Iš 8 kandidatų į Seimą – 4 išsiskyrę, vienas teistas, ir pora „biednų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-09-15
Peržiūrėta
2505
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seimo rinkimai- Spalio 9-ąją
Seimo rinkimai- Spalio 9-ąją

Seimo rinkimų kampanijai beveik pasiekus finišo tiesiąją, kandidatai į Seimą demonstruoja savo išskirtinumą, šventumą, trykštančią energiją, puikuojasi pasiekimais ir žarsto pažadus, kaip bus geriau mums visiems balsavus už juos. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) privaloma tvarka pateiktos anketos apie save, kampanijos finansavimo šaltinius atskleidžia ne vieną įdomų faktą ir apie kandidatus Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje. „Palangos tiltas“ pasklaidė jas atidžiau ir siūlo VRK puslapyje tai padaryti ir visiems kurorto rinkėjams.

Vaidoto Bacevičiaus piniginių aukų dėžutė – tuščia
Šiandien 41-ąjį gimtadienį minintis Vaidotas Bacevičius, TS-LKD kandidatas Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, yra vienas jauniausių kampanijos dalyvių. Už jį jaunesnis yra tik „tvarkietis“ Edgaras Bernotas, kuriam yra 36-eri ir Centro partijos kandidatas Nerijus Stasiulis, kuris švęs 41-ąjį gimtadienį spalio pabaigoje,
87-u numeriu TS-LKD sąraše einantis V. Bacevičius savo nuolatine gyvenama vieta nurodo Palangą – konservatorius, kalbama, kurorte neseniai įsigijo gyvenamą būstą. Jis nurodo esąs neteistas, o išsilavinimo skiltyje nurodo turįs aukštąjį išsilavinimą – V. Bacevičius yra baigęs teisės studijas Vilniaus universitete.
V. Bacevičius anketoje nurodo puikiai mokąs anglų kalbą, o pagrindine darboviete – AVIP advokatų kontorą, kurioje jis dirba advokatu. Pomėgių skiltyje kandidatas įvardija knygas, kiną ir sportą.
Jis nurodo ir visuomeninę veiklą – yra Lietuvos šaulių sąjungos narys.
Konservatorius yra vedęs (su pirmąja žmona yra išsiskyręs), turi tris vaikus: Mariją, Matą, Justą.
V. Bacevičius jau buvo Seimo narys 2008–2012 metų kadencijoje.
Kalbant apie konservatorių kandidato finansinę padėtį, ji yra vidutinė: V. Bacevičius nurodė turįs 42 tūkst. euro piniginių lėšų, gavęs 27 285 eurų paskolą. Pernai vyras gavo 31 184,4 eurų pajamų, sumokėjo 3195 euro mokesčių.
V. Bacevičius nurodo, kad sutuoktinė Nida Bacevičienė dirba UAB „Litusa“.
Kandidato aukų ir aukotojų sąrašas – tuščias. Apie kokias nors rinkimų kampanijos metu sudarytas sutartis palangiškis taip pat duomenų neteikia.

„Tvarkiečių“ kandidatas – teistas
36-erių metų partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Edgaras Bernotas nuolatine gyvenamąja vieta nurodo Klaipėdą, nors yra gimęs Šilutės rajone, Katyčių kaime.
Tvarka ir teisingumas kandidatas turi aukštąjį išsilavinimą – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje baigė sausumos transporto inžinerijos specialybę.
Į privalomą anketos klausimą „ar buvote po 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos arba buvote įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu bet kada pripažintas kaltu padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą?“, E. Bernotas atsako „taip“, nurodydamas, kad yra baustas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 22 straipsnio 1 dalį (Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką).
„Tvarkietį“ nubaudė Klaipėdos miesto apylinkės teismas. Nuosprendis įsigaliojęs.
E. Bernotas nurodo, kad mokąs rusų ir anglų kalbas.
Kandidatas anketoje nurodo esąs VŠĮ ,,Pasidalinkime“ direktorius. Įmonės tinklapyje www.pasidalinkime.lt detalios informacijos apie įmonės veiklą nėra – skiltyje „Apie“ nurodoma: „Jaunimas – ryžtinga jėga, formuojanti kultūrą ir aplinką, kurioje gyvename. Tam įtakos turi jaunimo maksimalizmas, trykštanti energija, optimizmas ir kitos savybės. Be galo svarbu skatinti jaunimo aktyvumą, sąmoningumą, pilietiškumą ir nuolatinį tobulėjimą, kad gyvenimas judėtų teigiama linkme“.
E. Bernoto visuomeninė veikla – Jaunimo užimtumo skatinimas.
1999–2000 metais jis atliko karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje. 1998 metais dirbo AB ,,Lietuvos geležinkeliai” lokomotyvų mašinistu, o 2007–2009 metais buvo UAB ,,Carsela” direktorius.
Kandidatas yra išsiskyręs, turi du vaikus: Hugo ir Helą.
E. Bernotas VRK anketoje nurodo turįs 0 piniginių lėšų, o vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių – už 3 tūkst. eurų. Vyras yra gavęs 28 tūkst. eurų paskolą, nurodo kandidato anketa.
Pernai „tvarkietis“ gavo 14630,7 euro pajamų.

Ilgametė darbo patirtis VRM sistemoje
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arūnas Merkelis, kuris yra Palangos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriaus pavaduotojas, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą nurodo Klaipėdos rajono savivaldybėje, yra gimęs Šiauliuose, kandidatui – 46 metai.
A. Merkelis yra išsiskyręs, turi du vaikus – Moniką ir Augustę.
Valstiečių ir žaliųjų kandidatas nurodo šiuos pomėgius: medžioklė, įvairios sporto šakos, domėjimasis Lietuvos istorija.
VRK anketoje jis nurodo turįs pedagoginį bakalauro laipsnį, nors išsilavinimo kandidatas nenurodė, nenurodė ir kokiomis užsienio kalbomis šnekąs.
Nuo 1992-ųjų iki 2015-ųjų A. Merkelis dirbo vidaus reikalų sistemoje: 1992–1998 metais – Mažeikių policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo sektoriuje vyresniuoju inspektoriumi. Dirbdamas 1995–1999 metais studijavo Lietuvos teisės akademijoje, įgijo aukštąjį universitetinį išsilavinimą.
2009–2016 metais jis užėmė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos rajono policijos komisariato viršininko pareigas, iš kurių 2016 metais vasario mėnesį atleistas iš vidaus tarnybos pačiam prašant.
Tarnyboje VRM sistemoje buvo paskatintas devyniomis padėkomis, dešimčia piniginių premijų, jam buvo įteiktos keturios vardinės dovanos, septynis kartus apdovanotas pasižymėjimo ir atminimo ženklais. Tokie duomenys – iš kandidato VRK anketos.
Pajamų ir turto anketoje A. Merkelis nurodė 119 759 eurų privalomą deklaruoti turtą, 5 343 euro pinigines lėšas ir 93 693 euro paskolą.
Pernai kandidatas uždirbo 21 217 eurų pajamų.

Rusų kalbos specialistė
Dar viena kandidatė Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijai atstovaujanti Janė Narvilienė.
Po socialdemokrato Antano Vinkaus ji yra antroji tarp kandidatų pagal amžių – kandidatei ateinantį antradienį sukaks 71-eri.
Gyvenamąją vietą J. Narvilienė yra deklaravusi Kretingos rajono savivaldybėje, Kretingos seniūnijoje, o gimusi yra Ignalinos rajone.
Kandidatė turi aukštąjį išsilavinimą – 1975 metais ji Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute įgijo Rusų kalbos ir literatūros mokytojos specialybę.
Moteris nurodo mokanti rusų ir vokiečių kalbas.
J. Narvilienė jau yra ragavusi Seimo narės duonos – Parlamente ji dirbo 2000–2004 metais, prieš tai, 1997–2000 metais, ji buvo Kretingos rajono savivaldybės Tarybos narė.
Šiuo metu moteris nebedirba, tačiau mokosi Trečiojo amžiaus universiteto socialinės psichologijos fakultete, yra jo seniūnė.
Kandidatė į Seimą yra išsiskyrusi, turi vieną dukrą. Pomėgiais įvardijo knygas, gėles ir keliones.
Anketoje J. Narvilienė nurodo 1965 metais dirbusi laikraščio „Sovietskaja Litva“ redakcijoje. Nuo 1980 metų ji dirbo Lietuvos radijo ir televizijos informacijos redakcijos Kretingos rajono atsakingąja redaktore. Vėliau buvo Kretingos kabelinės televizijos redaktorė, UAB „Penktasis kanalas“ ir UAB „Vakarų Lietuvos televizija“ direktorė.
Nuo 1994 metų buvo aktyvi Moterų partijos narė, Kretingos skyriaus pirmininkė; šios partijos pirmininkės Kazimiros Danutės Prunskienės pavaduotoja. Šiuo metu yra Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) narė.
Kretingiškė nurodo turinti turto už 277 075 eurus, piniginių lėšų – 5 000 eurų. Pildydama metinę pajamų deklaraciją, ji nurodė gavusi vos 15,06 euro lėšų pernai.

Buvęs Kretingos rajono vicemeras
Darbo partijos kandidatas mūsų apygardoje Vytautas Ročys lapkritį švęs 56-ąjį gimtadienį, nurodo, kad yra gimęs ir gyvena Kretingoje.
„Darbietis“, kuris šiuo metu dirba Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėju, prieš tai, 2011–2015 metais, dirbo Kretingos rajono savivaldybės vicemeru.
Prieš tai, beveik dešimt metų, jis dirbo Kretingos autobusų stotyje – 1998–2011 metais buvo paskirtas Kretingos autobusų parko direktoriumi ir išrinktas valdybos pirmininku.
VRK anketos išsilavinimo eilutėje V. Ročys nurodo du išsilavinimus: 1983 metais baigė Klaipėdos politechnikumą, kur įgijo techniko-mechaniko specialybę, o 2007 metais –Klaipėdos universitete gavo verslo administravimo ir vadybininko diplomą.
Rinkimų kampanijai kandidatas iš Darbo partijos yra gavęs 1 223 eurus, nurodo, kad yra sudaręs sutartis su UAB „Spalvos kodas“ plakatams spausdinti, o su UAB „Admita“ – dėl automobilio „Ford Focus“ nuomos.
Vyras nurodo mokąs rusų ir prancūzų kalbas, yra Kretingos rajono stalo teniso klubo vadovas.
V. Ročio pomėgiai – sportas, žvejyba, kelionės, su žmona Danute turi sūnų Nerijų ir dukrą Kristiną.
Nei teistumo, nei įsipareigojimų kitoms valstybėms kandidatas teigia neturįs.

Nerijus Stasiulis save pristato „Žemaičiu“
Lietuvos centro partija Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje kelia palangiškiams gerai pažįstamo buvusio Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo, vėliau – vadybininko, buvusio miesto savivaldybės Tarybos nario Nerijaus Stasiulio kandidatūrą.
Kandidatas anketoje save vadina „Žemaičiu“, atskleidžia, kad yra gimęs Tūbausiuose, Kretingos rajone, o dabar gyvena Palangoje.
Spalio pabaigoje N. Stasiulis švęs 41-ąjį gimtadienį. Kandidatas nėra teistas, moka rusų ir anglų kalbas. Yra vedęs, su žmona Kristina augina sūnų Matą.
N. Stasiulis turto ir pajamų deklaracijoje nurodo turintis turto už 59 700 eurų, o piniginių lėšų – 9 003 euro, nurodo, kad turi paėmęs gan įspūdingą 127 651 eurų paskolą, pernai gavo 15 327 eurų pajamų.
Nei pagrindinės darbovietės, nei pomėgių N. Stasiulis nenurodė.

Nenurodo sutuoktinio vardo
Liberalų sąjūdžio kandidatė Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Jolita Vaickienė (anketoje nurodo esanti nepartinė) taip pat artimiausiomis dienomis švęs gimtadienį – kitą sekmadienį jai sueina 46 metai.
Kandidatė yra gimusi Radviliškyje, o gyvenamąją vietą yra deklaravusi Kretingoje.
J. Vaickienė turi solidžią darbo patirtį valstybės institucijose: ji Seime baigia parlamentarės kadenciją (patekusi į jį kaip partijos Tvarka ir teisingumas narė, praėjusią vasarą ji perėjo į Liberalų sąjūdį), 2009–2011 metais ji buvo Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, dar anksčiau, 2007–2009 metais, Kretingos rajono savivaldybės Tarybos narė.
J. Vaickienė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete yra įgijusi ekonomisto specialybę, 1993–1994 metais buvo investicinės bendrovės „Investicijos į Palangą“ vyr. buhalterė, 1994–1996 metais – užsienio kapitalo įmonės „Coca Cola gėrimai“ vyr. finansininkė, vėliau – ir UAB „Vakarų medienos grupė“ vyr. finansininkė. 2011–2012 metais ji buvo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė.
Kandidatė nurodo šiuos pomėgius: Lietuvos istorija, vidaus politika, tarptautiniai santykiai, turizmas, muzika, skaitymas.
Ji turi sūnų ir dukrą, bet sutuoktinio vardo ir jo veiklos nenurodo.
J. Vaickienė meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių turi už 5 792 eurų, piniginių lėšų – 78 024 eurų. Yra gavusi 24 618 euro paskolą.
Už 2015 metus ji deklaravo gavusi 35 584 euro pajamų.
Iš Liberalų sąjūdžio ji gavo 1200 eurų rinkimų kampanijai, dar 500 eurų prie jos prisidėjo savo lėšomis, o 200 eurų jai davė Jolanta Lukošiūtė.
Su Živile Kristutiene J. Vaickienė yra sudariusi politinės kampanijos turto patikėjimo sutartį.

Ilgametė gydytojo darbo patirtis
61-u numeriu Lietuvos socialdemokratų partijos daugiamandatės apygardos sąraše esantis Antanas Vinkus, kuris taip pat kandidatuoja Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, yra vyriausias rinkimų kampanijos šioje apygardoje dalyvis. Jam – gruodžio 25-ąją sukaks 74 metai.
Kandidatas yra gimęs Kretingos rajone, o gyvenamąją vietą yra deklaravęs Vilniuje.
1949–1960 metais mokėsi Kretingos vidurinėje mokykloje. Jaunystėje ketino tapti kunigu. Kauno medicinos institute 1966 metais jis įgijo gydytojo terapeuto specialybę.
1966 metais, 1968–1970 metais Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje jis dirbo gydytoju terapeutu. 1966–1968 metais buvo Neringos ligoninės vyriausiasis gydytojas.
1976 metais A. Vinkus įkūrė Klaipėdos miesto ligoninę, 1975–1982 metais buvo jos vyr. gydytojas.
1986–1989 metais buvo Kauno medicinos instituto Petro Jašinsko klinikų vyriausiasis gydytojas. 1989–1990 metais – LSSR sveikatos apsaugos ministras. 1990–1993 metais LR socialinės apsaugos ministro pavaduotojas. 1994–1996 metais – Adolfo Šleževičiaus ir Mindaugo Stankevičiaus Vyriausybėse – sveikatos apsaugos ministras. 1997–2002 metais – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinis direktorius.
2002 metais prezidentas Valdas Adamkus jam suteikė nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro diplomatinį rangą. 2002–2006 metais A. Vinkus buvo LR ambasadorius Estijoje, 2006–2008 metais – LR ambasadorius Latvijoje, 2008–2011 metais – LR ambasadorius Rusijoje.
2011–2013 metais A. Vinkus buvo Neringos savivaldybės tarybos narys Lietuvos socialdemokratų partijos Neringos skyriaus sąraše, Neringos savivaldybės meras. Nuo 2013 metų – ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatai.
Žmona Danutė – architektė, sūnus Mindaugas – politologas. A. Vinkus laisvai kalba prancūzų bei rusų kalbomis, jo hobi – literatūra.

Daug apdovanojimų
Už nuopelnus profesinėje srityje, diplomatinėje tarnyboje, visuomeninėje veikloje A. Vinkus turi gausybę apdovanojimų: yra Lietuvos Respublikos nusipelnęs sveikatos apsaugos darbuotojas, Lietuvos Respublikos nusipelnęs gydytojas, Klaipėdos universitetinės ligoninės garbės daktaras, Palangos reabilitacijos ligoninės garbės narys, Neringos ir Kretingos rajono garbės pilietis, klubo „Kretingos krašto ainiai“ valdybos pirmininkas, Lietuvos farmacijos sąjungos garbės narys. 2011–2013 metais – Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas, nuo 2013 metų – šios asociacijos narys; Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ garbės prezidentas, Lietuvos merų klubo prezidentas.
1996 metais jam įteiktas Amerikos biografų instituto vardinis diplomas, 2000 metais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius, 2004 metais – Estijos Baltosios žvaigždės 2-ojo laipsnio ordinas, 2008 metais – Latvijos trijų žvaigždžių 3-iojo laipsnio ordinas, Latvijos Cicerono apdovanojimas politikos srityje, 2011 metais – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos medalis „Už nuopelnus Lietuvos diplomatinėje tarnyboje“, Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos medalis „Už indėlį į tarptautinį bendradarbiavimą“, Neringos savivaldybės garbės ženklas, kiti apdovanojimai.

Tarp aukotojų – žinomos pavardės
Turtą LSDP kandidatas įvertino 51 483 euro, VRK anketoje A. Vinkus deklaravo 52 573 eurų piniginių lėšų.
GPM deklaracijoje už 2015 metus jis nurodė gavęs 28 760,08 euro pajamų.
Nuo Joninių iki šiol iš fizinių asmenų rinkimų kampanijai A. Vinkus sulaukė 8 724,29 euro aukų pinigais.
Tarp aukotojų ir Palangos gyventojams žinomos pavardės: advokatas Aleksandras Jokūbauskas rugpjūčio pradžioje A. Vinkui paaukojo 1 500 eurų, VMI Palangos teritorinio skyriaus vedėja Elena Kuznecova – 500 eurų, Andrėjus Kuznecovas per du kartus – 1 300 eurų.
A. Vinkus nepriėmė 2 300 eurų aukų, tarp jų ir 200 eurų liepos 25-ąją iš Andrėjaus Kuznecovo. Jos buvo grąžintos aukotojams priežasčių nepaaiškinus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią savaitę Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nusprendus iš artėjančių savivaldos rinkimų pašalinti beveik pusę tūkstančio kandidatų, netinkamai užpildžiusių pareiškinius dokumentus, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) jau gavo trijų politinių partijų skundus dėl tokio komisijos nuosprendžio. 


Praėjusį savaitgalį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pristatė savo kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. 


Desertus, ledus ir gaiviuosius gėrimus pajūryje pardavinėjanti pora sulaukė teisėsaugos dėmesio.


Regionų partijai plečiantis vakarinėje Lietuvos dalyje, jos Palangos skyriaus vadovu ir partijos tarybos nariu tapo Eimutis Židanavičius – buvęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, praeityje teistas už reketą ir figūravęs ikiteisminiuose tyrimuose dėl turto iššvaistymo.


Palikę vieną Lietuvos didmiesčių – Kauną, bendraamžiai 28-erių Ineta ir Darius Intai nusprendė įsikurti Kretingoje. Ineta, kilusi iš Panevėžio, Darius – iš Skuodo, po studijų kurį laiką gyveno ir dirbo Kaune. „Visada svajojome gyventi arčiau jūros, bet sprendimą vis vilkindavome. Tačiau, kai vieną dieną pradėjome kalbėti apie galimybę tą savo svajonę...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje - net 12 kandidatų. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Ketvirtadienį, rugsėjo 10 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtino galutinį kandidatų į Seimą vienmandatinėse apygardose sąrašą. Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje gali jau būti ramūs - jiems leista dalyvauti rinkimuose. „Palangos tiltas“ supažindina palangiškius su jais.


Ką veikti jauniems žmonėms mažame miestelyje? – tokį klausimą prisipažino ne kartą išgirdę neseniai šeimą sukūrę Rūta ir Lukas Gaudėšiai, gyvenimą drauge kuriantys Palangoje. Tačiau jauna pora nė neabejojo savo sprendimu. Jie nedideliame ir itin skirtingu pulsu skirtingais metų laikais gyvuojančiame mieste jaučiasi itin gerai. Politologijos mokslus abu baigę naujieji...


Seimo rinkimų kampanijai beveik pasiekus finišo tiesiąją, kandidatai į Seimą demonstruoja savo išskirtinumą, šventumą, trykštančią energiją, puikuojasi pasiekimais ir žarsto pažadus, kaip bus geriau mums visiems balsavus už juos. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) privaloma tvarka pateiktos anketos apie save, kampanijos finansavimo šaltinius atskleidžia...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius