Jaunas, spyrį jau gavęs eržilas parvertė darbinį politikos kuiną

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-01-18
Peržiūrėta
438
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 (Fotomontažas) Vaidotą Bacevičių TS-LKD Taryba patvirtino konservatorių kandidatu vienmandatinėje Palangos miesto- Kretingos rajono rinkimų apygardoje.
(Fotomontažas) Vaidotą Bacevičių TS-LKD Taryba patvirtino konservatorių kandidatu vienmandatinėje Palangos miesto- Kretingos rajono rinkimų apygardoje.

Palangos miesto ir Kretingos rajono konservatoriams nesutarus, kas – Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius ar Dovydas Bajoras – turėtų rungtis dėl Seimo nario mandato naujoje Palangos miesto-Kretingos rajono vienmandatėje rinkimų apygardoje, galutinį tašką padėjo praėjusią savaitę posėdžiavęs TS-LKD prezidiumas, o savaitgalį jo sprendimą patvirtino ir partijos taryba – slaptame balsavime įveikęs priešininką 20 balsų „už“, 3 – „prieš“ kandidatu buvo patvirtintas Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, jau Seimo nario „duonos“ 2008–2012 metų Seime ragavęs Vaidotas Bacevičius.

Partijos prezidiumas beveik vienbalsiai balsavo už V. Bacevičių
Naujoje Kuršių rinkimų apygardoje, apglėbiančioje dalį Kretingos rajono ir Skuodo rajoną, TS-LKD Taryba kandidatu patvirtino Skuodo rajono konservatorių lyderį Gediminą Anužį, nors kretingiškiai siekė kandidatu matyti jauną verslininką Dovydą Bajorą.
Kaip „Palangos tiltui“ sakė Arvydas Anušauskas, TS-LKD prezidiumas slaptu balsavimu praėjusią savaitę balsavo dėl kandidatų patvirtinimo keturiose Vyriausios rinkimų komisijos „perbraižytose“ rinkimų apygardose, tarp jų – naujoje Palangos miesto-Kretingos rajono apygardoje.
„Rinkdamiesi tarp P. Žeimio ir V. Bacevičiaus, prezidiumas pirmiausia įvertino jų potencialą, galimybes Seimo rinkimuose, taip pat jų įdirbį, dabartinę veiklą“, – sakė pašnekovas.
Paklaustas, ar amžius buvo tarp svarbių faktorių apsisprendžiant, A. Anušauskas sakė, kad „nemanąs“, jog galima kandidatus pagal amžių vertinti. „Sakykime, amžius buvo penktoje vietoje, – sakė jis. – Kaip balsavau aš, neatskleisiu, nes balsavimas buvo slaptas“.

Didžiausia kova tarp A. Vinkaus ir V. Bacevičiaus?
Dar nesant žinomiems kitų partijų kandidatams Palangos miesto-Kretingos rajono rinkimų apygardoje, regis, didžiausia kova „užvirs“ tarp konservatorių kandidato V. Bacevičiaus ir buvusio sveikatos ministro, ambasadoriaus Rusijoje, vadovavusio Neringos savivaldybei 2011–2013 metais, o nuo 2013 metų esančio premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju medicinos klausimais Antano Vinkaus.
„A. Vinkaus pristatyti niekam nereikia ir jo galimybės žinomos. Jis – labai komunikabilus, charizmatiškas žmogus, turintis itin didelę darbo patirtį valstybei. Bet V. Bacevičius turi daug panašių savybių kaip A. Vinkus: yra komunikabilus, turintis ne vieną išsilavinimą, darbo Seime patirtį. Jų abiejų šansus aš vadinčiau panašiais“, – sakė A. Anušauskas.
Jis tikisi, kad konservatoriai per rinkimus gaus tiek mandatų, kad galėtų dalyvauti naujos valdančios koalicijos formavime.
Jau žinoma, kad „darbiečiai“ Palangos miesto-Kretingos rajono rinkimų apygardoje kelia viceministrę Genoveitę Krasauskienę. „Tvarkiečiai“ ir Liberalų sąjūdis kol kas savo kandidatų šioje apygardoje nepatvirtino.

Partijos Tarybos posėdyje nedalyvavo
Kalbinamas prieš TS-LKD Tarybos posėdį, kuris įvyko šeštadienį, Kretingos rajono konservatorių vadas ir rajono meras Juozas Mažeika siūlė neskubėti su svarstymais, kol Taryba nepatvirtino galutinio kandidatų sąrašo. „Taryboje visko gali įvykti – juolab, kad balsavimas vyks slaptai“, – įspėjo J. Mažeika.
Bet Taryba patvirtino visus partijos Prezidiumo balsavimo dėl kandidatų rezultatus.
„Nors esu partijos Tarybose narys, posėdyje dėl reabilitacijos po operacijos nedalyvavau, – „Palangos tiltui“ sakė J. Mažeika. – Buvome apsisprendę, kad D. Bajoras bus keliamas mūsų kandidatu, bet vėliau nusprendėme, kad geriau jį būtų kelti Kretingos rajono-Skuodo rajono rinkimų apygardoje, o su Palangos kandidatu P. Žeimiu geriau leisti tarpusavyje pakonkuruoti V. Bacevičiui, kuris jau yra atstovavęs Kretingos rajonui kaip jame išrinktas Seimo narys. Bet tuomet įsikišo partijos valdymo organai, kurie nusprendė, kad „perbraižytose“ rinkimų apygardose, jeigu keli rajonai kelia skirtingus kandidatus, lemiamas žodis priklauso partijos prezidiumui ir tarybai“.

Viliasi, kad konservatoriai balsuos „kaip priklauso“
J. Mažeika tikino, kad V. Bacevičiaus šansai yra geri: „Matematiškai padėliojus, tradiciškai už konservatorius rinkimuose balsuojantys palangiškiai ir kretingiškiai turėtų Seimo rinkimuose palaikyti V. Bacevičių. Bet A. Vinkus, žinoma, labai stiprus kandidatas“.
Anot jo, A. Vinkaus privalumai – itin didelis žinomumas ir įdirbis. „Bet neužmirškime, kad ir V. Bacevičius jau buvo Seimo nariu. Visoje Lietuvos politikoje matomas tam tikras atsinaujinimas, leidžiama pasireikšti jauniems politikams, todėl jeigu tokia „banga“ išliks, Vaido šansai yra geri“, – įvertino J. Mažeika.
2012 metų Seimo rinkimuose į antrą rinkimų etapą apygardoje pakliuvęs V. Bacevičius jame pralaimėjo „tvarkietei“, tuometei Kretingos rajono administracijos direktorei Jolitai Vaickienei.
Kai V. Bacevičius sutiko siekti Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario mandato praėjusiais metais, tai pakurstė kalbas, kad kurorto konservatoriai su savo vedliu Š. Vaitkumi jam taip „tiesia“ kelią į Seimą.
Buvo kalbama, kad V. Bacevičius tapsiąs vicemeru, bet taip neatsitiko. Dar daugiau: Palangos meras ir kurorto konservatorių lyderis Š. Vaitkus palaikė P. Žeimį varžytuvėse dėl skyriaus kandidato Seimo rinkimuose. Vasarą įvykusiuose skyriaus rinkimuose judviejų kovą nežymia balsų persvara laimėjo P. Žeimys.
Regis, V. Bacevičių gerokai erzino Š. Vaitkaus parama P. Žeimiui.
V. Bacevičius yra Š. Vaitkaus sūnaus krikšto tėvas.
Pastebėjęs, kad „laikraštis turi ir kitų temų apie ką rašyti“, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas nekomentavo „Palangos tiltui“ balsavimo partijos prezidiume rezultatų. Š. Vaitkus, TS-LKD Tarybos narys, partijos tarybos posėdyje praėjusį šeštadienį sakė, kad jis "susilaikysiąs" balsuojant dėl kandidato. Tačiau skaičiuojant biuletenius, buvo rasti tik balsai "už" ir "prieš." 
Penktadienį su V. Bacevičiumi taip pat nepavyko susisiekti.

Į kalbas apie juodą katę nekreipia dėmesio
Vienas Palangos įtakingiausių konservatorių, miesto Tarybos narys M. Skritulskas sakė, jog partijos valdymo organų sprendimas, kad patvirtintų kandidatus pakeistose ar naujose rinkimų apygardose, buvo pats „geriausias variantas“.
„Taip išėjo, kad aš nedalyvavau nė viename skyriaus susirinkime, kur skyrius balsavo už P. Žeimį kaip skyriaus kandidatą kitąmet įvyksiančiuose Seimo rinkimuose“, – sakė M. Skritulskas.
Į gandus apie perbėgusią juodą katę tarp Š. Vaitkaus ir V. Bacevičiaus, jis numojo ranka: „Man tai atrodo tik kaip kažkieno interpretacijos. Neatsakinga kalbėti, kad V. Bacevičius buvo kviečiamas dalyvauti savivaldos tarybos rinkimuose jam ką nors žadant“.
M. Skritulskas sako, kad „sunku pasakyti“, kieno – P. Žeimio ar V. Bacevičiaus – galimybės būtų geresnės Seimo rinkimuose.
„P. Žeimys labai gerai žinomas Palangoje, bet V. Bacevičius, jau dalyvavęs ir laimėjęs Seimo rinkimus Kretingoje, žymiai geriau žinomas rinkėjams. O tai gali būti labai svarbu: kretingiškių rinkėjų proporcija naujoje Palangos miesto-Kretingos rajono rinkimų apygardoje yra gerokai didesnė“, – M. Skritulskas dalinosi įžvalgomis.

Kretingos rajonas labai integruotas į Palangą
Vis tik jis nemano, kad politinio svorio centras naujoje apygardoje bus pas kaimynus „Abu rajonai yra labai integruoti: labai daug kretingiškių, ypač sezono metu, darbuojasi Palangoje, ypač serviso sektoriuje. Kretingiškių nedarbo lygis gerokai krenta vasarą, kai jie įsidarbina pas mus“, – pastebėjo pašnekovas.
Anot jo, 160 moksleivių ir net darželinukų iš Kretingos rajono lanko kurorto švietimo įstaigas.
Paklaustas apie V. Bacevičiaus galimybes prieš A. Vinkų, M. Skritulskas įsitikinęs, kad Palangos miesto Tarybos narys „gali sukonkuruoti“ su socialdemokratų įžymybe.
„Vaido stiprybė – jo energija ir jaunystė. O ir fiziologija – jo pusėje taip pat: juk jam 40, o jo varžovui – jau virš 70. V. Bacevičius ir labai tinkamą išsilavinimą turi: jis – teisininkas, ekonomistas, neseniai įgijo advokato licenziją“, – pastebėjo M. Skritulskas.
Š. Vaitkų į politiką atvedęs M. Skritulskas nemenkina ir A. Vinkaus: „Prisimenate sceną iš „Dvylikos kėdžių“, kai vienas iš garbaus amžiaus herojų pergalingai sušunka: „Nugalėjo jaunystė!“
M. Skritulskas kol kas negali pasakyti, ar jis būsiąs V. Bacevičiaus rinkimų štabe.

Dovydas Bajoras, TS-LKD Kretingos skyriaus keltas kandidatu Kuršo vienmandatėje rinkimų apygardoje:
„Praėjusią savaitę Kretingos rajono TS-LKD skyriaus tarybos posėdyje nusprendėme kelti du kandidatus. Mano prašymu, skyrius mane patvirtino į Kuršo apygardą, apimančią Kretingos ir Skuodo rajonus, o į Palangos miesto-Kretingos rajono apygardą buvo pasiūlytas ir skyriaus tarybos patvirtintas V. Bacevičius.
Aš nusprendžiau kandidatuoti Kuršo apygardoje, nes mane palaikančios apylinkės – Darbėnų, Salantų, Kulūpėnų ir kt. – yra būtent šioje apygardoje. O aš pats darbėniškis.
Ketvirtadienį tiek mane, tiek V. Bacevičių kvietė į Vilnių atvykti TS-LKD centrinis atrankos komitetas. Mes ten nuvykome, atsakėme į komiteto pateiktus klausimus. Iškart po to vyko TS-LKD prezidiumo posėdis, kuriame buvo diskutuojama ir balsuojama dėl kiekvienos apygardos atskirai.
Prezidiumas nusprendė, o partijos TS-LKD taryba šeštadienį patvirtino, kad Kuršo apygardoje į LR Seimą kandidatuos Gediminas Anužis, o Kretingos rajono – Palangos miesto apygardoje – Vaidotas Bacevičius.
Manau, kad prezidiumas įvertino tai, jog Kretinga turi keliais tūkstančiais daugiau rinkėjų, atsižvelgė į tai, kad Vaidotą iškėlė skyrius, turintis daugiau rinkėjų. Be to, Vaidotą buvo ankstesnėje kadencijoje išrinkę kretingiškiai Seimo nariu. Man pačiam teko prezidiume girdėti, kaip P. Žeimys ne kartą buvo pagirtas už puikų darbą Seime.
Mane partija ragina dalyvauti Seimo rinkimuose daugiamandačiame sąraše, apie tokią galimybę svarstau. O vienmandatėje pasirinko G. Anužį tik dėl to, kad jis dalyvavo praėjusiuose Seimo rinkimuose ir, prezidiumo nuomone, čia turi sukaupęs didesnę patirtį. Bet kuriuo atveju, žinau, kad man artėjantys rinkimai bus labai aktyvūs, esu pasiruošęs padėti juos laimėti tiek Vaidotui, tiek Gediminui. O gal ir pats juos laimėsiu būdamas daugiamandačiame sąraše.“

Jūsų komentaras:

to RASYTOJUI 2016-01-24 11:50 (IP: 78.57.226.210)
fui jakies to chamska pawadinimas, to po prostu jak v MAZEIKIAI

VAIDAI 2016-01-21 10:19 (. / IP: 78.57.226.210)
tyk nestatik DEZES Kretingos centre

ALELIUJA!!! 2016-01-21 09:56 (l / IP: 78.57.226.210)
fui, kakoje chamstvo..... pavydas grauzia warguoli LINA JEGELAVYCIU

5 eurai 2016-01-20 16:37 (, / IP: 78.57.226.210)
tykrai chamstva.... etika juroj paskendo LYNAY

runkelis 2016-01-19 18:29 (/ / IP: 78.57.226.210)
chamo verta antraste!

neswaikit 2016-01-19 09:59 (IP: 78.57.226.210)
Vinkus jau db. nebepavejamas

Taip pat skaitykite

Kaip gera būti pačiam savo bosu, ar ne? Visai netepaluotas, labiau dėl didelio ūgio į krepšininką, o ne į dviračių remontininką panašus Stasys Šerys su tavo tėčiu - pastarasis dviračius kurorte jau taiso daugiau nei 20 metų - šiomis dienomis triūsia dviračių remonto dirbtuvėse Ganyklų gatvėje išsijuosęs: juk į trasą norisi su vėjeliu pasileisti pabalnojus...


Rugsėjo 15 dieną į dalykinę-pažintinę kelionę po Europos politikos lopšiu vadinamą Strasbūrą Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu išvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus narės Vilma Vorienė ir Virginija Steponkienė. 


Pirmadienį 55-iems žinomiems visuomenės veikėjams viešai paraginus Sąjūdžio pradininką, olimpietį, rašytoją, filosofą Arvydą Juozaitį dalyvauti 2019-ųjų metų Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, jis sulaukė didelio žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. Žurnalistai, daugelis žmonių, o ir nemažai politikų kreipėsi į A. Juozaitį, prašydami išsakyti savo...


Palangiškis Vytautas Liakas nepabūgo ilgos varginančios piligriminės, tačiau itin prasmingos kelionės, trukusios 24 dienas, ir nukeliavo su bičiuliu 800 kilometrų iki Ispanijos ir per visą šią šalį. Vytautui ištvermės netrūksta, jis mokosi Lietuvos karo akademijoje, tai daug apie jauną vyrą pasako. O šiuo piligriminio žygio keliu, pasak istorinių...


Palangos miesto ir Kretingos rajono konservatoriams nesutarus, kas – Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius ar Dovydas Bajoras – turėtų rungtis dėl Seimo nario mandato naujoje Palangos miesto-Kretingos rajono vienmandatėje rinkimų apygardoje, galutinį tašką padėjo praėjusią savaitę posėdžiavęs TS-LKD prezidiumas, o savaitgalį jo sprendimą patvirtino ir partijos taryba –...


Visi mes keičiamės, bet šiandien Danas Paluckas, Tarybos narys ir kurorto socialdemokratų skyriaus pirmininkas, visai kitoks nei atvykęs į Palangą daugiau kaip prieš penkis metus - ne tik su vešlia „modžahedo“ barzda ir žandenomis, bet ir gerokai labiau savimi pasitikintis, jaučiantis atsakomybę už kiekvieną žodį. Šie metai jam - audringi: metė gerai...


Daugiau kaip dešimt metų aktyvioje kurorto politikoje praleidęs praėjusios Tarybos kadencijos vicemeras Rimantas Garolis šiandien džiaugiasi ramybe, o karštymečiu sukasi kaip poilsio namų savininkas – priima ir išlydi poilsiautojus. Bet prakalbus apie politiką – dabartinę Tarybos kadenciją ir jos vadovus bei jų sprendimus – Palangos politikos...


Tik pagiežingi ir trumparegiai palangiškiai gali aklai neigti Palangos pastarojo meto pasiekimus – iš mirties taško pajudėjusius kurhauzo renovacijos reikalus, kelininkų pastato, kuriame įsikurs Palangos savivaldybės administracija, perdavimo svarbą. Bet už šių ir kitų kurortui palankių sprendimų slypi eiliniams palangiškiams nežinomos didžiosios...


Virš Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Viktoro Pivriko jau nuo vasaros tvenkęsi debesys praėjusį šeštadienį „Vanagupės“ viešbučio konferencijų salėje virto į trumpą, veržlų lietų – daugiausia skyriaus „Pirmūnų“ grupės balsais V. Pivrikas buvo atstatydintas, o skyriaus jaunimas išsirinko naują lyderį –Daną Palucką. „Jau lankydamasis Palangoje vasarą, pajaučiau skyriaus...


Palangoje, jos „auksinėje“ vietoje, paplūdimyje prie tilto, prekybos paviljonų vietų atidavimas ne pagal didžiausią konkurse pasiūlytą sumą, o pagal tai, kas prie prekyvietės pasiūlys geriausią sporto ar neįgaliųjų reikmes tenkinančią programą, jau seniai įplieskė kurorto verslininkų ir politikų (ar teisingau – politikų – verslininkų) ginčus ir svaidimusis kaltinimais korupcija. Nors abi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius