Ispanijoje Lietuvai medalį kala ir palangiškis

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014-09-11
Peržiūrėta
2004
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ispanijoje Lietuvai medalį kala ir palangiškis

Antrą savaitę vakarais visa Lietuva gyvena vos ne prigludusi prie televizorių ekranų.

Ispanijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas ir jame Lietuvos nacionalinę rinktinę lydinti sėkmė krepšiniu privertė domėtis net ir tas moteris, kurios iki šiol nesuprasdavo, kodėl už taiklų metimą gali būti skiriami ne du, o trys taškai.

Ketvirtadienio vėlų vakarą šalies gatvės bus lyg iššluotos, nes mūsų vyrai žais svarbiausias rungtynes su nenugalėta JAV rinktine, kurios prilygsta finalui. Mažiausia pergalės kaina – pasaulio čempionato sidabro medaliai, kokių Lietuvos krepšininkai dar neturėjo.

Ar geografine prasme nedidelė, tačiau krepšinio pasaulyje didi Lietuva sugebės įveikti gigantą? Kai atsiversite šį laikraščio numerį, tai jau bus žinoma. Tačiau istorinių rungtynių dieną reikia pasakyti, kad nors JAV rinktinė šiame čempionate dar nėra nugalėta, tačiau ji nėra nenugalima.

Oficialiose pasaulio čempionato ir olimpinėse žaidynėse nuo 1992 metų Lietuva su amerikiečiais buvo susitikusi 9 kartus ir net du kartus juos nugalėjo. Įdomu tai, kad 1992 metų Barselonos olimpinėse žaidynėse rezultatu 76:127 amerikiečių sutriuškinta Lietuva vėlesniuose susitikimuose šį skirtumą mažino vis labiau. Atlantos olimpinėse žaidynėse 1996 metais JAV komandai nusileidome jau tik 22 taškų skirtumu – 82:104.

Vėliau amerikiečiai Lietuvos jau niekuomet nebetriuškino. Priešingai, po dviejų metų pasaulio čempionate Graikijoje mes juos įveikėme 84:82. Sidnėjaus olimpiadoje su JAV Lietuva žaidė du kartus. Vieną kartą grupės varžybose nusileidome 9 taškais, o kaip ir dabar, su amerikiečiais susitikus pusfinalyje, nuo pralaimėjimo Lietuvai juos išgelbėjo tik rungtynių pabaigoje netaikliai Šarūno Jasikevičiaus švystelėtas tritaškis – 83:85.

Antrą kartą JAV buvo nugalėta 2004 metais Atėnuose – 94:90, o rungtynėse dėl trečiosios vietos nusileidome vos 8 taškų skirtumu – 96:104. Dar kartą Lietuvai kelią į finalą JAV rinktinė užkirto 2010 metų praėjusiame pasaulio čempionate Turkijoje. Tuomet pusfinalyje pralaimėjome 74:89.

Užpernai Londono olimpinėse žaidynėse čempionais tapusiems amerikiečiams iš visų jos varžovų Lietuva sugebėjo pasipriešinti geriausiai. Grupės varžybose Lietuva pralaimėjo mažiausiu 5 tašku skirtumu – 94:99. Net Ispaniją finale JAV įveikė didesne persvara – 107:100.

Ar pavyks JAV rinktinę „pakramsnoti” ketvirtadienį? O gal net ir trečią kartą perkąsti?

Pavyzdį, kaip reikia kovoti prieš iš anksto paskelbtus favoritus Lietuvos rinktinei parodė prancūzai, parklupdę čempionato šeimininkus ispanus. Ispanijos krepšinio „auksinė” karta, kuriai susitikimas su JAV buvo numatytas tik pasaulio čempionato finale, dabar gali suprasti, kaip 2011 metais jautėsi Europos čempionato šeimininkė Lietuva, ketvirtfinalyje vos 2 taškų skirtumu pralaimėjusi Makedonijai.

Grupės varžybose ispanų net ir sutriuškinta Prancūzija pademonstravo, kad žaidžiant širdimi ir tikint pergale neįveikiamų varžovų nėra. Ar tokio tikėjimo užteks Lietuvos vyrams?

Tokio tikėjimo Lietuvos rinktinei prireiks net ir pralaimėjus pusfinalį. Kovoje dėl bronzos jų lauktų Ispanijoje pirmąją sensaciją sukūrusi Prancūzija, arba lemiamam mūšiui pakilusi Serbija. Tie patys gerai pažįstami varžovai mūsų lauktų ir patekus į finalą. Reikia tikėtis, kad ketvirtadienio naktį Lietuva sukurė antrąją, dar garsesnę sensaciją.

Lietuvos rinktinės sėkmė priklausys nuo to, kaip per likusias lemiamas dvejas pasaulio čempionato rungtynes seksis žaisti mūsų rinktinės lyderiams. Palangiškiai didžiuojasi, kad vienu iš mūsų komandos pergalių kalvių yra šventojiškis Reinaldas Seibutis. Rinktinei netekus Manto Kalniečio, bei buksuojant komandos įžaidėjams Adui Juškevičiui ir Šarūnui Vasiliauskui, R. Seibučiui atiteko pagrindinio rinktinės žaidimo dirigento vaidmuo.

Dar labiau džiugu, kad apie R. Seibutį, kuris jau yra išplaukęs į plačiuosius krepšinio pasaulio vandenis, negalime pasakyti, kad jis yra tik kilęs iš Palangos. Realiai jau seniai Palangoje nebegyvenantis sportininkas ryšių su savo gimtuoju miestu nėra nutraukęs iki šiol.

Pernai Palangos bažnyčioje jis priėmė santuokos sakramentą, o šiemet rado laiko dalyvauti šį pavasarį vykusiame naujos Palangos krepšinio arenos atidaryme.

Tai, kad jis sutiko simboliškai dalyvauti rinkimuose į kurorto savivaldybės tarybą, įrodo, kad ir savo gyvenamąją vietą R. Seibutis yra deklaravęs Palangoje.

Tad sėkmės tau, palangiški, Ispanijoje. Kalk kuo aukštesnės prabos medalį ne tik Lietuvai, bet ir savo gimtąjam miestui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atidžiai pažvelkite į nuotrauką? Ką joje regite? Pasitaisykite akinius: nuotraukoje aiškiai matyti: Kovo 11-oji. Tokią nuostabią dovaną sau šiandien „išlakstė“ miesto gatvėmis – jos nuotraukoje pažymėtos! – palangiškis verslininkas.


Palangos baseino sporto klubo trenerė Vaida Rodzienė parsivežė sidabro medalį iš Vengrijoje vykusių IFBB Pro League fitneso varžybų. Sveikiname šaunią trenerę!


Šokiruojančioje nužudymo byloje Kipre imigrantas iš Lietuvos palangiškis Aistis Mikalauskas sulaukė nuosprendžio. Limasolio baudžiamajame teisme antradienį vykusiame posėdyje paskelbta, kad savo draugę Baltarusijos pilietę Iriną Hurskają nužudęs lietuvis nuteistas 22 metus kalėti už grotų.


Pranešama, kad Palangoje pirmadienį buvo patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, kurorte šia liga šiuo metu serga 71 palangiškis.


Palangiškis Emilis Miceika Olandijoje laimėjo bronzos medalį

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 31 | Rubrika: Sportas

Spalio 19 d. karate mokyklos “SHODAN” sportininkai dalyvavo tarptautiniame turnyre Olandijoje - “Waterpoort Cup 2019”, kuris jau tapo tradiciniu. Turnyre dalyvavo dalyvavo ir Palangos miesto sportininkai. Trečią vietą laimėjo Emilis Miceika.


Palangiškis Gustas Petrošius iš Kauno parsivežė bronzos medalį

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 25 | Rubrika: Sportas

Spalio 12 d. karate mokyklos “SHODAN” sportininkai dalyvavo pirmose šio sezono varžybose, Kauno čempionate "Let's join the fight together". Trečiąją vietą laimėjo vienas perspektyviausių Palangos kovotojų Gustas Petrošius.


Ispanijoje Lietuvai medalį kala ir palangiškis

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 09 11 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Antrą savaitę vakarais visa Lietuva gyvena vos ne prigludusi prie televizorių ekranų.


Palanga jau turi unikalų proginį medalį

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga, šiemet, be kitų sukakčių, švenčianti ir miesto 760-ąjį gimtadienį, garbingus, miestui bei kultūrai nusipelniusius asmenis apdovanos specialiai šiai progai išleistu unikaliu medaliu, kurio autorius – žymus Lietuvos medalių kūrėjas, profesorius Petras Gintalas.


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Iškritęs pro balkono langą Vilniuje, žuvo palangiškis

„Palangos tilto“ informacija, 2010 09 10 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio vakarą praėjus kelioms minutėms po krepšinio rungtynių, kuomet Lietuvos rinktinė įveikė Argentinos komandą, policijai buvo pranešta, kad sostinėje iš Vilniaus universiteto bendrabučio Saulėtekio alėjoje iškrito žmogus. Vėliau paaiškėjo, jog tai 20-metis palangiškis, neseniai pradėjęs mokslus Vilniaus universitete.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius