Jaunosioms solistėms Bulgarijoje – aukščiausi įvertinimai

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009-07-14
Peržiūrėta
1372
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kiekvienais metais į tarptautinius konkursus vykstantys jaunieji Palangos talentai svečiose šalyse skina laurus. Šiemet į Bulgariją keliavusios solistės Elvina Milkauskaitė ir Kotryna Jasinskaitė taip pat neliko be apdovanojimų.

 

Didysis prizas – Palangos balsui

Sankt Peterburgo ir Bulgarijos tarptautinės organizacijos „Žvaigždynas“ rengiamame tarptautiniame vaikų ir jaunimo konkurse šešiolikmetė Elvina Milkauskaitė gavo aukščiausią įvertinimą - laimėjo Grand Prix. Jaunesnioji konkurso dalyvė Kotryna Jasinskaitė užėmė 4-ąją vietą ir tapo pirmojo laipsnio diplomante.

Viename Bulgarijos kurortų vykusiame konkurse varžėsi beveik šešiasdešimt dalyvių iš Balkanų šalių, Maskvos ir Sankt Peterburgo, atokiosios Kazanės, Lenkijos. Stiprius pasirodymus paruošė ir patys bulgarai.

Abi palangiškės konkurse atliko po du kūrinius. Pirmosios dienos pasirodymuose moderniai pateiktos lietuvių liaudies dainos.

Solisčių muzikos mokytoja ekspertė Diana Beržanskienė pasakojo, kad sėkmę mergaitėms atnešė pasirinktos dainos. Jau ketverius metus su mokytoja bendraujanti K.Jasinskaitė atliko amerikiečių dainininkės Beyonce Knowles „Ave Marija“, E. Milkauskaitė – Shiri Maimon dainą „Angelas“. Abu kūriniai atlikti lietuvių kalba, tekstus dainoms parašė grupės „Cappella‘A“ vokalistė Aušra Smičiūtė.

 

Vaikuose ieško asmenybės

Ne vieną talentą užauginusios D.Beržanskienės auklėtiniai, dalyvaujantys respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, niekad nelieka nepastebėti. Iš įvairių šalių – Latvijos, Estijos, Ispanijos – jaunieji dainininkai grįžta su aukščiausiais įvertinimais.

Mokytoja pasakojo visada besistengianti surasti vaiko asmenybę, pažinti jo mąstymą, pagal tai kiekvienam vaikui parenkami jam tinkamo žanro kūriniai. Būtent toks požiūris į vaiką ir meilė darbui, pasak muzikos mokytojos ekspertės, ir atneša sėkmę bei duoda puikių rezultatų. „Tėvai skundžiasi, kad mokytoja atima dalį vaikų širdžių“, - sakė jau dvidešimt penkerius metus vaikus muzikuoti mokanti D.Beržanskienė.

Ne visada mokytojos parinkti kūriniai jauniesiems dainininkams patinka, tačiau pradėjus dirbti, išanalizavus kūrinį, pamažu jie tampa artimi širdžiai. Mokytoja pasakojo su mokiniais niekada nekonfliktuojanti, pasitaiko tik profesinių ginčų, kurių metu stengiamasi prieiti prie bendrų sprendimų. Augdamas ir tobulėdamas vaikas išmoksta mąstyti savarankiškai, pats save vertinti, pastebėti klaidas. „Kulminacija pasiekiama, kai vaikas praauga mokytoją, kai jame gali matyti pats save“, - sakė D.Beržanskienė.

Sertifikatą, suteikiantį teisę būti tarptautinių konkursų vertinimo komisijos nare, gavusi mokytoja tvirtino, kad į konkursus jos auklėtiniai važiuoja ne tik dalyvauti, bet ir laimėti – juk pats žodis „konkursas“ sako, kad čia reikia konkuruoti. „Nėra blogai pralaimėti, kai konkurentai yra stiprūs – tai parodo, ko esi vertas. Konkursuose sužinai, koks tavo veidas miesto, respublikos, tarptautiniu mastu“, - sakė mokytoja.

 

Dalyvaus ir „Laumės juostoje“

Artėjančiam vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivaliui „Laumės juosta“ D.Beržanskienės mokiniai ruošia keturis projektus su žvaigždėmis. Dviejuose iš jų – nestandartiškai atliekamos lietuvių liaudies dainos.

Jau dvidešimt keturias pirmąsias vietas savo kraityje turinti Sigita Padvariškytė kartu su Veronika Povilioniene netradiciškai padainuos „Bėkit, bareliai“, su etnomuzikologe, laidų vedėja bei dainininke Loreta Sungailiene pasirodys Kotryna Jasinskaitė. Festivalyje dalyvaus ir Gabija Paulikaitė, kartu su grupės „Tabasco“ vokalistu Gediminu Norvaišu padainuosianti „Pasakyk, pana Uona“, bei Gintė Sičiūnaitė ir Stepas Januška su daina „Discoholic“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 6 dieną Palangos oro uostas užsidarys pusantro mėnesio truksiančiai rekonstrukcijai, kurios metu bus atnaujintas kilimo-tūpimo, taip pat riedėjimo takas ir peronas, modernizuoti inžineriniai tinklai, apšvietimo sistemos, įdiegti energiją taupantys ir aplinką tausojantys sprendimai.


Palanga – ne tik turistų ir saule vasarą besidžiaugiančių miestelėnų rojus. Miestelyje yra apie 40 asmenų, kuriems yra paskirta viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmės, baudžiamojo poveikio (išskyrus turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ir įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimo asmenų fondą) ir auklėjamojo poveikio priemonės. Apie tai...


Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai...


„Kažkas yra ne taip šitoje karalystėje“, - sako Palangos pedagogai, vasaromis papildomai uždarbiaujantys ne tik kurorto viešbučiuose, bet ir užsienio fabrikuose, tačiau į pirmadienį šalyje prasidėjusį neterminuoto pedagogų streiką neįsitraukia, nes priklauso kitai profesinei sąjungai, nei sukilimo iniciatoriai.


Per savaitę – du Grand Prix. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi, lydimas mokytojos Nijolės Daukšienės, vyko į Ukrainą ir konkursuose pelnė du aukščiausius apdovanojimus.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus tikisi, kad valstybė laimės teisminius ginčus dėl Kurhauzo su jo bendrasavininku, Jackų šeimyna. Meras pokalbyje su „Palangos tiltu“ diplomatiškai nutylėjo, ar jam suprantama užimta Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) „tylėjimo“ pozicija po jos prezidento Dariaus Miklovo viešų...


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Palanga – 2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė. Mieste vyksta daug renginių, koncertų, festivalių, konkursų ir projektų. Bet ar kurorto svečiai pastebi, kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė?


Kiekvienais metais į tarptautinius konkursus vykstantys jaunieji Palangos talentai svečiose šalyse skina laurus. Šiemet į Bulgariją keliavusios solistės Elvina Milkauskaitė ir Kotryna Jasinskaitė taip pat neliko be apdovanojimų.


Palangiškiai ant parketo skina laurus

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 31 | Rubrika: Kultūra

Ką tik iš Maskvoje įvykusio Pasaulio jaunių 10-ojo sportinių šokių čempionato grįžę Palangos moksleivių sportinių šokių klubo atstovai Sergejus Skripčenko ir Goda Zajauskaitė parsivežė bronzos medalius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius