Išnuomojo svetimą garažą, o pats dingo

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-01-14
Peržiūrėta
736
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išnuomojo svetimą garažą, o pats dingo

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi nuo sukčiaus nukentėjęs palangiškis Linas Miciukevičius. Praėjusių metų lapkritį Palangoje vyras išsinuomojo garažą, bet, kaip paaiškėjo, neilgam – atostogaudamas užsienyje, sužinojo, kad buvo skaudžiai apgautas.

Neatrodė įtartinas
Praėjusių metų rudenį L. Miciukevičius pradėjo garažo paieškas Palangoje. Iš pradžių bandė ieškoti per pažįstamus, tačiau niekaip nepavyko rasti, tad vyras nusprendė dėti skelbimą spaudoje ir – bingo! – sulaukė skambučio.
„Susitarėme susitikti apžiūrėti siūlomo garažo. R. S. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut.), maždaug 35-erių metų, neatrodė įtartinas. Kai aš atvykau, jis tuo metu šeimininkavo garaže, šalia jo sukosi moteris, turbūt žmona, ir vaikas, jis geranoriškai viską aprodė. Man viskas tiko, tad suderėjome kainą. Norėjau apsidrausti ir pasiūliau pasirašyti sutartį. Vyriškis nebuvo nieko prieš – davė man savo asmens kodą, pasirašė. Sutartyje fiksavome, kad sumokėta už metus laiko su galimybe sutartį pratęsti. Viskas lyg ir tvarkingai, nieko blogo neįtariau. Sutartį rašėme ranka, labai primityvią, tad pats garažo „savininkas“ pasiūlė sutartį perrašyti kompiuteriu. Tai buvo paskutinis mūsų tiesioginis kontaktas, nes kai padariau naują sutartį, su juo nebepavyko susitikti. Vyriškis sakė esąs Kauno klinikose, tad galėsim susitikti, kai grįš. Kadangi garažu jau galėjau naudotis, nieko blogo neįtariau ir susitikimo neskubinau, nes turėjau pirminį sutarties variantą“, – pasakojo palangiškis.

Automobilis svetimame garaže
L. Miciukevičius vyriškiui sumokėjo 250 eurų už metinę garažo nuomą ir sėkmingai pradėjo naudotis garažu Medvalakio gatvėje. Išvykdamas atostogauti į šiltus kraštus, garaže paliko savo automobilį ir net neįtarė, jog atostogas sutrikdys skambutis iš Palangos komisariato: „Sulaukiau skambučio ir šokiravusios naujienos, kad mano automobilis stovi svetimame garaže. Likau, švelniai tariant, nustebęs. Pasirodo, tikrasis savininkas kreipėsi į policiją, nes nebegalėjo patekti į savo garažą. Natūralu, jog saugumo sumetimais aš buvau pakeitęs spynas“.
Pasirodo, Linui garažą išnuomojęs R. S. neturi jokių nuosavybės teisių į nuomojamą turtą: „Buvo labai keista, nes iš aplinkinių, tenai turinčių garažus, girdėjau, jog tą žmogų ten besitvarkantį matydavo ne kartą dar vasarą. Jis ten dažnai šeimininkaudavo, tad ir man, ir kriminalinių nusikaltimų tyrėjai kilo klausimas – kokiu būdu jis gavo raktus nuo svetimo turto. Kiek teko aiškintis, R. S. pas tikrąjį garažo savininką, jau garbaus amžiaus senjorą, namie atlikdavo remonto darbus, tad visai galimas atvejis, jog raktus nugvelbė. O jei tikrasis savininkas garažu ilgą laiką nesinaudojo, tad raktų ir nepasigedo. Juo labiau, kad senjoras ilgą laiką gulėjo ligoninėje, tad sukčius gal tikėjosi ir blogiausio scenarijaus“.

Liko ne tik apgautas, bet ir nepagrįstai apkaltintas
Tikrasis garažo savininkas bandė ieškoti kompensacijos iš L. Miciukevičiaus, nes sukčius tebeieškomas iki šiol. „Garbaus amžiaus vyriškis buvo labai pasipiktinęs manimi, kad išsinuomojau jo garažą. Dėl jo amžiaus buvo šiek tiek sudėtinga išaiškinti tikrąją situaciją, kad ne tik jis, bet ir aš pats esu apgautas bei nukentėjęs finansiškai. Negana to, tikrasis savininkas pareiškė, kad aš turėsiu sumokėti už kiekvieną neteisėtai laikyto automobilio parą po 5 eurus“, – nupasakojo susitikimą pašnekovas.
Nukentėjęs Linas buvo apkaltintas, kad iš garažo dingo daug tikrojo turto savininko daiktų, o dar sutarties sudarymo dieną Linas pats matė, kaip R. S. išsinešė nemažai įrankių. Automobilį iš svetimo garažo pavyko pasiimti tik su policijos pareigūnais.
„Man tikrasis savininkas pareiškė, kad kol aš jam nesumokėsiu už kiekvieną garažo naudojimosi dieną, tol negalėsiu atsiimti savo automobilio. Tuomet jau tikrai pyktelėjau – ne tik kad likau apgautas, bet dar ir tapau reketo auka. Pasitariau su pareigūnais, kurie paaiškino, kad nieko neprivalau mokėti ir senjoras gudriai sumąstė pasipelnyti iš situacijos. Tad savo turtą teko važiuoti pasiimti su policija“, – kalbėjo Linas.

Rasti nusikaltėlį – beviltiška
Kaip Linui teigė kriminalinės policijos tyrėjai, R. S. yra gerai žinomas Palangoje ir turintis ne pačią švariausią biografiją. „Ne vienas yra nukentėjęs nuo šio asmens. Kartu su pareigūnais stebėjomės, kaip vyras nepabijojo pateikti savo asmens dokumentą ir fiksuoti asmens kodą, kai žinojo, jog daro nusikaltimą. Matyt, nesitikėjo, jog situacija sulauks tokio atoveiksmio“, – svarstė pašnekovas. Pareigūnai Linui nieko gero nežada, nes paskelbta paieška iki šiol nedavė jokių rezultatų ir, pasak jų, neverta nieko tikėtis: „Kaip jis man sutarties sudarymo dieną pasakojo, Lietuvoje būna retai, o tuo metu planavo išvykti dirbti į Švediją. Tad jei jis išvyko, dėl tokio smulkaus nusikaltimo jo tikrai neieškos per Interpolą ir vargu, ar galima ko tikėtis. Pats turiu jo telefono numerį, tačiau niekada niekas neatsiliepia. Neaišku dar, kieno ir tas numeris“, – nusivylimo neslėpė Linas

Tikslas – ne tik atgauti pinigus, bet ir informuoti kitus
Nukentėjusysis menkai betiki, kad pavyks rasti nusikaltėlį, juo labiau, kad paieškos terminas – šeši mėnesiai, o nuo lapkričio mėnesio jokių rezultatų nėra. Bet kitas šio įvykio paviešinimo tikslas, kad Palangos gyventojai suklustų: „Gal yra ir daugiau nukentėjusių nuo šio aferisto. Kaip minėjau, pirminė išvaizda tikrai neatrodė įtartina, juo labiau, kad tądien vyras prie garažo buvo su žmona ir mažamečiu vaiku. Žmona iš matymo man buvo matyta ne kartą, tad galimai vietinė“.
Ikiteisminį tyrimą atliekanti Palangos policijos komisariato vyresnioji specialistė Aurelija Japšaitė-Rancienė „Palangos tiltui“ atsisakė komentuoti, kokius veiksmus policija atlieka ieškodama sukčiaus. „Skambinkite komisarui ar mūsų atstovei spaudai“, – primygtinai siūlė ji.
L. Miciukevičius teigia, kad jam susidarė įspūdis, jog tyrėja linkusi tyrimą pabaigti tyliai ir greitai, nesivargindama nustatyti apgaviko dabartinę gyvenamą vietą. „Ji neslėpė, kad mažai šansų ką nors išsiaiškinti, nes asmuo su teisės pažeidimų bagažu. Susidarė įspūdis jos klausant, kad turėčiau viską kuo greičiau pamiršti. Bet to nedarysiu: negi kiekvienam sukčiui turi būti dovanota? O gal policijai rūpi graži statistika? Noriu, kad perskaitę mano istoriją, atsilieptų ir kiti palangiškiai, kurie galimai panašiu būdu nukentėjo nuo apgaviko“, – kartojo Linas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas rugsėjo 2 d. pranešė apie vagystę vieno iš Palangos prekybos centro automobilių stovėjimo aikšelėje.


Penktadienį, rugsėjo 3 d., Klaipėdos apskrities policijos komisariatas pranešė apie neįprastą vagystę vienoje iš Palangos kavinių J.Basanavičiaus gatvėje.


Artimieji ir Palangos miesto pareigūnai ieško be žinios dingusios, 1982 m. gimusios Violetos Jankauskienės. Paskutinė žinoma buvimo vieta buvo vakar J. Basanavičiaus gatvė. Galinčių suteikti vertingos informacijos apie dingusį asmenį maloniai prašome kuo skubiau pranešti telefonu 8 620 57102, arba el. paštu: [email protected]


Šachmatų lentos nuostoliai: dvi figūros dingo, dvi sulaužytos

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 28 | Rubrika: Miestas

Palangos šachmatų lenta po vasaros sezono skaičiuoja nuostolius: dvi figūros, dingo dvi sulaužytos. Miesto visuomenininkas Eimutis Židanavičius Facebook kreipėsi į palangiškius: "Gal kur nors palangiškiai matė numestas baltos spalvos karaliaus ir juodos spalvos pėstininko figūras? Matyt, kažkas labai norėjo nors trumpam pasijusti karaliumi."



„Palangos tiltas“ sausio 15 dienos dienos straipsnyje „Išnuomojo svetimą garažą, o pats dingo“ rašė apie sukčių, išnuomojusį ne savo garažą Medvalakio gatvėje. Palangos miesto Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Jurijus Domnenko po straipsnio paskelbimo redakcijai pranešė, kad tyrėjai ikiteisminiuose tyrimuose imasi visų...


Išnuomojo svetimą garažą, o pats dingo

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 01 14 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi nuo sukčiaus nukentėjęs palangiškis Linas Miciukevičius. Praėjusių metų lapkritį Palangoje vyras išsinuomojo garažą, bet, kaip paaiškėjo, neilgam – atostogaudamas užsienyje, sužinojo, kad buvo skaudžiai apgautas.


Palangos Birutės parką lydi sunkiai sprendžiamos problemos. Už poros savaičių turi būti baigtas pirmasis rekonstrukcijos etapas, tačiau jau dabar aišku, kad darbai nebus užbaigti. Todėl lankytojai turės vaikščioti nebaigtais įrengti takais. Jau dabar parko administracija susilaukia poilsiautojų ar vietinių gyventojų skundų dėl prastos lankytinos vietos būklės. Darbuotojai...


Norėjęs išmaudyti P.Žeimį, ministras apsiliejo pats

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 12 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šventiškai aprimusią Palangos politinę padangę neseniai nutvieskė netikėti žaibai.


Mokėsime ne už svetimą daiktą, o tik už paslaugą

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 10 04 | Rubrika: Miestas

Miesto taryboje esantiems Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariams pavyko įtikinti kitus miesto politikus sumažinti „Litesko“ pageidaujamą mokestį už naujuosius šilto vandens skaitiklius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius