Iškris sniegas – tik tada pasikeisiu padangas?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-10-26
Peržiūrėta
2020
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?

 

Ne itin daug klientų

Malūno gatvėje yra įsikūrusi individuali D. Krylovo įmonė padangų montavimo darbus savo servise pradėjo tik šiais metais. „Daugelis žmonių dar nežino, kad ir mūsų servise yra montuojamos padangos, todėl klientų susilaukėme dar ne itin daug. Taip pat niekur nesireklamuojame, todėl dar sunku pritraukti naujų klientų, dažniausiai žmonės sužino „iš lūpų į lūpas“. Kada iškris pirmasis sniegas visuose autoservisuose bus didelės eilės, norinčiųjų pasikeisti padangas į žiemines. Manau, tuomet daugiau žmonių sužinos, jog ir mes montuojame padangas“,- kalbėjo serviso padangų montuotojas Audrius.

Vyras pasakojo, kad žieminių padangų montavimas vienam ratui kainuoja 15 litų. Visų keturių padangų montavimas kainuoja 60 litų.

„Praėjusiais metais dirbau kitame Palangos autoservise ir montavau padangas, tačiau ten kaina svyravo nuo 15 iki 20 litų, priklausomai nuo automobilio ratų“,- pasakojo Audrius.

Audriaus pastebėjimu, žieminių kainų padangų kainos beveik nesikeitė, lyginant su praėjusiais metais. „Galbūt skirtumas yra 10-20 litų kai kurių firmų ar gamintojų, tačiau tikrai nėra ryškaus skirtumo. Pastebėjau, kad šiais metais šiek tiek keitėsi vasarinių padangų kainos: pigesnės liko beveik tų pačių kainų, o brangesnių padangų kainos labai nukrito“,- pastebėjo Audrius.

 

Kainos beveik nekito

Tačiau ši tendencija buvo skirta tik vasarinėms padangoms. Žieminių padangų kainos beveik nekito. Toje pačioje – Malūno gatvėje yra įsikūrusi padangų parduotuvė, kurioje kainos nepakito. „Šiais metais kainos nesiskiria nuo praėjusių metų. Žmonės dažniausiai renkasi pigesnes padangas, tačiau negalima sakyti, kad visi. Turintys prabangesnius automobilius, renkasi atitinkamai brangesnių firmų padangas“,- kalbėjo padangų pardavėjas Darius.

Pasak Dariaus, pačios populiariausios ir gana nebrangios padangos yra po 150 litų. Vadinasi, visam automobiliui prireiks 600 litų. „Šiais metais žmonių ateina tikrai daugiau nei praėjusiais metais. Padangas reikia pirkti naujas ne kiekvienais metais, jas žmonės keičiasi kas du-trys metai. Matyt, atėjo toks laikas, kuomet daugelis perkasi naujas padangas. Tačiau daugelis renkasi pigesnes“,- kalbėjo Darius.

Virbališkės take įsikūrusiam servisui šie metai niekuo nesiskiria nuo praėjusiųjų. „Žmonių skaičius beveik toks pat kaip ir praėjusiais metais, o kainas išlaikėme taip pat vienodas. Mes montuojame padangas po 15 litų. Kainų nekėlėme, nes norime išlaikyti savo pastovius klientus, kurių skaičiumi tikrai nesiskundžiame“,- kalbėjo serviso savininkas Linas Leivickas.

L. Leivickas pasakojo, kad jų servise žmonės taip pat gali užsisakyti norimų padangų ir serviso darbuotojai jas užsakys ir atveš. „Pigiausių padangų galima įsigyti už maždaug 120 litų. Pačios populiariausios yra 13 colių padangos, kurių kaina gali svyruoti nuo 120 ir net iki 1000 ar dar daugiau litų”, - pasakojo apie padangų kainas L. Leivickas.

 

Klientams svarbi padangų kokybė

Pasak jo, žmonės daugiausia perka, atsižvelgdami ne į mažiausias kainas, o į kokybę. „Žmonės yra svarbi padangos gumos kokybė, nes jei ji bus slidi, vadinasi, bus sunku su jomis ir važiuoti. Populiariausi gamintojai yra iš Europos šalių: Čekoslovakijos, Vokietijos, Slovakijos. „Būna ir tokia kategorija žmonių, kuriems nesvarbi nei kaina, nei gamintojas, o svarbiausia tik puiki kokybė. Tokie žmonės dažniausiai būna su prabangiais automobiliais“, - pasakojo serviso savininkas Linas.

Jei žmonės neišmano, kokių padangų jiems reikia, tuomet servise jiems yra patariama. „Žinoma, niekuomet žmonėms nesiūlome pačių brangiausių prekių, taip atbaidytumėm ir išgąsdintumėm žmones. Dažniausiai siūlome vidutinę kainą ir patariama pirkti labiausiai perkamas padangas, toliau –jo teisė rinktis“,- kalbėjo L. Leivickas.

 

Kainos – mažesnės, ir klientų - mažiau

L.Vaineikio gatvėje įsikūrusiame servise tiesiog pakomentavo: „Kainos pigesnės nei praėjusiais metais, o žmonių mažiau. O dabar turiu labai daug darbo“,- kalbėjo darbuotojas iš individualios L. Tonkūno įmonės.

Pirties gatvėje esančio serviso „Palangos autoservisas“ savininkas sakė, kad yra išnuomojęs savo patalpas meistrams, kurie ir montuoja padangas. „Matau, kad darbo yra tikrai nemažai, žmonės atvažiuoja montuotis padangų savo automobiliui, tačiau kainų aš nežinau“,- kalbėjo serviso savininkas.

Visų servisų darbuotojai pastebi, kad žmonės ne itin linkę pasirūpinti savo automobilio padangomis iš anksčiau, visi „sujuda“, iškritus pirmajam sniegui. „Kuomet iškrenta pirmasis sniegas, atėjus į darbą randi „nusidriekusią“ eilę automobilių, norinčių pasikeisti savo automobilio padangas. Tačiau dabar žmonės dar nesiveržia jų keistis. Padangų montuotojų darbas priklauso nuo oro“,- pasakojo L. Leivickas.

Pasak serviso padangų montuotojo Audriaus, yra ne maža dalis žmonių, kurie savo padangas keičiasi tik tada, kai iškrenta sniegas ir nepaiso kelių eismo taisyklių nurodymų padangas pasikeisti iki lapkričio pirmos dienos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 m. birželio 12–18 d. per vykdytas policines priemones Klaipėdos apskrities VPK kelių policijos skyriaus pareigūnai iš viso užfiksavo 653 įvairius KET pažeidimus, nustatė 12 neblaivių vairuotojų.


2022-11-14 ryte Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, Klaipėdoje, Naikupės g. ir Baltijos pr., kelių švietimo įstaigų prieigose, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino ar vairuotojai jau pasikeitė automobilių padangas į žiemines. 


2022 m. gegužės  9 – 15 d. sustiprintą vairuotojų blaivumo kontrolę visoje Klaipėdos apskrityje vykdę kelių policijos pareigūnai iš viso užfiksavo 278 KET pažeidimus. Nustatyta net 12 neblaivių vairuotojų.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


75 metų ir vyresni senjorai, kurie planuoja pasiskiepyti ir tuo pačiu norėtų gauti  100 eurų vienkartinę išmoką turi suskubti ir pirma vakcinos nuo COVID-19 doze spėti pasiskiepyti lapkričio 8 d. (pirmadienį) arba lapkričio 9 (antradienį). Suskubti reikia dėl to, kad 100 eurų vienkartinė išmoka skiriama už pilną vakcinacijos kursą, todėl, tam, kad antru skiepu senjorai spėtų paskiepyti...


Artėjant lapkričio 10 dienai, kada vasarinės padangos turi būti pakeičiamos naujomis, dauguma vairuotojų ima svarstyti, ar turimą padangų komplektą vertėtų pakeisti nauju, ar dar vieną sezoną bus galima drąsiai važinėti su senomis padangomis.


Nors daugelis Lietuvos rajonų susilaukė lietaus, šalies šiaurinių ir vakarinių rajonų gyventojai atsibudo pamatę už lango pačią tikriausią žiemą. „Gegužės 3 -ioji, 6.40, kažkur ties Laukuva. Dar neteko gegužės mėnesį tiek galvoti apie ... žiemines padangas,“ – tokį įrašą Facebook paliko palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas. Mindaugo...


Palangiškė, užuot uždirbusi iš parduodamų padangų, dar ir neteko nemažos sumos pinigų. Moteris kreipėsi į Palangos miesto policijos komisariatą ir pasakojo, kad internetiniame skelbimų portale buvo paskelbusi, jog parduoda padangas. Su ja susisiekusi mergina teigė, kad nori jas pirkti, paprašė duomenų kurjeriui užsakyti, o kad pareiškėjos sąskaitą pasiektų pervesti...


Jeigu rūpinamės Palangos ir Šventosios aplinkos švara, versti, kaip sovietmečiu, senų baldų griaučius ar padangas pamiškėje, yra baisus nusikaltimas gamtai ir įstatymui. Juo labiau, kad visomis buities atliekomis gyventojai nuo šiol gali atsikratyti nemokamai didžiųjų ir kompostuojamų atliekų surinkimo aikštelėje Joskauduose.


Kelių eismo taisyklėse yra numatyta, jog žmonės privalo savo padangas iš vasarinių į žiemines pasikeisti iki lapkričio 1 dienos. Tačiau policijos pareigūnai vairuotojų nebaudžia iki lapkričio dešimtos dienos, o paprasčiausiai perspėja ir paragina kuo greičiau pasikeisti padangas. Kaip į šiuos reikalavimus reaguoja palangiškiai? Ar autoservisai „lūžta“ nuo žmonių antplūdžių?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius