėse vaikų Palangos sambo taurės varžybose. Visus šiuos renginius vainikavo penkias dienas trunkanti imtynių stovykla, kuri Palangoje organizuojama antrus metus iš eilės ir jau tampa tradicine.
Sambo teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursuose dalyvavo ir Palangos sambo akademijos treneriai Dmitrijus Čelpanovas, Ernestas Doržinkevičius bei Kastytis Kenešis. Toks formatas sambo teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursuose, kai teisėjai buvo testuojami teorinėse žiniose bei praktiniame teisėjavime varžybų metu, buvo pirmą kartą Lietuvoje.
Pasak Lietuvos sambo federacijos prezidento dr. Lino Obcarsko, buvo smagu matyti tokį susirinkusiųjų jaunų bei patyrusių sambo teisėjų būrį, kurie tobulino savo žinias Lietuvos sambo federacijos surengtuose kvalifikacijos kėlimo kursuose Palangoje.
Palangos sambo akademijos auklėtiniai tarptautinių varžybų metu taip pat parodė gana aukštus rezultatus: antrąsias vietas Palangos sambo taurės varžybose užėmė Vakaris Viršilas, Rapolas Venckevičius, Aironas Prževalskas, trečiąsias vietas užėmė Robertas Gramauskas, Mantas Verseckas bei Matas Kalvis.
Po minėtų renginių visi liko Lietuvos grappling federacijos bei Palangos sambo akademijos surengtoje penkių dienų grappling imtynių sporto stovykloje.
Stovyklos metu kiekvieną dieną buvo rengiamos net dvi treniruotės per dieną po tris valandas. Stovykloje dalyvavo Lietuvos grappling rinktinė, kuri ruošiasi pasaulio čempionatui, Lietuvos sambo, dziudo, grappling klubų auklėtiniai bei imtynininkai iš Latvijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos.
Stovyklos instruktoriai buvo nusipelnę tarptautinės klasės sambo meistrai, tokie kaip daugkartinis Lietuvos čempionas, pasaulio bei Europos sambo čempionatų prizininkas Ramūnas Matulis (Vilnius), triskart pasaulio sambo meistrų čempionas Albertas Kašėta (Vilnius), svečias iš Rusijos, pasaulio sambo meistrų vicečempionas Jurij Šilenkov (Kaliningradas), Lietuvos grappling vyriausias treneris, braziliškojo džiu džitsu (BJJ) juodo diržo savininkas Ričardas Piepolis (Vilnius).
Stovykloje dalyvavo ir pirmasis Lietuvos grappling federacijos prezidentas, dabartinis Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Smirnovas.
Lietuvos grappling federacijos prezidentas Adrijus Kupstas kartu su Palangos sambo akademijos vadovu Ernestu Doržinkevičiumi jau ne pirmus metus Palangoje organizuodami sambo, dziudo, grappling varžybas bei sportinio meistriškumo pasirengimo stovyklas džiaugiasi, kad prie jų realizuojamų projektų prisideda ne tik sportininkai, bet ir vis gausesnis rėmėjų bei partnerių būrys.
Už paramą vykdant minėtus projektus bei pagalbą ugdant jaunuosius sportininkus esame dėkingi Palangos miesto savivaldybei bei viešbučiui „Palgos dailė“, kurio patalpose jau nuo šių metų Palangos sambo akademija (www.sambopalanga.lt) formuos naujas vaikų sambo, dziudo, grappling grupes bei vykdys užsiėmimus.

Ernestas DORŽINKEVIČIUS
Palangos sambo akademijos vadovas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vasarai baigiantis į Palangą suvažiavo gausus būrys imtynininkų iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos. Vieniems imtynininkams tai buvo sambo teisėjų kvalifikacijos kėlimo kursai, kiti dalyvavo tradicinėse vaikų Palangos sambo taurės varžybose. Visus šiuos renginius vainikavo penkias dienas trunkanti imtynių stovykla, kuri Palangoje organizuojama antrus metus iš eilės ir jau tampa...


Palangoje šią savaitę karaliauja jaunimas – minima Jaunimo savaitė. Iki šiol rugpjūčio 12-ąją būdavo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena, o šįkart pramogų organizatoriai pažėrė visą savaitę renginių, skirtų jaunimui. Taigi ir veiklos esama įvairios, tinkančios skirtingų pomėgių jaunuoliams.


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Atkreipiame vaikų ugdymo įstaigų pedagogų, moksleivių ir jų tėvelių dėmesį į tai, kad kovo 18-24 dienomis organizuojama „Veiksmo savaitė be patyčių“. Projekto iniciatoriai – Vaikų linija kviečia nelikti abejingais, prisijungti prie renginių, kuriais siekiama priminti kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas ir kodėl taip svarbu to siekti šeimoje, mokykloje...


Antradienį Palangoje lankėsi bei su mero pavaduotoju Sauliumi Sime susitiko Lietuvos neolimpinio komiteto prezidentas Gintautas Vileita ir Tarptautinės zurkhaneh federacijos generalinis sekretorius bei Irano imtynių už diržų federacijos prezidentas Seyedas Amiras Hosseini. Susitikimo metu aptartos galimybės Palangoje rengti 5-ųjų TAFISA pasaulio „Sporto visiems“ žaidynių, liepą...


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Nacionalinė bibliotekų savaitė

Biblioteka, 2011 04 20 | Rubrika: Kultūra

Nacionalinė bibliotekų savaitė. Balandžio 26 - gegužės 3 d. Justinas Marcinkevičius.


Pradinėje mokykloje paminėta Teatro savaitė

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Visą besibaigiančią savaitę Palangos pradinėje mokykloje šurmuliavo itin pakiliai nusiteikę vaikai, mat buvo minima jau tradicine tapusi Teatro savaitė. Šiom dienom ypatingai pasireiškia ir vaikų, ir pedagogų kūrybiškumas. O ir dienos tampa kur kas linksmesnės, kai kiekvieną dieną laukia staigmena – naujas spektaklis.


Visą praėjusią savaitę Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyravo energijos sklidina atmosfera. Mažieji ugdytiniai drauge su savo auklėtojomis įvairiomis pramogomis minėjo sporto ir sveikatos savaitę, pavadintą itin įkvepiančiu pavadinimu „Judėk, sportuok, sveikai maitinkis – būsi sveikas“. Vaikams ši savaitė buvo ypatingai naudinga, mat jie ne tik aktyviai sportavo, tačiau taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius