Jono Šliūpo muziejuje – etninės kultūros edukacijos vaikams

Palangos tiltas, 2022-06-21
Peržiūrėta
1662
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejuje – etninės kultūros edukacijos vaikams

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia edukacinių vasaros renginių ciklą jauniausiems lankytojams ir birželio 30 d., ketvirtadienį, kviečia net į du renginius muziejaus kiemelyje. Čia etninės kultūros puoselėtojas Jonas Kavaliauskas 13 val. kvies žaisti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus, o 15 val. vaikai išbandys senuosius tradicinius ir netradicinius instrumentus bei patys gamins birbynę ir skudutį.

Pirmojoje edukacinių žaidimų programoje 13 val. bus nuotaikingai pristatoma tradicinių lietuvių liaudies žaidimų ir pramogų įvairovė, priemonės žaidimams žaisti, garsiniai žaislai. Vaikai savo vikrumą išbandys individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, o jos vyks naudojant ne tik specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus. „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai paprasti ir visiems prieinami: nereikalauja sudėtingų įrankių bei prietaisų, didžiulių aikščių. Pagrindinis lietuvių liaudies žaidimų įrankis buvo lazda. Lazda buvo artimas didžiojo žaidimų sumanytojo piemens pagalbininkas“, - pasakojo užsiėmimų organizatorius J. Kavaliauskas, tačiau žadėjo, kad vaikų lauks ir niekuomet nebandyti žaidimų pagalbininkai.

Tuo tarpu 15 val. vyksiančios edukacijos metu jaunieji vasarotojai susipažins su lietuvių liaudies tradiciniais ir netradiciniais muzikos instrumentais, išgirs netikėtais buities daiktais (botagu, pjūklu, kultuve, šukomis) išgaunamus garsus, mokysis gaminti tradicines birbynes ir skudučius, kartu muzikuoti ir improvizuoti. Etnologas J. Kavaliauskas žaismingai pristatys tradicinius lietuvių liaudies muzikos instrumentus: kankles, rankų darbo senovinį smuiką, armoniką, bandoniją, lumzdelį bei kvies kartu atlikti smagias lietuvių liaudies melodijas ir įsitraukti į ritmo žaidimus.

Edukaciniai užsiėmimai vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje, Vytauto g. 23A, Palanga, o juose dalyvauti kviečiami 5-12 metų vaikai ir paaugliai. Vienos edukacijos kaina – 2 eur. Būtina išankstinė registracija tel. 8 (460) 54559 arba el. paštu [email protected].

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyks knygos „Prelato Kazimiero Stepono Šaulio dokumentai“ sutiktuvės. 


Lapkričio 16 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. LNM Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga) įvyks renginys „Kazio Varnelio kūrybos ištakų beieškant“.


Rugpjūčio 3, 10 ir 17 dienomis (ketvirtadieniais) 15.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks popieriaus karpinių vaikams ir suaugusiems edukacijos.


Liepos 13 d., ketvirtadienį, 18 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vėl svečiuosis mūsų brangūs bičiuliai - Klaipėdos lėlių teatras!Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, atslūgus vasaros sezonui ir siekdamas įtraukti Palangos bei vakarų regiono jaunimą į kultūros veiklas, rengia slemo varžytuves ir kviečia į kūrybinio rašymo dirbtuves.


Liepos 8 d., penktadienį, 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vėl svečiuosis Klaipėdos lėlių teatras.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus tęsia edukacinių vasaros renginių ciklą jauniausiems lankytojams ir birželio 30 d., ketvirtadienį, kviečia net į du renginius muziejaus kiemelyje.


Liepos 5 dieną 17 valandą kviečiame visus 5–9 metų vaikus ir jų tėvelius ateiti į nuostabią pasakojimų popietę „Už devynių marių...“ ir valandėlei pasinerti į pasakojimų pasaulį, kuriame vaikus lydės istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė.


Netrukus Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje karaliaus jaunieji palangiškiai ir jų šeimos nariai – gegužės 29 d. 12 val. į nuotaikingą popietę kviečia knygų vaikams autorė Daiva Molytė-Lukauskienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius